Okładka wydania

Przygody Pippi

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Przygody Pippi | Autor: Astrid Lindgren

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

„Przygody Pippi”

Ta dziewczynka nie poddaje się ocenom, nie przejmuje się regułami, jest totalną anarchistką, a do tego najsilniejszą dziewczynką na świecie! I chyba właśnie dlatego jest niezwykle czarująca! Pippi, czyli postać wymyślona przez Astrid Lindgren, zostanie w sercach większości czytelników na zawsze, a Wydawnictwo Nasza Księgarnia wie o tym doskonale!

 

To właśnie Nasza Księgarnia jako pierwsza wydała w 1961 roku tę szwedzką książkę po polsku. Tytuł „Fizia Pończoszanka” w przekładzie Ireny Szuch-Wyszomirskiej został zmieniony dopiero w roku 1992. Wtedy też zamiast Fizia zaczęto tłumaczyć imię rudowłosej bohaterki jako Pippi. W roku 1984 ukazała się kolejna część przygód tej oryginalnej postaci zatytułowana „Fizia wchodzi na pokład”, a w 1992 roku na polskim rynku wydawniczym ukazała się kontynuacja jej perypetii, a mianowicie „Fizia na Południowym Pacyfiku” (dwie ostatnie w tłumaczeniu Teresy Chłapowskiej).

 

Przygody sympatycznej Pippi Pończoszanki zostały zebrane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia w jednej publikacji, która zdecydowanie zachwyci wszystkich, którzy pokochali rudowłosą dziewczynkę.
W roku 2020 mija 75 lat od kiedy w Szwecji pojawiła się ta niezwykła bohaterka! Zmieniła ona wiele w świadomości czytelników! Wśród opowiadań znajdujących się w książce „Przygody Pippi” odnajdziemy wszystkie trzy główne tomy o przygodach Pippi : "Pippi Pończoszanka", "Pippi wchodzi na pokład" oraz "Pippi na Południowym Pacyfiku"! Dodatkowo warto dodać, że ilustracje, które wykonała Ingrid Vang-Nyman są kolorowe i z pewnością umilą młodemu czytelnikowi lekturę! Zdecydowanie na wszystkich miłośników Pippi czeka wspaniała uczta dla ducha!

 

"Pippi Pończoszanka"

Pippi pojawia się pewnego dnia w Willi Śmiesznotce, gdzie od tej pory będzie mieszkać zupełnie sama, bez rodziców! Jej tatuś, jak twierdzi Pippi, jest wielkim Królem na Wyspie Kurrekurredutt, a mamusia umarła, kiedy dziewczynka była jeszcze malutka. W Willi zamieszka w zasadzie może nie tak zupełnie sama, bowiem razem z nią mieszkać będzie pan Nilsson – mała małpka w słomkowym kapeluszu, na werandzie natomiast rozgości się prawdziwy koń! Pippi nie będzie chodziła do szkoły, gdyż ta ją zdecydowanie nudzi… Dziewczynka wychodzi z założenia, że nie jest jej potrzebna żadna „tabliczka schorzenia”, której uczą w szkole nauczyciele! Rudowłosa, piegowata bohaterka zaprzyjaźni się bardzo szybko z dziećmi z sąsiedztwa - z Tommym i Anniką. Od tej pory wraz z nimi przeżywać będzie wspaniałe przygody! A że Pippi robi wszystko na opak, będzie przy tym naprawdę sporo śmiechu.

 

"Pippi wchodzi na pokład"

„Pippi wchodzi na pokład” to kolejne opowiadanie wchodzące w skład „Przygód Pippi” i jak łatwo się domyślić Pippi będzie tylko rozwijała swoją bujną wyobraźnie i dzieliła się z Tommym i Anniką coraz to nowymi pomysłami! Dobre serce dziewczynki i jej zwariowany charakter, również w tej części tylko zjednywać jej będą przyjaciół! Pippi, która naturalnie wyciera nos w sukienkę, na jarmarku uratuje wszystkich przed tygrysem. Odwiedzi ją też jej tato, Kapitan Pończocha i Pippi „wejdzie na pokład”!

 

"Pippi na Południowym Pacyfiku"

Trzecia część wchodząca w skład „Przygód Pippi” to perypetie dziewczynki, oraz Anniki i Tommiego na wyspie Kurrekurredutt. Wspólne zabawy ale i mrożące krew w żyłach (ale nie w żyłach Pippi) przygody m.in. z rekinem czy Jimmem i Buckiem z pewnością umilą małym czytelnikom popołudnia! Nie ma drugiej takiej jak Pippi!!!

 

Klasyka z najwyższej półki, którą naprawdę warto znać!!!

 

Bardzo polecam!!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial