Okładka wydania

Moi Bohaterowie - Maria Skłodowska-Curie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Moi Bohaterowie - Maria Skłodowska-Curie | Autor: Victor Lloret BlackburnWuji House

Wybierz opinię:

Tulliana

Jak zachęcić dziecko do nauki chemii, czy fizyki, albo innych przedmiotów? Czy można mówić o dawnych naukowcach w pasjonujący dla współczesnych czytelników sposób? Kim są bohaterskie kobiety i czego moglibyśmy się od nich nauczyć? Odpowiedzi na te i podobne pytania są bardzo trudne, wymagające wielu poszukiwa, zwłaszcza przez małego badacza. Jeśli chcielibyście przybliżyć swojemu dziecku niezwykłą postać wybitnej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie, będzie to możliwe za pośrednictwem kolejnego tomu z serii ,,Mali odkrywcy”. Część trzecia tej pasjonującej kolekcji jest poświęcona właśnie tej polskiej uczonej, która stała się cenionym naukowcem i otrzymała aż dwie Nagrody Nobla, co więcej w czasach, gdy zgodnie z utartym przekonaniem, nauką powinni zajmować się wyłącznie mężczyźni.

 

,,Maria Skłodowska-Curie” to starannie napisana i pięknie zilustrowana książka. Jej główną bohaterką, a zarazem narratorką jest urodzona w 1867 roku Maria – jedna z czworga rodzeństwa państwa Skłodowskich. Na uwagę zasługuje zmyślnie opracowana struktura wspomnianej książeczki. Uczona zaczyna opowieść o swym ciekawym życiu od zwrócenia uwagi dziecka na obrazek z maluchem prześwietlanym promieniami rentgenowskimi. W ten sposób mały czytelnik od razu może kojarzyć postać wybitnej uczonej z jej osiągnięciami naukowymi. Zaletą wspomnianej książki jest jej przystępny język, pokazujący na przekonujących przykładach, że chcieć, to znaczy móc. Maria Skłodowska-Curie opowiadając swoje losy i trudną drogę do realizacji marzeń o karierze naukowca, przekonuje, że wbrew kodom kulturowym i stereotypom, nawet będąc osobą niezamożną, można osiągnąć życiowy sukces. Jak pokonać przeciwności losu i spełnić swoje największe marzenia?

 

Co zrobić, by pokazać sobie i innym, na co naprawdę nas stać? Dlaczego warto być pracowitym i z pokorą przyjmować nauczki, jakie niesie z sobą życiowe doświadczenie? Tego wszystkiego dowiecie się wy sami i wasze pociechy, kiedy przeczytacie dokładnie książkę ,,Maria Skłodowska-Curie”. Moja uwagę we wspomnianej publikacji przyciągnęła przede wszystkim wartka akcja, ciekawe dialogi, pełne szczegółów ilustracje. Kolejny tom z serii ,,Moi bohaterowie” może stanowić doskonałą okazję do rozmawiania z dziećmi nie tylko o sławnych Polkach, ale do wzmocnienia w nich poczucia własnej wartości, zrozumienia, jak istotne są przekazywane przez rodziców wzorce postępowania. Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest bardzo pouczająca, pokazuje, jak wiele ta dzielna Polka musiała znieść, by spełnić swoje marzenia. Pełne przeciwności losy sławnej polskiej uczonej pokazane są umiejętnie na tle historycznym, z dużą dbałością o szczegóły. W tej mądrej książeczce dla dzieci literacka fikcja zaskakująco dobrze łączy się z faktami historycznymi. Maria Skłodowska-Curie pokazana jest tutaj jako ,,kobieta z krwi i kości” – istota wrażliwa, pełna emocji i zwątpienia, a zarazem rzetelna w dociekaniu naukowej prawdy. Bardzo podoba mi się to, że bohaterka książki została pokazana młodemu czytelnikowi również od strony prywatnej – jako żona i matka.

 

Już w czasach podstawówki uczyłam się osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie i próbowałam zrozumieć, na czym polegał fenomen kobiety, która aż dwa razy zdobyła prestiżową Nagrodę Nobla. Po przeczytaniu tej skromnej książeczki dla dzieci, jestem skłonna stwierdzić, że wreszcie mogę odpowiedzieć sobie, dlaczego postać Skłodowskiej jest godna podziwu i do pewnego stopnia powinniśmy podążać jej śladami…

 

Ciekawym dodatkiem do omawianej tutaj książeczki jest oś czasu z krótkimi informacjami na temat kolejnych etapów życia sławnej polskiej noblistki. Na uznanie zasługuje też dodatek edukacyjny w postaci trzech ćwiczeń sprawdzających wiedzę o poznanej dopiero co Marii Skłodowskiej-Curie. Bardzo podoba mi się ten tom serii ,,Mali bohaterowie”, mam nadzieję, że wasze pociechy też będą miały z niego dużo frajdy!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial