Okładka wydania

Bing Na Tropie Szukaj I Znajdź

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bing Na Tropie Szukaj I Znajdź | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Bajka, wspaniała zabawa, wielkie emocje i ... nauka! Tak, tak - to właśnie to niezwykle cenne połączenie przyjemnego z pożytecznym stanowi sobą jakże ważny element współczesnej literatury dla dzieci. Literatury, która w dużej mierze łączy się z procesem edukacji dziecka, wspierając go i wspomagając na wielu polach. I właśnie oto dziś chciałabym opowiedzieć wam o takiej pozycji, a mianowicie o wspaniałej książeczce "Bing na tropie. Szukaj i znajdź", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska!

 

Jak nietrudno się domyślić już chociażby po tytule tej pozycji, wiąże się ona z poszukiwaniem poszczególnych elementów zawartych na stronach książki. Elementów, które przybierają postać przedmiotów wtopionych w przepiękne, niezwykle korowe i bajkowe ilustracje. Przedmiotów, m.in. w postaci owoców, zwierząt, czy też zabawek, które to bez trudu jest w stanie nazwać i rozpoznać już choćby kilkuletnie dziecko. Oczywiście, na tym oferta tej książeczki się nie kończy, gdyż oprócz malowniczych ilustracji i zabawy z wyszukiwaniem ich fragmentów, znajdziemy tu także piękne, zabawne i interesujące mini historyjki.

 

Wraz z lekturą tej pozycji - oczywiście u boku mamy, taty, babci lub starszego rodzeństwa, każde dziecko może przenieść się do świata uroczego, małego i ciekawego świata króliczka, o imieniu Bing. To właśnie on będzie tu naszym głównym przewodnikiem po tym świecie wielkiej zabawy i przygody, w którym to nasza rola - w dokładniej rzecz biorąc dziecięcego czytelnika, sprowadza się do pomocy króliczkowi w poszukiwaniu najróżniejszych przedmiotów. I zapewniam was, że z uwagi na niezwykle sympatyczną twarz Binga i jego przyjaciół, żadne dziecko mu tego nie odmówi!

 

Każdy z głównych elementów tej publikacji zasługuje tu na jak największe słowa uznania. Otóż wspaniale przedstawia się sama bajkowa opowieść o losach Binga i jego zwierzęcych przyjaciół, którzy to bawią się, spędzają wspólnie czas i odkrywają piękno swojej okolicy, m.in. w postaci spacerów. Relację tę cechuje humor, niezwykle pogodny klimat oraz radosne emocje, które z miejsca udzielą się także i dziecięcym czytelnikom tej książeczki. I warto tu docenić zarówno sam pomysł na tę postać i jego świat, jak i też na przełożenie tego konceptu na karty literatury. 

 

Niemniej udanie jawi się także strona wizualna tej pozycji, którą tworzą w głównej mierze wspaniałe ilustracje. Ilustracje o niezwykle bajkowej formie, pociągnięte lekką i płynną kreską, jak i wreszcie wypełnione bogactwem najróżniejszych kolorów. Co więcej, imponuje nam także rozmiar tych obrazów, które często wypełniają sobą całą stronę formatu A4. Warto wspomnieć w tym względzie także o całościowym wydaniu tej pozycji, które cechuje duży format, dobra jakość papieru i przejrzysty układ treści.

 

I wreszcie nie możemy nie docenić walorów edukacyjnych tej pozycji, czyli wspominanego już poszukiwania poszczególnych elementów ilustracji. Ta jakże prosta, ale też i przynoszącą wielką frajdę, czynność, sprzyja rozwijaniu spostrzegawczości dziecka i tym samym umiejętności skupienia się na danej czynności, co w dzisiejszych czasach wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie. Nie można zapomnieć też o ukazanym tu, pięknym spojrzeniu na zwierzęta, które mogą i powinny być przyjaciółmi każdego człowieka.

 

Reasumując - "Bing na tropie. Szukaj i znajdź" to idealna propozycja dla każdego dziecka, która łączy sobą zabawę i przyjemność, z edukacją i rozwojem dziecka. To książeczka, która w prosty i zarazem piękny sposób wpływa na rozwój dziecięcego odbiorcy, zapewniając mu jednocześnie wielką, czytelniczą przygodę. Nie pozostaje mi zatem już nic innego, aniżeli zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto