Poznajmy Się... Kangur, Symbol Australii

Autor: Małgorzata Zdziechowska

Okładka wydania

Poznajmy Się... Kangur, Symbol Australii


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Z czym kojarzą nam się kangury? Co o nich wiemy? Większość z nas pewnie powie, że kangury mieszkają w Australii, należą do rodziny torbaczy i poruszają się skacząc. Ale tak naprawdę to tylko nikła część informacji na temat tych zwierząt. Jak się okazuje kangury to bardzo ciekawe stworzenia. Bo czy wiecie na przykład, że kangury nie potrafią chodzić, za to bardzo dobrze pływają? Czy słyszeliście już o tym, że kangurza ciąża trwa tylko jeden miesiąc? Po tym czasie małe kangurzątko rodzi się i natychmiast przemieszcza się do torby swojej mamy- tam spędza kolejne 10 miesięcy. A czy wiecie, czym żywią się kangury, jakie mają zwyczaje i z jaką prędkością mogą się przemieszczać? Zauważyliście, że wizerunek kangura widnieje w godle Australii?

 

Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat tych zwierząt to sięgnijcie po książkę „Poznajmy się… Kangur, symbol Australii.” Oczywiście jest to książka przeznaczona dla dzieci, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dorośli razem z najmłodszymi zdobywali nowe informacje. Książka napisana jest w formie luźnego zbioru ciekawostek okraszonych ilustracjami. Są tutaj zarówno ilustracje w formie grafiki jak i autentyczne fotografie zwierząt. Pod względem wizualnym książka jest bardzo przyjemna i z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom. Samo jej oglądanie jest dużą przyjemnością. Dodatkowo do książki dołączona jest wkładka z dwudziestoma naklejkami do dowolnego wykorzystania. Wśród naklejek również znajdują się realne fotografie kangurków oraz ich animowane odpowiedniki.

 

Czytając możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat tych zwierząt. Poznamy ich budowę i zwyczaje. Dowiemy się czym różnią się od siebie kangury rude i olbrzymie. Prześledzimy rozwój kangura od narodzenia i dowiemy się w jakich stadach żyją te zwierzęta.

 

Dla dzieci czytanie tej książki to szansa na zdobycie nowej wiedzy. Podczas wspólnej lektury my rodzice mamy okazję porozmawiać z dziećmi na temat szanowania zwierząt i pomagania im. To bardzo ważne, aby uwrażliwiać młode pokolenie na potrzeby i krzywdę zwierząt, a także na konieczność zmiany naszych nawyków na bardziej ekologiczne. Musimy uświadomić najmłodszych, że szanując przyrodę i dbając o środowisko pomagamy także zwierzętom.

 

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest ta książka? Myślę, że rozpiętość jest tu naprawdę duża. Z powodzeniem książeczkę można czytać nawet maluchom w wieku trzech-czterech lat. Dzieci, które czytają już samodzielnie również nie powinny się nudzić przy tej lekturze. W dodatku książka jest krótka i napisana w formie zwięzłych ciekawostek. Ja, choć dorosła również przeczytałam ją z dużą przyjemnością i dowiedziałam się wielu nowych rzeczy.

 

Temat australijskich zwierząt stał się ważny szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń na tym kontynencie. Kilka miesięcy temu na obszarze Australii, w wyniku gigantycznych pożarów zginęły miliony zwierząt- nie tylko kangury, ale również koale, płazy i gady. Te, które przeżyły często wymagają pomocy i leczenia. Z tego względu 2 złote od każdego wydrukowanego egzemplarza książki „Kangur, symbol Australii” zostało przeznaczone na ośrodek Kangaloola Wildlife Shelter.

 

Autorką książki jest Małgorzata Zdziechowska, nazywa polską Doktor Dolittle. Pani Małgorzata zajmuje się dzikimi zwierzętami i jest ich wielką miłośniczką. Książka „Kangur, symbol Australii” ukazała się nakładem wydawnictwa Olesiejuk. W serii ukazała się również książka „Koala to nie miś”.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!