Okładka wydania

Strażnicy Tom 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna K. Olszewska
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 454
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381472067
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Strażnicy Tom 1 | Autor: Anna K. Olszewska

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Intrygujący pomysł, lekkie pióro, moc wielkich emocji oraz spotkanie z literaturą fantasy na bardzo wysokim poziomie - oto wizytówka debiutanckiej powieści Anny Olszewskiej pt. "Strażnicy", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Novae Res. Powieść ta zaoferuje miłośnikom tego literackiego nurtu wielką przygodę, fascynujący świat magii oraz namiętności, które rozpalą każde serce... Poznajmy zatem tę książkę i dowiedzmy się tego, jakie wrażenia płyną z jej lektury!

 

Fabuła niniejszej opowieści przenosi nas sobą do przedziwnego świata fantazji, królów, magii i pradawnych wierzeń, które ustępują pola nowej religii. W świecie tym istnieją i funkcjonują tytułowi Strażnicy, których głównym zadaniem jest pilnowane ładu i spokoju pomiędzy najrozmaitszym wymiarami... Tym razem jednak mają oni przed sobą o wiele trudniejszą misję, jaką to jest odnalezienie w tym mrocznym, quasi średniowiecznym świecie ich dawnej przywódczyni, która utknęła w tej rzeczywistości za sprawą ucieczki przed wielkim zagrożeniem. Sytuację tę komplikuje fakt, że Strażniczka ta straciła pamięć, nie pamiętając nic ze swej przeszłości...

 

Książka ta oferuje nam sobą spotkanie z niezwykle intrygującą pozycją spod znaku literatury fantasy, która przedstawia sobą wszystko to, co tego typu historia powinna zawierać. I tak oto mamy tu ciekawy koncept na ukazanie osobliwej rzeczywistości fantasy i skomplikowanej roli tytułowych Strażników, jaką oni tu pełnią. Nie zabrakło barwnej postaci głównej bohaterki w osobie poszukiwanej Strażniczki (Scarlet), jak i bohaterów z drugiego planu - na czele z towarzyszącym jej tutaj kompanem wędrówki - Rogerem. I wreszcie mamy niezwykłe emocje, oscylujące gdzieś pomiędzy miłością, przyjaźnią i honorem, które są tak silne i prawdziwe, iż nie jest możliwym przejście obok nich zupełnie obojętnym...

 

Pod względem fabularnym powieść ta przedstawia się bardzo okazale, rzucając nas co prawda od samego początku na "głęboką wodę", ale z czasem wyjaśniając wszelkie okoliczności tego, jaką rolę odgrywa tu para wędrowców. Oczywiście, to osobie Scarlet i jej losom poświęcono tu najwięcej miejsca, aczkolwiek tego głównego wątku dopełniają także i poboczne historie, opowiadające m.in. o poszukiwaniach Strażniczki przez inne grupy. Dzieje się tu wiele, nieustanie nas coś zaskakuje, zaś liczba barwnych wydarzeń wywiera tu na nas naprawdę wielkie wrażenie. Nie zabrakło tu także potężnej dawki rubasznego humoru, ciętego języka i szczypty pikanterii, która zawsze przekłada się na jeszcze przyjemniejszą i bardziej emocjonującą lekturę.

 

Bardzo korzystnie przedstawia się tu kwestia kreacji bohaterów, jak i obrazu miejsca akcji tej książki. Postacie, na czele ze Scarlet oraz Rogerem, ale też i bohaterami z drugiego planu, są intrygujące, niezwykle barwne, charakterne i potrafiące wzbudzić w nas silne odczucia - negatywne lub pozytywne, co zawsze świadczy o tym, że zostały stworzone w bardzo dobrym stylu. Najwięcej uwagi poświęcono tu oczywiście osobie Scarlet, czyli odważnej, inteligentnej i w jakimś sensie krnąbrnej kobiety, której nie sposób tu nie polubić. Podobnie ma się rzecz z kreacją tej powieściowej rzeczywistości, czyli quasi średniowiecznym światem, który jednak cechuje również swoisty powiew nowoczesności. Codzienność życia, wierzenia, skomplikowana polityka z jednej strony, z drugiej zaś walka z mieczem w ręku i najprawdziwsza magia... - oto kwintesencja tego literackiego świata, który ma nam sobą do zaoferowania tak wiele.

 

Spotkanie z powieścią "Strażnicy", gwarantuje nam sobą wspaniałą zabawę, przednią rozrywkę i moc niezwykłych doznań, z naprawdę silnymi emocjami, na czele. Dobrze czyta się tę książkę, od pierwszych stron angażujemy się w losy jej bohaterów, jak i następnie kibicujemy im z całych sił, by wyszli cało z każdej opresji. Oczywiście, jak na debiut przystało, zawsze można byłoby coś tu ulepszyć, poprawić i przedstawić w nieco innym świetle, ale tak naprawdę drobiazgi te nie mają żadnego wpływu na pozytywny odbiór całości. Jeśli lubicie barwną i dobrą literaturę fantasy, to bez wahania sięgajcie po niniejsze dzieło Anny Olszewskiej!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto