Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nauka I Zabawa Z Księżniczką Joline

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nauka I Zabawa Z Księżniczką Joline | Autor: Agnes de BezenacSalem de Bezenac

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Piękna opowieść, niezwykłe przygody, ciepłe emocje oraz wspaniała nauka o tym, co w życiu ważne - oto bogactwo wspaniałej książki dla dzieci pt. "Nauka i zabawa z księżniczką Joline", autorstwa Agnes i Salem Bezenac! Książki, której strony wypełnia nie tylko barwna fabuła oraz przepiękne ilustracje, ale także pokaźny zestaw zadań, gier i pomysłów na przednią zabawę! A wszystko to otacza klimat i charakter wychowania dzieci w duchu chrześcijańskiej wiary...

 

Jak nie trudni się domyślić, główną bohaterką tej książki jest Joline. To niezwykle rezolutna, zawsze uśmiechnięta dziewczynka, która skrycie marzy o tym, by wieść życie najprawdziwszej księżniczki. I oto właśnie za sprawą codziennych wydarzeń, niezwykłych pomysłów, jak i przede wszystkim modlitwy do Pana Jezusa, bardzo szybko przekonuje się ona o tym, iż jeśli tylko postępuje się dobrze, szlachetnie i w zgodzie z dobrocią swojego serca, każda dziewczynka może być najprawdziwszą księżniczką! A przy okazji..., a przy okazji przychodzi nam tu u jej boku przeżyć moc zabawnych przygód, które porwą nas sobą bez reszty, jak i też zapewnią wspaniałą zabawę i przednią rozrywkę!

 

Niniejsze dzieło Agnes i Salem Bezenac, oferuje sobą niezwykle intrygujące spotkanie z bajkową historią z jednej strony, z drugiej zaś wspaniałą nauką na temat wiary, modlitwy i obecności Chrystusa w naszym codziennym życiu, które dzięki temu jest pełniejsze, piękniejsze, ale też i prostsze:) Oto bowiem u boku Joline zmagamy się z wszelakimi kłopotami i problemami małego dziecka, które to jednak za sprawą modlitwy i płynącego z niej morału w postaci zawartych tu porad, czynią je łatwymi do przezwyciężenia. To kolejna przykład dziecięcej lektury, która łączy sobą przyjemne z pożytecznym, czyli barwną opowieść i ciekawą zabawę, ze wspaniałą nauką życia... Oczywiście, treści dopełnia tu również piękna szata ilustracyjna!

 

Bardzo okazale jawi się sam pomysł na tę książkę, który opiera się ukazywaniu kolejnych scen z codzienności naszej małej bohaterki, które to następnie przynoszą jej cenną nauką na temat życia i tego, o w nim najważniejsze. Począwszy od siły przyjaźni, poprzez pokonywanie własnych lęków, a na kształtowaniu pokory, uprzejmości, szacunki dla innych, czy też cierpliwości, skończywszy. To sceny z domu, z placu zabaw, z urodzinowego przyjęcia oraz spotkań z najbliższymi, które to wypełnia ciepło, uśmiech oraz miłość do Boga. Każdą z tych mini opowieści wieńczy cenna nauka i porada dnia, która w prosty i bardzo przystępny sposób wyjaśnia mądrość i prawdę, zawartą w ów tekście. 

 

Obok ciekawych historii z życia Joline i jej najbliższych, znajdziemy tu także wiele wspaniałych zadań i zabaw, jakie są proponowane tutaj dziecięcym czytelnikom. To m.in. ćwiczenia związane z rysowaniem, słowne wykreślanki, labirynty, czy też chociażby zadania związane z wypisywaniem własnych spostrzeżeń, bądź też swoich cech charakteru - oczywiście w nawiązaniu to kontekstu poruszanej tematyki. To wielka frajda, moc zabawy, niezapomniane emocje, ale też i chociażby raz jeszcze bezcenna sposobność do rozwijania dziecięcej wyobraźni, czy też umiejętności plastyczno-manualnych, co w tym wieku jest szczególne ważne i istotne. Poza tym ta bardziej praktyczna strona tej książki sprawia, że każdy czytelnik będzie nią zaintrygowany w jeszcze większym stopniu:)

 

Nie sposób nie wspomnieć tu również o wspaniałej szacie ilustracyjnej tej książki, za którą to odpowiada Agnes Bezenac. To piękne, bajkowe, pociągnięte lekką kreską i przez to wielce plastyczne rysunki, wypełnione dodatkowo całą gamą barwnych kolorów. To właśnie one tworzą w dużej mierze niepowtarzalny klimat i charakter tej opowieści, która z miejsca zyskuje sobie naszą sympatię. Warto wspomnieć tu także o efektownym wydaniu książki, czyli dużym formacie, twardej okładce, doskonałej jakości papierze i przejrzystym druku. Tak - to wspaniała uczta dla oka, której nie oprą się tak dzieci, jak i dorośli!

 

Książka "Nauka i zabawa z księżniczką Joline", to idealny wybór dla każdego dziecka i jego rodziców, którym zależy na rozwoju i wychowaniu swojej pociechy w duchu chrześcijańskiej wiary. Idealny za sprawą barwnej fabuły, znakomitego pomysłu, pięknych emocji tu zawartych, jak i wreszcie bezcennych walorów edukacyjnych, jakie wypełniają strony tej pozycji. Polecam, jak też i zachęcam do zainteresowania się innymi wspaniałymi książkami Agnes Bezenac, które to ukazały sie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial