Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wizje Religijne Przepowiednie Dla Świata

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Andy Collins
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788373997653
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  3/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wizje Religijne Przepowiednie Dla Świata | Autor: Andy Collins

Wybierz opinię:

Literanka

Kiedy wybierałam do przeczytania książkę Andy’ego Collinsa „Wizje religijne. Przepowiednie dla świata” zostałam skuszona na książkę dla mnie nietypową przez wydawcę, który zapewniał w opisie, że oprócz wizji znajdę w treści opis miejsc, w których owe objawienia miały miejsce. Takich opisów tam nie znalazłam, pozostała mi więc religijna warstwa tej pozycji i to w wydaniu, którego naprawdę najbardziej nie lubię. Zachęcanie do oddania się Bogu poprzez kreślenie apokaliptycznych wizji kłóci się z moim odbiorem chrześcijaństwa. Zatem książka wybitnie mnie zmęczyła, znudziła i gdyby nie to, że moja mama zapytała, czy mogę jej ją pożyczyć, uznałabym, że nikogo nie jest w stanie zainteresować.

 

Książka jest podzielona na kilka części, w których przedstawiane są wizje, jakie stały się udziałem wielu świętych, zakonników, osób wyróżnionych przez Boga, dotyczących przyszłości świata, Kościoła, Apokalipsy oraz orędzia Chrystusa i Maryi. Są tam przepowiednie świętego Jana Bosko, Katarzyny ze Sieny, papieża Leona XIII i wielu, wielu innych.

 

Wszystkie przepowiednie odnoszą się do tego, że zbliża się czas, kiedy na Ziemię zostaną zesłane wszelkie plagi i nieszczęścia, jak wojny, powodzie, kataklizmy, których rezultatem będzie masowa śmierć, spustoszenie, zniszczenie, które zrobi miejsce dla świata lepszego, oddającego cześć Bogu, społeczeństwa budowanego na miłości i mądrości. Wiele z tych przepowiedni dotyczyło wydarzeń z przeszłości, a więc wojen światowych. Głosiły one, że ludzkość będzie się musiała zmierzyć ze zniszczeniem i śmiercią na niespotykaną dotąd skalę. Śmierć będą siały żelazne smoki ziejące ogniem i zrzucające niszczycielskie bomby. Jeden z wizjonerów przewidział nawet wybuch bomby atomowej, gdyż zapisał, że ogień będzie płonął w miastach wiele dni.

 

Wiele z tych wizji można dość wiarygodnie zinterpretować, dopasować do tego, co faktycznie działo się podczas wojen światowych. Wiele jednak, przynajmniej w mojej ocenie, jest tak dziwnych, że interpretacja wydaje się po prostu dowolna.

 

Objawienia, czy też orędzia Matki Boskiej, przekazywane za pośrednictwem osób ich doświadczających, mają zawsze wspólny mianownik, a mianowicie prośbę o opamiętanie, zerwanie z grzechem, modlitwę o wstawiennictwo u Boga. Poprzez Matkę Boską można szybciej dotrzeć do Boga, ubłagać go o litość, a jednocześnie skłonić do odsunięcia kary za ludzkie przewinienia.

 

Na stronie księgarni internetowej wydawnictwa Rytm znalazłam informację, że znajdę w książce odpowiedzi na pytania dotyczące nieba, piekła, czyśćca i śmierci. Mam się też dowiedzieć, co może się dziać z nieśmiertelną duszą po śmierci. Nie ma w tej książce ani słowa o życiu wiecznym. Być może, zgodnie z intencjami autora, książka może skłonić do zastanowienia się nad kruchością życia, jego sensem i przemijaniem, jednak w moim przypadku to się nie udało.

 

Moja mama, osoba religijna, po przekartkowaniu kilku stron stwierdziła, że chciałaby „Wizje religijne” przeczytać, jednak nie wie, czy nie wzbudzi ta lektura w niej zbyt wielkiego strachu, obawy o przyszłość nie tyle swoją, ile dzieci i wnuków. Śmiertelne, wojenne wizje przedstawiane w książce rzeczywiście mogą to wywołać, ale czy doprowadzą do większego zaufania Bogu – szczerze wątpię. W mojej opinii nie tędy droga. Sądzę, że więcej ludzi zwróci się do Boga kochającego, wyrozumiałego, niż mściwego i okrutnego. Z drugiej strony wydaje się, że perspektywa bezlitosnej kary mogłaby powstrzymać ludzkość przed czynieniem zła.

 

Religia ma dla mnie wymiar duchowy. Wolę ją rozważać przez pryzmat rozwoju duchowego. Gdy spojrzymy na otaczającą rzeczywistość, faktycznie można dojść do wniosku, że świat zmierza ku zagładzie. Czy rzeczywiście przepowiednie mówią o tym, co nieuniknione? Czas pokaże.

Uleczkaa38

Ludzkość od zawsze interesowała się, fascynowała i analizowała religijne proroctwa i przepowiednie, które dotyczyły losów danej części naszego świata, bądź też całej planety. Oczywiście, wraz z postępem wiedzy, nauki i technologii, wizje te stały się bardziej elementem kulturowego folkloru i wiary, aczkolwiek wciąż wielu z nas wierzy w ich treści i proroctwa. Dla nich właśnie, ale też i dla każdego interesującego się tym tematem odbiorcy, powstała właśnie intrygująca książka pt. "Wizje religijne. Przepowiednie dla świata", której to autorem jest Andy Collins.

 

Jako słowo się rzekło, znajdziemy na stronach tej książki kilkadziesiąt tekstów przepowiedni i religijnych wizji, jakie to miały swoje objawienia na przestrzeni całych stuleci - od wieków średnich począwszy, po czasy nam współczesne. To zarówno same teksty proroctw, jak i też dopełniające je komentarze, a nawet i życiorysy osób, które ich dostąpiły. Tym samym też mamy możliwość poznania tu wszystkie najważniejsze religijne wizje, które to mówią o przyszłości ludzkości, całego świata, nadchodzącej apokalipsie, ale też i dają nadzieję na to, że zmiana i modlitwa mogą nas ocalić...

 Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia związanego z tematyką religijnych przepowiedni. Pierwsza z nich skupia się na najsłynniejszych proroctwach w dziejach świata - m.in. świętego Melachiasza, czy też ojca Pio, które doskonale wszyscy znamy. Kolejne podejmują zagadnienia religijnych wizji odnoście przyszłości Kościoła i chrześcijańskiej wiary, dalej proroctw zawartych w Biblii, następnie objawienia Chrystusa, Maryi, jak i wreszcie opis objawień o charakterze publicznym, które miały miejsce na przestrzeni całych wieków. To właśnie te opisy, relacje i interpretacje składają się na lekturę tej pozycji, która rysuje przed nami całą historię religijnych objawień.

 

Z pewnością pozycja ta imponuje nam swoim rozmachem w zakresie merytorycznego przekazu, jaki ją wypełnia. Otóż znajdziemy tu niezwykle bogaty wykaz proroctw, wizji i przepowiedni, które dają nam tym samym całościowy i bardzo zróżnicowany ogląd tego tematu. Ogląd, obejmujący swoim zasięgiem stulecia objawień, najrozmaitsze ich interpretacje, jak i też chociażby komentarze, z tymi Kościoła, na czele. Dzięki temu też lektura tej książki będzie kompletną dla każdego czytelnika, który tylko pragnie zdobyć na poruszany tu temat, jak najwięcej informacji.

 

Oczywiście, książka ta jest przeznaczona przede wszystkim dla czytelnika wierzącego w Boga, który to zawarte tu teksty będzie traktował nie tylko, jako ciekawostki, ale też i ważną część swojej wiary. Niemniej, absolutnie też nie stoi nic na przeszkodzie ku temu, by i nie wierzący odbiorca mógł sięgnąć po ten tytuł, zaintrygować się jego treścią i poznać zawarte tu proroctwa, które na pewna są ciekawe i intrygujące, niezależnie od tego faktu, czy w nie wierzymy, czy też nie. Jeśli chodzi o moją osobę, to bliżej mi do tej drugiej grupy odbiorców, ale nie przeszkodziło mi to w żadnej mierze w tym, by czytać tą książkę z dużym zainteresowaniem.

 

"Wizje religijne. Przepowiednie dla świata" to pozycja, która stanowi sobą jedną z najważniejszych odsłon literackiego ujęcia kwestii religijnych objawień i proroctw. Otóż dostarcza ona bogaty, kompletny, rzetelnie opisany i fachowo skomentowany wykaz owych tekstów, które z pewnością dostarczą czytelnikowi wszystkiego tego, czego tylko mógłby on od nich oczekiwać. Jeśli zatem tylko intryguje i ciekawi was ta tematyka, to bez wahania sięgajcie po niniejsze dzieło Andy'ego Collinsa.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial