Drzewo, Kurhan I Stara Wieża

Autor: Marek Pietrachowicz


Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek Pietrachowicz
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 212
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788381193023
 • Wydawca: Psychoskok
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Konin
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Magia i wierzenia ludów są głęboko w nas zakorzenione. Od wierzeń w bóstwa słowiańskie i pogańskie po wiarę w symbole, przesądy i zabobony. W starych chatach babki i matki modliły się do bóstw ziemi o obfite plony, szczęście czy zdrowie.

 

Trzeci i finalny tom powieści o wiedźmie Rainie toczy się wokół syna Caltira. To on jest głównym bohaterem i jednocześnie zakończeniem walki między złem a dobrem. Historia głównego bohatera rozpoczyna się na długo przed jego narodzinami. Towarzysząc w bogini Matce, obserwujemy, jak jego przeznaczenie jest odczytywane i stworzone nie tylko do objęcia tronu. Po powrocie do swojego rodzinnego kraju główny bohater rozpoczyna walkę ze starą wiedźmą, pragnącą władzy tylko dla siebie oraz ściśle powiązana jest z wierzeniami pogańskimi, oraz magią. Ona chce władać ludźmi za pomocą strachu i tyrani oraz nieszczęścia i nie chce nic zmieniać. Pragnie, aby ją czczono i składano hołd jako władczyni absolutnej. Caltir musi stawić jej czoła oraz przyrodniej siostrze, ale tylko jedna osoba jest w stanie mu pomóc. Musi odnaleźć swoją matkę Rainę, która jako jedyna potrafi zabić i zniszczyć tyrankę. Rozpoczyna walkę z pogańskimi zwyczajami, magią i siłami, o wiele potężniejszymi, niż myślał. Jednak siły nadprzyrodzone mają też wobec niego inne plany oraz zamiary. Główny bohater musi użyć całej swojej wiedzy, sprytu i umiejętności oraz wiary, że wygra. Prawdopodobnie nawet Zaświaty będzie musiał odwiedzić, aby osiągnąć zwycięstwo w tej nierównej wojnie. Caltir stoczy walkę z tajemniczymi agentami z obcych krajów. W tej przygodzie będzie musiał wspiąć się na wyżyny swojego intelektu i wiedzy, aby wszystkich pokonać i odebrać to, co do niego należy od dnia jego narodzin, czyli tron i władza. To on jest prawowitym dziedzicem i tylko on jest godzien zasiadać na tronie.

 

Główny bohater to niezwykle silny mężczyzna. Pomimo wychowywania się bez matki i ojca wie, kim jest i jakie ma korzenie rodzinne. Ma w sobie spryt, odwagę i siłę charakteru. Autor stworzył niezwykłą krainę i historię walki z przesądami i wierzeniami pogańskimi. Jednakże dzięki dogłębnemu zagłębieniu w stare podania historia jest prawdziwa i działająca na wyobraźnię. Akcja powieści nie jest osadzona w jednym czasie. Ma wzmianki współczesne, ale też średniowieczne. Wydaje się to na pograniczach czasowych, gdzie wierzenia słowiańskie i celtyckie jeszcze nie zniknęły z natury człowieka, a pojawia się chrześcijaństwo skutecznie wyrywające wiarę w innego boga, magię oraz zabobony. Bohater tej powieści jest zapowiedzią nowej wiary i zmian w cywilizacji. On walczy nie tylko z pogaństwem, ale także z samym sobą. Pokonuje swoje lęki, słabości i hartuje swoje serce w ogniu walki. Ta walka zmieni nie tylko jego charakter, ale też myślenie i ludzi, którymi będzie przewodził. Styl autora jest lekki a wszelkie pojęcia, które pojawiają się w książce, są przekazane jasno i prosto. Język powieści stylizowany jest na średniowieczny, ale bez przesady i nie ma nagromadzenia słów z tamtej epoki. Książkę czyta się szybko, nie gubiąc się w akcji i logiczności treści. Trzeci tom można spokojnie przeczytać przed dwoma pierwszymi, ponieważ nie ma ciągłości historii Rainy, a jej syna. Wszelkie wzmianki z dwóch pierwszych tomów zostały sprytnie i krótko przypomniane przez autora i czytelnik nie musi się zastanawiać, co się działo oraz jak to się stało. Dzięki psychologicznemu wykształceniu autora, stworzone postacie są bardziej prawdziwe i mają wyraziste charaktery oraz osobowość.

 

Niniejsza książka jest dla tych, którzy lubią fantastykę związaną ze starymi pogańskimi wierzeniami. Są ciekawi, jak wyglądały rytuały słowiańskie lub celtyckie. Ta powieść jest też dla czytelników lubiących przygodę oraz magię i tajemnicę, oraz walkę dobrą ze złem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!