Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Przewodnik Po Mądrości Ciała

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Przewodnik Po Mądrości Ciała | Autor: Ann Todhunter Brode

Wybierz opinię:

Mirosława

„Aby wrócić do pełni zdrowia, odporności i równowagi, trzeba czegoś więcej niż farmaceutyki oraz recepty“.

 

Zdrowie to jeden z tych elementów naszego życia, które każdy chciałby mieć w najlepszym stanie jak najdłużej. Gdy pojawia się choroba, najczęściej udajemy się do lekarza, a on zapisuje nam leki, które jedynie uśmierzają ból. W każdej terapii ważny jest też nasz stan psychiczny i duchowy, który razem z mądrością ciała tworzy dla nas mocną stronę wspomagającą proces uzdrawiania. Dla stworzenia im harmonijnej współpracy najpierw musimy wiedzieć, co nasze ciało chce nam przekazać. W tym celu powstała książka pt.: „Przewodnik po mądrości ciała“.

 

Jej autorką jest Ann Todhunter Brode, która od ponad 40 lat skupia się na związku ciała, umysłu i ducha. Jest nauczycielką, terapeutką i pisarką oraz szanowaną liderką społeczności skupiającej się na pracy z ciałem. Pisała dla „Health Source Magazine“, „Santa Barbara Independent Post“, czy „Somatic Psychotherapy Today Journal“.

 

W swojej najnowszej książce pomaga zmienić niezdrowe nawyki zachowania, myślenia i odżywiania. Opiera się na swojej ponad trzydziestoletnim doświadczeniu jako uzdrowicielki mając na uwadze zarówno ciało, umysł oraz duszę. Na poparcie swojej wiedzy zawarła w poradniku naukowe, psychologiczne i osobiste historie, byśmy zrozumieli, to co opisuje w poszczególnych rozdziałach.

 

Swoją wiedzę przekazuje w bardzo przystępny i klarowny sposób. Unika trudnych zwrotów i zbyt długich opisów, stawiając przede wszystkim na praktykę, dzięki temu lektura nie jest nużąca lecz raczej zachęcająca do aktywnego poznawania poszczególnych zagadnień. Pomocne w zrozumieniu prezentowanego materiału są liczne przykłady zaczerpnięte z wieloletniej praktyki uzdrowicielki, dzięki którym łatwiej jest odkryć nowe sposoby postrzegania rzeczywistości, rozpoznawać reakcje własnego ciała w różnych sytuacjach, panować nad stresem i emocjami a przede wszystkim wsłuchiwać się w jego głos. Nie  musimy w tym celu przewracać naszego dotychczasowego życia „do góry nogami“, lecz jedynie wprowadzić proponowane rozwiązania.

 

Przewodnik został zaplanowany tak, by uczył a jednocześnie niósł pomoc w rozpoznawaniu tego, co nas blokuje ale też inspiruje. Każdy z dziewięciu rozdziałów przenosi nas na kolejny poziom wiedzy, dlatego najlepiej przeczytać książkę od początku do końca. Wiedza teoretyczna przeplata się z praktyką w postaci ćwiczeń, które pomagają zrozumieć poznaną partię materiału.

 

Prezentowane ćwiczenia opierają się w dużej mierze na pracy mentalnej i zostały wyraźnie oddzielone od głównego tekstu zwrotami „Wypróbuj to“ i „Odkryj to“. Techniki z nazwą „Wypróbuj to“ mają na celu poszerzyć wiedzę i pozwalają namacalnie doświadczyć omawiane kwestie, natomiast „Odkryj to“ prowadzą do głębszego zrozumienia i dokonania uzdrowienia. Ich wykonanie nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi czy przygotowań ani nie narzuca żadnego tempa. Są one tak skonstruowane, byśmy mogli dostosować je do indywidualnych potrzeb i skoncentrować się na naszym ciele. Wystarczy usiąść w spokoju i ciszy, wsłuchać się w siebie i podążać za wskazówkami zamieszczonymi w danym ćwiczeniu. Często są w nim zawarte pytania, nad którymi trzeba dłużej się zastanowić. One pozwalają wniknąć w swoje ciało i rozpoznać to, co chce ono nam przekazać.

 

Książka zawiera wiele ciekawych informacji i zagadnień wartych przemyślenia i przeanalizowania. Jej treść została zaplanowana tak, byśmy uczyli się w trakcie czytania. Można ją poznawać na kilka sposobów, według własnego uznania, albo przeczytać ją w całości, sukcesywnie poznając kolejne zagadnienia. Jednak, jeżeli potrzebujemy konkretnej informacji czy porady, możemy od razu przejść do interesującego nas tematu. Doskonale nadaje się też do losowego otworzenia na przypadkowej stronie, by poznać to, co jest dla nas w danej chwili ważne a potem rozważyć temat w ciągu dnia lub wykonać ćwiczenie z danej strony.

 

W czasie czytania warto mieć przy sobie osobisty zeszyt, w którym można zapisywać własne spostrzeżenia, wnioski, odpowiedzi na pytania, których w tekście jest bardzo dużo. Zapiski pokażą nasz tok myślenia od początku poznawania lektury aż do jej zakończenia. To pozwoli lepiej poznać siebie i w przyszłości lepiej rozpoznawać sygnały naszego ciała.

 

Nasze ciało ma swój specyficzny język, dzięki któremu komunikuje się z nami pokazując, co naprawdę czujemy, co jest dla nas dobre a czego lepiej unikać. Ono „słyszy“ wszystko co o sobie mówimy i myślimy. Gdy ignorujemy jego sygnały, wówczas pojawiają się różne dolegliwości. Najpierw może być to niewielki ból czy niegroźny skurcz mięśni ale gdy nadal nie zwracamy uwagi na jego komunikaty, wówczas rozwija się choroba, która zmusza nas do spojrzenia na siebie uważniej.

 

Często narzekamy na swój wygląd, krytykujemy i nie akceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy. Sposób, w jaki o sobie myślimy odbija się w naszym ciele, co w efekcie tworzy blokady i uniemożliwia proces uzdrawiania. Słuchając sygnałów własnego ciała łatwiej jest podejmować decyzje, zastosować właściwą terapię, tworzyć relację z innymi ludźmi i radzić sobie ze stresującymi sytuacjami.

 

Ann Todhunter Brode pomaga zrozumieć mowę ciała, dzięki czemu lepiej poznamy siebie, wzmocnimy swój organizm, będziemy wiedzieć co jest nam potrzebne do poprawy zdrowia i jaką zastosować terapię. Pokazuje, że nasze ciało ma ogromne możliwości samouzdrawiania, jednak my nie potrafimy korzystać z jego mądrości. Uświadamia, że nasze myśli i słowa mają ogromną moc. Od ich jakości zależy nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Uczy bycia świadomym i uważnym w różnych aspektach naszego istnienia i na każdym jego poziomie. Pomaga dostroić się do mądrości ciała, poszerzyć świadomość i dzięki temu budować szczęśliwe i zdrowe życie.

Tysia19

Stres. Chyba nie ma osoby na tym świecie, która by nie wiedziała co to jest za rodzaj emocji, z którymi borykamy się praktycznie dzień w dzień. Przeżywamy natomiast go na różne sposoby: jedni więcej jedzą – zagryzają stres, inni nic nie jedzą - nie mogą przełknąć, jeszcze inni krzyczą, kolejni obgryzają paznokcie i pewnie jest jeszcze wiele innych sposobów, aby radzić sobie z tego typu emocjami. Jednak kto nie myślał, żeby pozbyć się go na tyle ile jest to tylko możliwe.. Ograniczyć do minimum, nie robiąc sobie przy tym „krzywdy”? Do tego grona zaliczam się właśnie ja i to głównie ten temat sprawił, że wzięłam do recenzji książkę Pani Ann Todhunter Brode - „Przewodnik po mądrości ciała”.

 

Ann Todhunter Brode jest uważana za najlepszą w tym co robi, a mianowicie chodzi o prace na temat ciała, umysłu, czy ducha. W 1968 roku otrzymała licencjat, przez 7 lat pracowała jako terapeuta dla dzieci, korygując zaburzenia percepcji ruchowej. Dzięki temu doświadczeniu zauważyła, że każde ciało jest inne, inaczej reaguje i potrzebuje indywidualnego podejścia. Chcąc pomóc ludziom w uzyskaniu pełnej kontroli nad swoimi emocjami autorka zaczęła przeprowadzać szeroko okrojone szkolenia w tej dziedzinie. Jest założycielem Fundacji Healing Center Foundation, non-profit, której misją jest wspierać zdrowie ludzkie. Ann posiada swoją stronę internetową, gdzie również udziela licznych porad (wystarczy wpisać imię i nazwisko autorki w wyszukiwarkę).

 

Czy Twoje ciało sprawia, że jesteś dumny, a może rozczarowany? Czy potrafisz zrozumieć co chce Ci przekazać? Nie? W takim razie pozwól jemu „mówić”, naucz się słuchać własnego ciała. Dzięki temu dowiesz się jak zwalczać negatywne emocje, takie jak stres, a wszystko dzięki specjalnym metodom, które można wykonać gdziekolwiek chcesz i w dowolnej chwili. Nauczysz się doceniać małe rzeczy, poprawnie odpoczywać, tak, żeby faktycznie być wypoczętym. Poradnik pomoże Ci się rozprawić z bezsennością, znużeniem, obniżoną samooceną, depresją i wieloma innymi groźnymi czynnikami. Zaradzenie temu wszystkiemu jest możliwe, pod warunkiem, że nauczymy się jednoczyć ze swoim ciałem. Także do dzieła!

 

Książka jest na tyle ciekawa, że posiada nie tylko suchą teorię, ale także ćwiczenia do wykonania w każdym miejscu, obojętnie czy jesteś w komunikacji miejskiej, czy idziesz na spacer, czy siedzisz na przerwie, dosłownie wszędzie możemy je wykonać. Sposób przekazania wiedzy jest bardzo obrazkowy i łatwo trafia do odbiorcy. Autorka podpowiada jak słuchać swojego ciała, które jest największym odbiciem naszych emocji, przecież wystarczy spojrzeć na drugiego człowieka, żeby stwierdzić, że jest zły, zdenerwowany, zmartwiony, czy smutny. Pisarka ukazuje skuteczne metody jak radzić sobie z negatywnie wpływającymi na nas emocjami poprzez oddech, jedzenie, wysiłek fizyczny, czy medytacje.

 

Osobiście jestem bardzo miło zaskoczona, wszystko zostało bardzo rzetelnie zaprezentowane, merytorycznie nie mam się do czego przyczepić. Graficznie już mogę, brakuje mi więcej kolorów, które bardzo korzystnie wpływają na odbiór, to one sprawiają, że tekst pozostaje na dłużej w pamięci, a czytelnik szybciej przyswaja trudniejszy temat, bo jednak emocje nigdy nie były i raczej nie będą tematem na który będzie jednoznaczna odpowiedź, bo każdy z nas jest indywidualny i do każdego potrzebne jest osobne podejście. Nie na każdego zadziałają przedstawione w poradniku metody, lecz mogą nas nakierować w którym kierunku powinniśmy iść, aby pomóc sobie.

 

Książkę polecam, jako poradnik sprawdza się bardzo dobrze, nawet niektóre sposoby zaprezentowane w egzemplarzu, sprawdziły się u mnie, więc nie jest to tylko czcze pisanie. Śmiało czytajcie, bo jest warto, masa przydatnych informacji. Osobiście na pewno będę wracać do książki, aby ciągle uczyć się czytać swojego ciała, bo ono bardzo dużo mówi. Naprawdę warto zapoznać się z dziełem, jak nie z całą książką to chociaż z wybranymi rozdziałami, tymi, które akurat będą interesować w danym momencie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial