Podróże W Nieznane

Autor: Bruce Moen

Okładka wydania

Podróże W Nieznane


Dodatkowe informacje

 • Autor: Bruce Moen
 • Tytuł Oryginału: Voyages into the unknown
 • Gatunek: Popularnonaukowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Dorota Konieczka
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x207 mm
 • ISBN: 9788375797244
 • Wydawca: Galaktyka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Łódź
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

TomG

W 2001 roku Dom Wydawniczy Limbus opublikował pierwotny przekład na język polski Podróży w nieznane Bruce’a Moena, książki pochodzącej z roku 1997 i cieszącej się dużą popularnością. Dzięki tej właśnie popularności doczekaliśmy się obecnego, najnowszego wydania Podróży w nieznane, którego podjęło się łódzkie wydawnictwo Galaktyka.

 

Autor swojego czasu przebywał w Instytucie Roberta Monroe’a, gdzie uczył się i poznawał techniki ułatwiające podróże poza ciałem. Nie ma żadnych specjalnych talentów i nie różni się od innych ludzi jak sam przyznaje, dlatego wykształcenie umiejętności poruszania się w wielowymiarowej rzeczywistości nie było dla niego łatwe. Możemy więc zakładać, że i dla nas, czytelników Podróży w nieznane, opanowanie tej niecodziennej sztuki nie byłoby niczym prostym.

 

Bruce Moen stworzył własne techniki pracy z umysłem pozwalające na przenoszenie się do światów zwykle dla nas niedostępnych. Opisał je w Podróżach w nieznane, wyjaśniając czytelnikowi wszelkie związane z nimi aspekty i rozwiewając wątpliwości co do znaczących kwestii, co prowadzi do kluczowych zagadnień, nurtujących nie tylko autora, ale i większość ludzi na świecie. Chodzi o to mianowicie, że techniki opracowane przez Bruce’a Moena – jeśli je dobrze poznamy i opanujemy – mogą pozwolić nam zrozumieć, co dzieje się z naszą świadomością, gdy odchodzimy z tego świata.

 

W książce Podróże w nieznane autor przedstawia swoje własne, poniekąd nowatorskie podejście do zdobywania doświadczeń w obszarach niefizycznych. Publikacja ta jest w pewnym sensie kumulacją doświadczeń zebranych przez autora i nawiązujących do jego wcześniejszych książek, poruszających tematykę podróży umysłu: Podróże poza ciałem, Dalekie podróże i Najdalsza podróż. Jeśli więc chodzi o opisywaną tematykę, autor ma już spory bagaż doświadczeń, a w Podróżach w nieznane skumulował je, wyciągnął odpowiednie wnioski i przedstawił czytelnikowi swój własny punkt widzenia na kartach książki. Być może właśnie to wieloletnie doświadczenie decyduje o dojrzałości tekstu Bruce’a Moena.

 

W publikacji czytelnik przeczyta, że aby uzyskać odpowiedzi na elementarne, nurtujące wielu ludzi pytania w rodzaju: Dokąd pójdę, kiedy umrę? czy też Gdzie byłem, zanim się urodziłem?, należy udać się w podróż. W podróż bardzo nietypową, ale za to mogącą dać odpowiedzi, których nie sposób uzyskać bez specjalnych starań.

 

W swoim poradniku autor doradza czytelnikowi, jak może pokonać własny lęk, jak kontaktować się z inną, niewidoczną normalnie stroną świata, ulepszyć w tym zakresie swoje możliwości i zdobyć odpowiednie umiejętności. Bruce Moen relacjonuje wiele swoich własnych doświadczeń, nawet te sprzed kilkunastu lat, opowiada czytelnikowi o własnych przeżyciach i wysnuwa wnioski, do jakich dzięki nim doszedł. I trzeba otwarcie napisać, że robi to w sposób bardzo profesjonalny, nie komplikując przekazu, a podając go czytelnikowi w sposób zrozumiały i łatwy w odbiorze. Miejscami ma się wrażenie, że nie czytamy poradnika, a raczej pamiętnik, gdyż osobistych przeżyć i wspomnień autora znajdziemy na katach Podróży w nieznane bardzo dużo.

 

Podróże w nieznane jest poradnikiem obejmującym swoją zawartością niecałe trzy setki stron, więc niespecjalnie dużo, lecz zważywszy na ilość odczytywanych w trakcie lektury informacji czytelnik odczuje sporą satysfakcję z poświęconego książce czasu. Poradnik ten jest pod wieloma względami oryginalny i zawiera sporo mądrości, mówiąc ogólnie, a w słowach autora można wyczytać inteligencję i dużą wiarę w to, o czym pisze. Jeśli więc macie ochotę dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy na temat podróży poza własne ciało, do miejsc, których większość śmiertelników nigdy nie odwiedzi, to musicie złożyć pewną dozę zaufania w słowa autora i – jeśli macie odwagę i chęci – zastosować się do jego praktycznych rad.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!