Biorezonans I Inne Techniki Terapeutyczne

Autor: dr med. Stefan Rastocny

Okładka wydania

Biorezonans I Inne Techniki Terapeutyczne


Dodatkowe informacje

 • Autor: dr med. Stefan Rastocny
 • Tytuł Oryginału: Gesundheit für alle: Über die eigentlichen Ursachen unserer Krankheiten - Wie wir natürlich gesund werden und es auch bleiben können – Anwendung biophysikalischer Methoden in der Medizin
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Aneta Trybulska
 • Liczba Stron: 428
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365846785
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

John Wayne

Autorem książki „Biorezonans i inne techniki terapeutyczne” jest doktor med. Stefan Rastocny - praktykujący lekarz ginekologii i położnictwa oraz propagator medycyny alternatywnej.
W niniejszej książce autor przedstawia nowatorskie metody wykrywania i leczenia współczesnych chorób cywilizacyjnych. Motywem przewodnim książki są drgania jako nośniki informacji. Na podstawie własnej długoletniej praktyki zawodowej oraz pogłębionej wiedzy z zakresu żywności, odżywiania, substancji szkodliwych dla środowiska, promieniowania ziemskiego, żył wodnych i smogu elektromagnetycznego, daje konkretne wskazówki i praktyczne rozwiązania dotyczące chorób chronicznych oraz uznanych za nieuleczalne, a także wielu problemów zdrowotnych.

 

Za najważniejszy błąd w sztuce leczenia współcześnie autor uznaje brak dostatecznej, właściwej diagnozy pacjenta, opartej na całościowym (holistycznym) podejściu do organizmu, a w związku z tym leczenie symptomów, a nie przyczyn choroby. Trafnie posługuje się sentencją myśliciela francuskiego Voltaire’a: Lekarze zapisują lekarstwa, o których niewiele wiedzą, na choroby, o których wiedzą jeszcze mniej, ludziom, o których nie wiedzą nic.

 

Autor zwraca uwagę na to, że brak jest odpowiedzi w medycynie konwencjonalnej na proste pytanie: Dlaczego pacjent jest chory ? Nie znajdujemy również informacji, co tak naprawdę spowodowało rozwinięcie się cukrzycy, raka, choroby serca. Badania medyczne - testy - RTG, USG, analiza tkanek, to ocena tylko pojedynczych stanów materialnych. Tymczasem - zdaniem Stefana Rastocnego - należy zrozumieć cały organizm człowieka. Dany narząd jest zdrowy, o ile umożliwia mu to cały układ. W złożonej przestrzeni życiowej, trzeba więc badać wiele czynników powodujących choroby, różne uwarunkowania środowiskowe.

 

W alternatywnej medycynie, którą propaguje autor w książce, ważna jest precyzyjna informacja na temat zdrowia pacjenta. W książce omówione są szczegółowo biofizykalne metody terapeutyczne, biorezonans, terapia częstotliwościowa, celowana terapia molekularna. Autor dzieli się doświadczeniem, jak za pomocą metod biofizykalnych badał, co kryje się pod chroniczną chorobą. Biorezonans, oprócz przebadania organizmu (wykrycia patogennych drgań) umożliwia usunięcie drgań chorobotwórczych i przesłanie zdrowych. Już kilkadziesiąt lat temu została przeprowadzona w wielu krajach naukowa ocena terapii rezonansowej, jednakże taki sposób leczenia i diagnozy neguje medycyna konwencjonalna i przemysł farmaceutyczny, który nastawiony jest na czerpanie zysków z produkcji leków.

 

W książce znajdujemy odpowiedzi na pytania: jak właściwie odżywiać się i z jakich zrezygnować potraw, aby uniknąć wielu chorób ? Jak na nas działa smog elektroniczny, jak się przed nim bronić skutecznie? Na czym polegają terapie antyalergiczne przy pomocy biorenozansu ? Jakie są przyczyny takich chorób, jak: rak, reumatyzm, astma, choroba Parkinsona, osteoporoza? Jak za pomocą terapii częstotliwościowej zatrzymać rozwój SM (stwardnienie rozsiane), cukrzycy, pozbyć się pasożytów, tętniaków ? Jak skutecznie leczyć reumatyzm dzięki terapii z wykorzystaniem celowanych częstotliwości ? Dlaczego chirurgia nowotworów tak naprawdę nie wydłuża życia, tylko ogólnie szkodzi zdrowiu, podobnie jak chemioterapia i naświetlanie? Jak zapobiegać chorobom nowotworowym, jak je leczyć skutecznie?

 

Autor, zaliczający się do zacnego grona Półbogów w białych kitlach, nie czuje się jednak Półbogiem, ale człowiekiem, który czytelnikowi daje wskazówki i objaśnia, że warto wiedzieć, jak funkcjonuje zdrowie i jak tę wiedzę wykorzystać dla swojego dobra. Mimo, że nowatorskie metody terapii medycyny alternatywnej nie zawsze są akceptowane przez medycynę konwencjonalną, każdy ma prawo do decydowania o sposobie leczenia, bo, jak stwierdził biofizyk (profesor Albert Popp) - Lepiej być nienaukowo zdrowym niż naukowo pozostać chronicznie chorym.

 

Książka „Biorezonans i inne techniki terapeutyczne” to pozycja popularnonaukowa, która jest jedną z wielu na rynku poruszających problem niekonwencjonalnego leczenia chorób. Autor na prostych przykładach wyjaśnia sposoby i metody przeprowadzania terapii, jej skutki, dokumentuje je zdjęciami i badaniami. Pomimo mojego sceptycznego podejścia do biorezonansu - niektóre badania i sposoby leczenia mnie przekonują np. leczenie pasożytów, leczenie za pomocą sposobu odżywiania się, które doktor proponuje jako wspomaganie leczenia alternatywnego, a tym lekarze obecnie prawie w ogóle się nie zajmują. Moja ocena danej pozycji to 5/6.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!