Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sztuka Stawiania Baniek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Hedwig Piotrowski Manz
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x230 mm
 • ISBN: 9788381274074
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 71.75% - 4 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sztuka Stawiania Baniek | Autor: Hedwig Piotrowski Manz

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Leczenie za pomocą stawiania baniek wielu osobom kojarzy się ze znachorstwem, zabobonami i przestarzałymi metodami, które odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Leczenie bańkami, znane od tysięcy lat jest stosowane również w dzisiejszych czasach i co najważniejsze- jest efektowne i stosowane na długą listę schorzeń. Współcześnie oprócz tradycyjnych baniek ogniowych mamy również dostęp do baniek próżniowych, które są bezpieczniejsze w stosowaniu, łatwe do kupienia i może ich używać tak naprawdę każdy z nas. Sama za namową lekarki pediatry zajmującej się moimi dziećmi sięgnęłam po tą tradycyjną metodę leczenia i przekonałam się, że jest ona naprawdę skuteczna. Przykładem niech będzie fakt, że dzięki stosowaniu baniek moje dzieci już kilka razy wyszły z zapalenia oskrzeli bez stosowania antybiotyku.

 

Ponieważ interesuje mnie ta metoda leczenia z przyjemnością sięgnęłam po książkę „Sztuka stawiania baniek”. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy dotyczące leczenia bańkami. Autorka książki Hedwig Piotrowski-Manz od kilkudziesięciu lat zgłębia tajniki tej tradycyjnej metody leczenia. Bazując na latach doświadczeń i pogłębiania własnej wiedzy stworzyła podręcznik dla wszystkich osób, które chciałyby dowiedzieć się na czym polega leczenie bańkami, w jaki sposób i na jakie schorzenia można je stosować i od czego w ogóle zacząć. Jednocześnie autorka podkreśla, aby nie rezygnować z medycyny konwencjonalnej, a szczególnie z diagnozowania chorób.

 

Książka podzielona jest na pięć części. Pierwsza z nich to wprowadzenie i podstawy terapii bańkami. Poznamy tutaj podstawy lecznicze stosowania baniek, ich mechanizm działania oraz podstawy refleksoterapii. Dowiemy się również wielu informacji na temat mechanizmów autoregulacyjnych ludzkiego organizmu. Zrozumienie podstaw działania organizmu jest ważnym elementem w procesie zdrowienia.

 

Część druga to „Leczenie bańkami w praktyce”, czyli informacje o tym w jaki sposób stawiać bańki, w jakich miejscach oraz jak diagnozować pacjenta za pomocą baniek. Poznamy również przeciwwskazania do stosowania terapii bańkami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że stawianie baniek to metoda, która nie niesie za sobą skutków ubocznych, ale nie powinna być stosowana w przypadku niektórych chorób przewlekłych.

 

Część trzecia to „Leczenie bańkami we wskazanych chorobach i dolegliwościach”. Mamy tutaj praktyczne informacje dotyczące konkretnych stanów chorobowych, w których możemy zastosować leczenie bańkami. Przy każdej chorobie mamy tutaj wypisane objawy, zalecane metody leczenia oraz ilustracje obrazujące w jakich miejscach należy postawić bańki, aby osiągnąć efekty lecznicze. Nie każdy być może wie, że bańki stawia się nie tylko na plecach, ale również na wszystkich innych częściach ciała- nogach, rękach, stopach, podbrzuszu, a nawet głowie.

 

Część czwarta opowiada o tym w jaki sposób leczenie bańkami może być łączone z medycyną konwencjonalną. Warto uświadomić sobie, że jedno z drugim się nie wyklucza, choć lekarze niechętnie sięgają po naturalne metody leczenia, co jest ogromnym błędem.

 

W ostatniej króciutkiej części autorka rozwiewa najczęstsze mity dotyczące leczenia bańkami. Znajdziecie tutaj również obszerną bibliografię.

 

Choć przywykliśmy ufać lekarzom i lekom warto uświadomić sobie, że wiele chorób można wyleczyć naturalnymi metodami. Błędem jest odcinanie się od medycyny naturalnej, która przecież bazuje na tysiącach lat doświadczeń. Nie w każdym przypadku możemy ją zastosować, ale jeśli tylko mamy taką możliwość, to naprawdę warto korzystać i nie narażać naszych organizmów na skutki uboczne farmaceutyków. Ja zawsze w pierwszej kolejności sięgam po naturalne metody leczenia, a dopiero wtedy, kiedy one zawodzą stosuję leki apteczne. Obydwie metody można skutecznie połączyć.
Zachęcam do sięgnięcia po książkę „Sztuka stawiania baniek”, aby poznać tą metodę, zrozumieć na czym polega, a nawet odważyć się zastosować ją w praktyce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial