Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Obietnica Klary

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krystyna Bartłomiejczyk
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 294
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365223906
 • Wydawca: Prozami
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Słupsk
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Obietnica Klary | Autor: Krystyna Bartłomiejczyk

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

W życiu już tak czasami bywa, że potrafi nas ono zaskakiwać w niezwykły sposób, kreśląc przed nami zupełnie inne ścieżki, aniżeli te, które sami sobie wcześniej wytyczyliśmy... Dokładnie o takiej sytuacji opowiada najnowsza powieść Krystyny Bartłomiejczyk pt. "Obietnica Klary", która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Prozami. A o tym, czym była owa niespodzianka losu i jakie emocje przyniosło nam jej poznawanie..., postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji.

 

Główną bohaterką książki jest młoda nauczyciela wychowania fizycznego - Klara Stec. Oto właśnie powraca ona do rodzinnej miejscowości o nazwie Olesko, by tam podjąć pracę w miejscowej szkole, jak i przede wszystkim zamieszkać w domu po zmarłej babci, spełniając tym samym złożoną jej obietnicę. Jak się jednak szybko okazuje, dom ten skrywa nie jedną tajemnicę i... lokatora, o czym bardzo szybko przyjdzie dowiedzieć się Klarze. Co więcej, będzie dane odkryć jej także rodzinne sekrety, zaangażować w życie grona pedagogicznego i mieszkańców wsi, jak i przede wszystkim skonfrontować z uczuciem pewnego mężczyzny...

 

Najnowsze dzieło Krystyny Bartłomiejczyk stanowi sobą klasyczną opowieść obyczajową z elementami komedii, która tyleż nas sobą wzrusza i porusza, co i bawi. Bawi całą serią niezwykłych, często przedziwnych i sytuacyjnych wydarzeń, zaś porusza zawartą tu życiową mądrością, realizmem codzienności życia na wsi, jak i też niezwykłymi emocjami, które to wypełniają sobą strony tej pozycji. To również rzecz, która chyba nigdy się nam nie znudzi - piękny obraz polskiej prowincji, gdzie to czas płynie jakby wolniej, ludzi są sobie bliżsi i wszelkie troski daje się łatwiej pokonywać. Zatem jeśli tylko cenimy sobie tego typu literaturę, to książka ta spełni nasze wszelkie oczekiwania i będzie dla nas wyborem idealnym!

 

Fabuła książki przedstawia się niezwykle intrygująco, odsłaniając przed nami kolejne losy głównej bohaterki - tak na polu zawodowym, jak i życia osobistego. Losy ciekawe, czasami bardzo gorzkie w swej postaci, innym razem zaś naprawdę zabawne, które to łączą się także z pobocznymi wątkami tej historii, jakie dotyczą pewnego małego chłopca, nieco nazbyt natrętnego dżentelmena, czy też i chociażby kolegów z pracy. Dzieje się tu naprawdę wiele, każde z wydarzeń ma swoja duże znaczenie i moc wyrazu, zaś widowiskowy, ale też i poruszający finał sprawia, że bardzo długo nie możemy przestać myśleć o tej książce. Dlatego też żyjemy tą opowieścią, obdarzamy jej bohaterów silnymi odczuciami i niemalże nie zauważamy tego, jak szybko docieramy do jej ostatnich stron.

 

Wiele dobrego możemy powiedzieć o postaci głównej bohaterki tej opowieści - Klarze. To niezwykle inteligentna, wrażliwa, obdarzona dobrym sercem i świetnym poczuciem humoru, kobieta, której to nie sposób nie polubić od pierwszych chwil. Nie sposób za sprawą jej charakteru, osobowości, stosunku do pewnej nowo poznanej osoby..., ale też i jej nie do końca dobrej przeszłości, która nie pozwoliła stać się - przynajmniej do czasu, szczęśliwie zakochaną osobą. Oczywiście, poznamy tu znacznie więcej barwnych postaci, które to wniosą sobą wiele dobrego do fabuły tej opowieści.

 

Z pewnością nie można mieć żadnych uwag także względem kreacji obrazu rzeczywistości tej książki - czyli na wskroś polskiego, wiejskiego życia. To piękne opisy natury i krajobrazów z jednej strony, z drugiej  codzienność tego jakże specyficznego egzystowania, zaś z jeszcze innego punktu widzenia realizm zwykłych, ludzkich spraw. Mnie osobiście urzekło tu także intrygujące oddanie funkcjonowania szkoły na polu tego, co też dzieje się za zamkniętymi drzwiami pokoju nauczycielskiego, w tym przede wszystkim relacji pomiędzy przedstawicielami tego grona. To wspaniałe, bardzo polskie i przekonujące nas do uwierzenia weń, literackie spojrzenie. 

 

Reasumując - najnowsza powieść Krystyny Bartłomiejczyk pt. "Obietnica Klary", gwarantuje nam sobą wspaniałą rozrywkę, zapewnia wielką przyjemność, jak i przede wszystkim obdarza niezwykłymi emocjami, wobec których to trudno przejść obojętnym. To także dobry warsztat, współczesny język, świetne dialogi i umiejętnie potęgowane napięcie, które przekłada się na to, że nie mamy najmniejszej ochoty odkładać tej książki choćby na krótką chwilę. Tym samym nie zostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco polecić i zachęcić wszystkich do sięgnięcia po ten tytuł, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial