Okładka wydania

Podróże Literackie Mickiewicz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Podróże Literackie Mickiewicz | Autor: Agnieszka Zielińska

Wybierz opinię:

Koralina

Świat stoi przed nami otworem. Możemy podróżować wszędzie,nawet w najbardziej ekstremalne miejsca, możemy również podróżować w miejsca bardziej zwyczajne, ale o dużej wartości historycznej. Właśnie na taką podróż zaprasza nas Agnieszka Zielińska.

 

Już na wstępie muszę przyznać, że bardzo zaintrygowała mnie ta książka. Życiorys Mickiewicza znam, ale bardzo pobieżnie. Nigdy nie zastanawiałam się jakimi ścieżkami potoczyło się jego życie, że doszedł do momentu, w którym napisał tak ważne dla Polski, dzieła literackie.

 

Agnieszka Zielińska poprzez swoją pasję, jaką jest pisanie bloga mojepodrozeliterackie.blogspot.pl, zrealizowała bardzo interesującą podróż, w nieszablonowy sposób pokazuje nam miejsca, z którymi związany był wieszcz oraz jak bardzo wpłynęły na jego twórczość.. W książce znajdziemy nie tylko suche fakty, ale również wiele zdjęć i ciekawostek z życia Adama Mickiewicza. Już od pierwszych stron widać, jak dużą pracę włożyła autorka w przygotowanie tego materiału. Mogę śmiało przyznać, że czytając tę książkę czułam się trochę jak w wehikule czasu, ponieważ mogłam zobaczyć na własne oczy miejsca, w których żył i tworzył Adam Mickiewicz. Jak już wspomniałam, ta podróż po biografii jest bardzo szczegółowa. Agnieszka Zielińska nie zapomniała o żadnym miejscu związanym z wieszczem. Naszą podróż zaczynamy od Zaosia, miejsca urodzenia poety. To tam powstało muzeum, w którym znajduje się wiele eksponatów powiązanych z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Autorka Podróży literackich nie zapomniała o żadnym miejscu związanym z tym twórcą. Bardzo zaimponowała mi tak szczegółową analizą życia poety. Przykładem może być cela, w której Adam Mickiewicz spędził pewien czas a która następnie posłużyła jako inspiracja dla celi, w której z Gustawa narodził się Konrad w jednym z najsłynniejszych dramatów Adama Mickiewicza. Każde miejsce, nawet najdrobniejszy kamień jest opisany w książce Agnieszki Zielińskiej. Jeśli wieszcz zostawił gdzieś po sobie ślady bytowania, autorka Podróży literackich nie tylko wspomniała o tym na łamach swojej książki, ale na pewno tam była i sfotografowała to miejsce.

 

Książka została podzielona na różne opisy różnych miejsc. Mamy szesnaście lokalizacji, w których żył i tworzył Adam Mickiewicz. Zaczynając od Zaosia, w którym się urodził, kończąc na Stambule, w którym zmarł. Podróż literacka przez życie poety jest ułożona względem miejsc, nie chronologii. Uważam jednak, ze ten zabieg jest bardziej klarowny w przekazie, ponieważ skacząc z miasta do miasta zrobił by się chaos, z którego nic by nie wynikało. Dzięki takiemu uporządkowaniu wszystko jest jasne i sensowne. Dokładnie wiemy, co i kiedy Adam Mickiewicz robił w danym miejscu.

 

Tak jak już wcześniej wspominałam, Agnieszka Zielińska zadbała aby szczegółowo udokumentować swoją podróż przez miejsca związane z Adamem Mickiewiczem. W książce "Podróże literackie. Mickiewicz" nie tylko wnikliwie przeanalizowała życiorys wieszcza, ale również pokazała klimat i scenerię jaka towarzyszyła mu podczas tworzenia. Dzięki szczegółowym zdjęciom możemy poczuć się jak na spacerze z Adamem Mickiewiczem, ponieważ nie brak również odwołań do jego twórczości. Jest to bardzo interesująca książka, która pozwala odkryć prawdziwe życie wieszcza, a nie tylko suche fakty. Uważam, że jest to bardzo interesująca pomoc dydaktyczna, jak również żywa historia. Polecam ją wszystkim, którzy tak jak ja lubią znać autora od trochę inne strony

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto