Okładka wydania

Superpamięć Dla Dzieci

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Superpamięć Dla Dzieci | Autor: Paulina MechłoRoksana Kosmala

Wybierz opinię:

Aneta Grabowska

Pamięć dobrze jest ćwiczyć i to bez względu na to, czy mamy lat kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt. To zaowocuje w przyszłości. Nie bez powodu już w przedszkolu wykonuje się różne proste ćwiczenia w tym zakresie, a później spotyka się je w szkolnych podręcznikach. A najfajniejsze w zadaniach na ćwiczenie pamięci jest to, że odpowiednio przygotowane są atrakcyjne i dzieci je lubią. W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji dotyczących tego rodzaju zadań, ale dlaczego by nie skorzystać z pewnego rodzaju gotowca, który skupia w sobie mnóstwo propozycji? Z tą myślą sięgałam po tę pozycję - i nie zawiodłam się, uczciwie to przyznaję autorkom.

 

Już sama kwestia autorstwa sugeruje, że prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z porządną publikacją, gdyż napisały ją dwie specjalistki będące psychologami, neurokognitywistami, mające doświadczenie tak w pracy z dziećmi, jak i z dorosłymi. Te dwie panie wykonały kawał dobrej roboty, zbierając na niemal stu trzydziestu stronach całą masę zadań prowadzących do tego, by osiągnąć tytułową super pamięć u dzieci.

 

Warto zaznaczyć, że zadanka są naprawdę różnego rodzaju - w jednych zapamiętujemy i odwzorowujemy układ figur, w innych pracujemy z wyrazami posiadającymi jakąś cechę wspólną i staramy się je zapamiętać, kolejne proponują nam pracę z wzorami, wyszukiwanie błędów w ciągu znaków i tak dalej. Dzięki takiemu zróżnicowaniu ciągle zmieniają się aktywności, jakie autorki proponują młodym czytelnikom - raz rysują, innym razem kolorują, zapisują, wykonują działania matematyczne - możliwości pracy jest naprawdę sporo, a to zdecydowanie uatrakcyjnia całą zabawę.
Dodam od razu, że w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku publikacji skierowanych do dzieci nieco starszych niż maluchy czy przedszkolaki tutaj nie mamy do czynienia z czarno-białymi rysunkami. Zadbano tu o kolor, dzięki czemu jest ciekawiej, ale też wachlarz zadań jest szerszy, bo możemy operować kolorami. Brawa dla autorek, ale też dla wydawnictwa, że nie poszło na łatwiznę i tańsze wydanie.
Z tą publikacją może pracować zarówno rodzic z dzieckiem w warunkach domowych, jak i nauczyciel z uczniem w szkolnej ławce czy podczas korepetycji. Wszędzie sprawdzi się świetnie, takie jest moje odczucie.

 

Zadań jest naprawdę dużo, więc publikacja posłuży na dłużej, a ich różnorodność stanowi gwarancję, że dziecko nie znudzi się szybko. To naprawdę duża zaleta. Kolejną jest to, że książka ma stosunkowo niewielki format, więc tak naprawdę możemy zabrać ją ze sobą wszędzie, także w podróż, by nie nudzić się w trasie.

 

Jako nauczyciel pracujący z małymi dziećmi mam świadomość, jak ważne jest to, by materiał, na którym pracujemy, był dla dziecka atrakcyjny. Nauka przez zabawę jest najefektywniejsza i dotyczy to także późniejszych etapów edukacji. Widziałam w swoim życiu już wiele podobnych publikacji, więc mam porównanie. Ta publikacja na ich tle prezentuje się naprawdę porządnie i okazale - tak ze względu na jakość, jak i ilość proponowanych zadań i aktywności, oraz ich różnorodność.

 

Na moje dziecko ta książka jeszcze trochę poczeka, niemniej nadejdzie czas, gdy będziemy się wspólnie nią cieszyć. Córka już teraz bardzo lubi wszelkiego rodzaju zagadki, zadania i układanki, więc wróżę jej kiedyś dłuższą przygodę z tą i tej podobnymi publikacjami. I właśnie z powyższych powodów zdecydowanie polecam tę książkę dla dzieci w wieku szkolnym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto