Podróż Do Carcassonne Tom 1

Autor: Agnieszka Janiszewska

Okładka wydania

Podróż Do Carcassonne Tom 1


Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Janiszewska
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381473972
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

„Podróż do Carcassonne” to najnowsza, dwutomowa powieść Agnieszki Janiszewskiej.

 

Autorka, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Wydawnictwa Novae Res, jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia historyczne. Przez całe życie jest związana ze stolicą. Poza pisaniem książek, pracuje jako nauczycielka historii w warszawskim liceum ogólnokształcącym. Większość napisanych przez nią powieści jest osadzona w kontekście historycznym. W dorobku Agnieszki Janiszewskiej możemy znaleźć takie tytuły jak: „Aleja starych topoli”, „Szepty i tajemnice”, „Urok późnego lata”, „Po drugiej stronie” oraz „Pamiętam”.

 

„PODRÓŻ DO CARCASSONNE”

Akcja najnowszej powieści Agnieszki Janiszewskiej, tj. „Podróż do Carcassonne” rozpoczyna się w Warszawie w 1921 roku. Poznajemy rodzinę hrabiny Stefanii Leszczyńskiej. Hrabina ma męża Rafała oraz trójkę dzieci – Celinę, Ksawerego oraz Aurelię. Jak przystało na rodzinę arystokratyczną, Stefania dokładnie planuje przyszłość swoich dzieci, a przede wszystkim swojego syna. A mianowicie planuje już jego ślub, mający oczywiście zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską oraz błyskotliwą karierę w dyplomacji. Niestety realizacja wręcz doskonałego planu zaczyna się komplikować, bowiem Ksawery wplątuje się w romans z aktorką Natalią Moore. A dodatkowo, aktorka spodziewa się dziecka… W tym momencie wkracza matka Stefania, która próbuje zmusić dziewczynę do opuszczenia Warszawy. Przecież nic nie może stać na przeszkodzie w realizacji doskonałego planu matki dla syna…

 

Jak postąpi Ksawery i pozostali członkowie nobliwej rodziny? Czy Natalia Moore się ugnie? Wyjedzie z Warszawy? Jak potoczą się dalsze losy rodziny Leszczyńskich? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w książce „Podróż do Carcassonne”.

 

TYTUŁ POWIEŚCI

Na początku książki „Podróż do Carcassonne”, w tomie I znajdziemy opis marzeń pewnej kobiety. Wyznała ona bowiem swojej córce pewnego dnia, że przez całe życie marzyła o dwóch rzeczach, a mianowicie o pisaniu noweli i opowiadań oraz o podróży do Carcassonne. Kobieta przez całe swoje życie pisała opowiadania, jednak chowała je do szuflady marząc, iż pewnego dnia zostanie sławną pisarką, cieszącą się uznaniem wśród czytelników. A skąd marzenie o Carcassonne? Otóż, zarówno jej matka, jak i ona sama sporo czytała o tym miejscu, jego historii oraz przepięknym zamku. Czyje to były marzenia? Czy zostały one spełnione, zrealizowane? Odpowiedzi na te pytania również znajdziecie na kartach powieści.

 

PODSUMOWANIE

Pierwsza część powieści „Podróż do Carcassonne” kończy się na początku II wojny światowej. Natomiast w tomie II Agnieszka Janiszewska zaprasza nas do poznania dalszych losów rodziny Leszczyńskich oraz powiązanych z nimi osób. W drugim tomie główną bohaterką jest Iwona, córka Natalii Moore. Poznajemy wojenne i powojenne losy dziewczyny, oczywiście w kontekście rodziny Leszczyńskich. Nie będę więcej zdradzać treści książek bowiem zachęcam do ich przeczytania.

 

„Podróż do Carcassonne”, zarówno pierwszy jak i drugi tom to historia rodziny Leszczyńskich. Ludzi bogatych, jednak żyjących po to, by spełniać oczekiwania społeczne i zachować pewne standardy i konwenanse. Obserwujemy zmagania poszczególnych osób, przede wszystkim Ksawerego, Natalii oraz samej Stefanii. Każda z tych osób, czasami pod presją innych osób lub tak zwanej opinii publicznej, podejmuje w swoim życiu pewne decyzje. Przez całe życie zmagają się z ich konsekwencjami. Czy podjęte decyzje były słuszne? Przynoszące szczęście, spełnienie raz zadowolenie z życia?

 

Agnieszka Janiszewska w barwny sposób opisuje również tło historyczne, odmalowuje wręcz Warszawę oraz Kraków, a także przedstawia tło historyczne. „Podróż do Carcassonne” to niezwykle wciągająca oraz porywająca powieść. A dodatkowo czyta się jednym tchem! Objętościowo nie są to grube tomiska, tak więc zapewniają odpoczynek i relaks na długi zimowy wieczór. Gorąco polecam powieści Agnieszki Janiszewskiej!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!