Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wieża Miłości

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Eloisa James
 • Tytuł Oryginału: Once Upon A Tower
 • Seria: Żyli Długo I Szczęśliwie
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Aleksandra Januszewska
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x205 mm
 • ISBN: 9788324165056
 • Wydawca: Amber
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wieża Miłości | Autor: Eloisa James

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Romans historyczny od wieków rozpala wyobraźnię czytelników, oferując sobą piękne, klimatyczne i niezwykle elektryzujące opowieści o miłości, osadzone w barwnej scenerii minionych epok... Rozpala i rozpalać zapewne będzie, gdyż mimo nowych mód, zmian spojrzeń na literaturę i ewolucji naszych czytelniczych gustów, nadal chcemy i lubimy zatapiać się w lekturę tych niezwykłych, przenoszących nas w czasie historii... I właśnie o takiej pozycji chciałabym dziś opowiedzieć nieco więcej, a mianowicie o powieści Eloisy James pt. "Wieża miłości", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Amber.

 

Głównym bohaterem niniejszej opowieści jest młody i bardzo bogaty szkocki książę - Gowan Stoughton. Poznajemy go w chwili przybycia do wielkiego Londynu, w którym to pragnie on poznać kobietę godną miana jego małżonki. Na wskutek pewnych przedziwnych okoliczności, staje się nią bardzo młoda Edith Gilchrist - piękna, niezwykle nieśmiała i zarazem czarująca dziewczyna. I choć początkowo wydaje się, że te dwie osoby dzieli niemalże wszystko, to już pierwsze wspólne chwile podczas nocy poślubnej sprawią, że logika i zdrowy rozsądek odejdą w niepamięć. Tylko czy to wystarczy, aby uczynić ich małżeństwo szczęśliwym...?

 

Niniejsza opowieść Eloisy James stanowi sobą przykład klasycznego literackiego romansu historycznego, który odkrywa przed nami intrygująca opowieść o skomplikowanej miłości, osadzonej w malowniczej scenerii wiktoriańskiej Anglii. Opowieść, wypełnioną romantycznymi scenami, pokaźną porcją humoru, jak i też bardzo namiętnymi fragmentami spod znak znaku łagodnej erotyki. To aż tyle, ale i zarazem tylko tyle, czyli książka gatunkowa, która nie wychodzi swoją fabułą poza utarte schematy, ale daje nam w zamian kwintesencję i maestrię tego, co na tym literackim polu można stworzyć i osiągnąć...

 

Fabuła książki skupia się na małżeńskich losach pary głównych bohaterów, które to przybierają bardzo intrygujący, barwny i emocjonujący charakter. Miłość, pożądanie i wzajemna fascynacja z jednej strony, z drugiej zaś tajemnice, kłamstwa i gra pozorów, prowadzona w iście mistrzowskim stylu przez każdą ze stron. To ciekawie spojrzenie na małżeństwo, które oferuje nam sobą moc emocji, niezwykłych przeżyć i elektryzujących doznań. I choć akcja nie pędzi tu być może z zawrotną prędkością, to jednak klimat, intrygująca analiza ludzkich zachowań oraz gorąca atmosfera miłości, z nawiązką nam to rekompensują. Całość wieńczy zaś bardzo zaskakujący i widowiskowy finał. 

 

Na duże słowa uznania zasługują z pewnością kreacje głównych bohaterów tej książki - Gowana i Edith. Oboje są młodzi, pełni marzeń i planów na życie, jak i też niezwykle charakterni, o czym w przypadku Szkota wiemy już od pierwszych stron, zaś w kontekście młodej damy dowiadujemy się tego wraz z postępem lektury, gdy z potulnej niewiasty, staje się ona świadomą swej siły i urody kobietą. Z pewnością bohaterowie ci są barwni, intrygujący, niejednoznaczni, jak i też mający nam sobą wiele do zaoferowana, co zawsze zasługuje na duże słowa uznania. Jeśli chodzi o moją osobę, to w szczególny sposób oczarował mnie tutaj Gowan, wykorzystując ku temu swój urok, gorący temperament oraz niezwykle krnąbrny charakter.

 

Jak przystało na dobrą powieść historyczną, bardzo widowiskowo jawi się tu także obraz tego dawnego świata, jaki zaserwowała nam tutaj autorka. To z jednej strony codzienność życia w tamtej epoce, z pięknymi budynkami, wspaniały sukniami, kulinarnymi ciekawostkami oraz przepychem i bogactwem na każdym kroku, z drugiej zaś ówczesne konwenanse, obyczaje i maniery, które mają w sobie coś naprawdę magicznego. Ważne jest, iż czytając tę książkę czujemy ducha i klimat tamtych pięknych czasów!

 

Lektura powieści "Wieża miłości" oferuje nam sobą moc wrażeń, emocji i silnych doznań, które z pewnością oczarują każdego miłośnika historycznego romansu. Pozycja ta stanowi sobą bowiem sztandarowy przykład tego literackiego gatunku, czyli ekscytującą narrację o gorącej i skomplikowanej miłości. Z tego też względu polecam niniejsze dzieło Eloisy James każdemu, kto tylko ma ochotę na spotkanie z udaną i efektowną odsłoną historycznego romansu, która stoi na bardzo wysokim poziomie literackim.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial