Okładka wydania

Zostań, Jeśli Kochasz, Wróć Jeśli Pamiętasz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zostań, Jeśli Kochasz, Wróć Jeśli Pamiętasz | Autor: Gayle Forman

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Pakujemy się do samochodu, przerdzewiałego buicka, który był już stary, kiedy babcia podarowała nam go po narodzinach Teddy’ego. Mama i tato proponują, żebym prowadziła, ale odmawiam. Tato wślizguję się za kierownicę. Lubi prowadzić. Przez lata nie chciał zrobić prawa jazdy i upierał się, że będzie wszędzie jeździł rowerem. W czasach, kiedy grał w zespole, kumple z kapeli zasiadali za kółkiem podczas wspólnych wyjazdów w trasę, kręcąc nosem na jego pomysły. Mama nie ograniczała się do tego. Zrzędziła, przypochlebiała się, czasami wrzeszczała, by zdał egzamin, choć tato i tak twierdził, że woli polegać na energii własnych mięśni. ‘W takim razie lepiej zacznij budować rower, który pomieści trzyosobową rodzinę, i to tak, żeby nie zmokła w deszczu’”.

 

Zbiorowe wydanie książek „Zostań jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz” z dotąd niepublikowanym wcześniej prequelem. Mia po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi musi podjąć decyzję. Czy zostaje na tym świecie, żeby walczyć o dalsze życie, czy poddać się i umrzeć. Jest on w stanie zawieszenia. Widzi wszystkich, którzy ją otaczają tylko, że nikt jej nie widzi. Ma czas, aby podjąć tą ostateczną decyzję. Wspomina dotychczasowe życie i nie wyobraża sobie go bez rodziców i brata. W kolejnej części mija już trzy lata od tragicznego wypadku. Czytamy o dalszych losach Mii i Adama. Główna bohaterka postanowiła dalej żyć, ale zarazem zniknęła z życia Adama. Czy los da im drugą szansę i ich ścieżki znów się połączą? Czy dadzą radę zapomnieć o przeszłości i cieszyć się przyszłością? Czy Mię i Adama czeka wspólne życie?

 

Książka Gayle Forman "Wróć, jeśli pamiętasz" otrzymała tytuł Książki Roku 2015 w kategorii Literatura młodzieżowa. Książka Gayle Forman "Ten jeden dzień" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 w kategorii Literatura obyczajowa i romans. Wielokrotnie nagradzana amerykańska pisarka i dziennikarka, autorką wielu powieści dla młodzieży. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako dziennikarka, publikując się m.in. w „Seventeen", „Cosmopolitan” i „Elle. Mieszka z rodziną w Nowym Jorku. W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej podróży zainspirowały jej debiutancką książkę. Pisze głównie dla młodzieży.

 

Obydwie książki czytałam już bardzo dawno temu, jednak pamiętam całą historię, aż do dzisiaj. Cieszę się, że Wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiło wydać dwie książki w jednej części z tak piękną okładką. Do tego przygotowało dla swoich czytelników niespodziankę i zamieściło niepublikowany wcześniej prequel. Co muszę dodać to na pewno, to iż pierwsza część podobała mi się o wiele bardziej od drugiej. „Wróć, jeśli pamiętasz” strasznie mi się dłużyło. Cała historia jak wyglądało życie Mii strasznie się dłużyła. Oczekiwałam zupełnie czegoś innego. Natomiast „Zostań, jeśli kochasz” poruszyło mną do głębi. Nie mogłam przestać płakać czy to czytając książkę, a później oglądając film z Chloe Moretz w roli głównej.

 

Książki są napisane lekkim, przyjemnym językiem dzięki czemu nie można się od nich oderwać. Twórczość Gayle Forman z każdą kolejną wydaną książką zachwyca mnie coraz bardziej. Wszystkie książki opowiadają inną historię, ale za każdym razem zachwycają. „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz” porusza bardzo trudne tematy takie jak strata najbliższych osób, jak i późniejsze radzenie sobie z taką sytuacją. Moje serce pozostało w kawałkach po przeczytaniu pierwszej części. Na szczęście w drugiej zostało poskładane w całość. Dlatego zachęcam was, abyście przeczytali książkę Gayle Forman, bo naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial