Okładka wydania

Turbometabolizm. Jak Zapobiec Otyłości, Cukrzycy, Chorobom Serca I Innym Dolegliwościom Metabolicznym

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Pankaj Vij
 • Tytuł Oryginału: Turbo Metabolism: 8 Weeks To A New You: Preventing And Reversing Diabetes, Obesity, Heart Disease, And Other Metabolic Diseases By Treating The Causes
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaPoradnikiZdrowieDietetyka
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Kamila Wysocka
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365846617
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  3/6

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Turbometabolizm. Jak Zapobiec Otyłości, Cukrzycy, Chorobom Serca I Innym Dolegliwościom Metabolicznym | Autor: Pankaj Vij

Wybierz opinię:

TomG

Dr Pankaj Vij próbuje pomóc ludziom w spowolnieniu procesu starzenia. Jego pasją jest odżywianie, kondycja i ogólnie zdrowie, sam przestrzega diety o niskiej zawartości glikemii. Praktykuje medycynę od 1997 roku i pomaga ludziom w osiągnięciu zdrowotnej równowagi i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Jest przekonany, że duch i ciało są nierozerwalnie połączone i mocno podkreśla, że zanim uda nam się przekształcić nasze ciała, najpierw musimy zmienić swój sposób myślenia. Na marginesie można również dodać, że jest poszukiwanym mówcą na tematy związane ze zdrowiem, zdrowym odżywianiem, metabolizmem i długowiecznością. Jak więc z powyższego wynika, osoba autora wydaje się być dość intrygująca.

 

Tyle czytelnik może dowiedzieć się z sieci na temat autora podręcznika zatytułowanego Turbometabolizm. Jak zapobiec otyłości, cukrzycy, chorobom serca i innym dolegliwościom metabolicznym. Natomiast według notki wydawcy, ten podręcznik ma powiedzieć czytelnikowi, dlaczego warto mieć turbometabolizm, pomoże mu poznać syndrom metaboliczny oraz wdrożyć holistyczne podejście do leczenia cukrzycy osób otyłych.

 

Poradnik Turbometabolizm jest wydany bardzo podobnie do dziesiątek innych poradników, którymi wydawnictwo Vital bez końca raczy polskiego czytelnika. Miękka okładka, a w jej wnętrzu trzy setki stron, a więc grubość raczej średnia. Z doświadczenia jednak czytelnik obyty z publikacjami wydawnictwa Vital będzie wiedział, że te trzy setki stron najpewniej wystarczą, aby treść książki była w zupełności wystarczająca, aby wdrożyć się w opisywaną tematykę.

 

Książka dr Pankaja Vija została podzielona na jedenaście rozdziałów, trzy załączniki, przedmowę napisaną przez dr Joela Fuhrmana, podsumowanie i notkę o autorze. W samej treści czytelnik znajdzie istotne informacje na tematy takie jak tytułowy turbometabolizm, przeczyta o optymalnym odżywianiu prowadzącym do optymalnego zdrowia, przeczyta o wodzie rozumianej jako esencja życia oraz pozna kluczową rolę ćwiczeń. Dalej autor zagłębia się także w ludzką psychikę, radząc, jak opanować stres, zanim on zapanuje nad nami, pisze o śnie jako o witalnym komponencie zdrowia, by ostatecznie przejść do tematyki superżywności i suplementów. Na koniec zaś, co może być rzeczą najciekawszą dla niektórych czytelników, podaje przepisy na turbometabolizm.

 

Jak pisze dr Joel Fuhrman w przedmowie, najlepsi lekarze są mistrzami coachingu motywującymi swoich pacjentów do wprowadzenia zdrowych praktyk, które mogą umożliwić autozdrowienie. Obiektywnie patrząc na to twierdzenie, trzeba przyznać, że rzeczywiście coś w tym jest. Pisząc jednak o samym poradniku dr Pankaja Vija, reklamowanym jako sposób na otyłość, cukrzycę, choroby serca i dolegliwości metaboliczne, nasuwa się wniosek, że ta niespecjalnie gruba książka jest raczej wątpliwym remedium na dolegliwości nękające miliony ludzi. Poza tym nie ma co ukrywać: niektóre schorzenia wymagają prawdziwego leczenia, nie holistycznego. I choć treść została podana czytelnikowi w sposób przystępny, należy samemu przekonać się o jej stosowaniu i efektywności. Mnie samego osobiście leczenie holistyczne nie przekonuje w żadnej formie, ale nie da się ukryć faktu, że publikacje w rodzaju Turbometabolizmu stają się coraz bardziej popularne. Nie znam jednak nikogo, kto stosowałby się do rad zawartych w przeróżnego rodzaju poradnikach, więc nie mogę ocenić ich praktycznej skuteczności. Ich popularność nie bierze się z powietrza, więc być może dla niektórych osób treść w nich zawarta jest pomocna i ludzie stosują się do rad ich autorów. Nie mam pojęcia, jak jest w przypadku Turbometabolizmu, lecz jeśli sama tematyka czy też osoba autora Was zaintrygowały, sięgnijcie po prostu po ten poradnik i sami przekonajcie się, czy warto stosować się do tego, o czym pisze dr Pankaj Vij.

Sonrisa

Doniesienia o tym, jak wielkie żniwo zbierają w dzisiejszych czasach różnego rodzaju choroby nazywane cywilizacyjnymi, mogą przerażać. Otyłość i związane z nią niedogodności, insulinoopornosć czy cukrzyca pierwszego i drugiego typu to tylko kilka schorzeń, które rozprzestrzeniają się nie w wyniku jakiś niebezpiecznych wirusów czy bakterii, ale w wyniku złego, nieracjonalnego stylu życia, w skład którego wchodzi nie tylko nieodpowiednia dieta, ale też brak aktywności fizycznej czy zbyt duże oddziaływanie stresu na nasz organizm. Dodajmy do tego fakt, iż niemal zewsząd jesteśmy dziś atakowani niezdrowa, przetworzoną i bogatą w cukry proste żywnością, by zyskać prawdziwy przepis na katastrofę.

 

Dokładnie takiego stwierdzenia używa w swojej książce dr Pankaj Vij. To lekarz medycyny, który w swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na zapobieganiu występowaniu różnych chorób poprzez zmianę, czy też, jak sam mówi, optymalizację, stylu życia i diety. Dr Pankaj Vij słusznie zauważa, iż wprowadzenie określonych zmian w swoim życiu, zmian, które prowadzić będą do osiągnięcia tak zwanego turbometabolizmu, pozwolą na zminimalizowanie ryzyka zachorowania na wiele spośród najpopularniejszych dzisiaj chorób. To z kolei korzystnie wpłynie nie tylko na jakość życia jednostek, ale przecież także na jakość życia całego społeczeństwa, które ponosi konsekwencje choćby wysokich kosztów leczenia osób z cukrzycą, chorobami serca czy innymi. Autor stoi na stanowisku, iż wiele w temacie naszego zdrowia, zależy od nas samych i decyzji, które podejmujemy niemal codziennie.

 

Książka „Turbometabolizm” jest opracowaniem, w którym autor podaje bardzo skuteczny program poprawy funkcjonowania swojego metabolizmu. Trzeba przy tym zaznaczyć, iż program ten jest holistyczny i obejmuje nie tylko zmiany w sposobie odżywiania się, ale także zmiany dotyczące codziennej aktywności, czy snu. Wreszcie dr Pankaj Vij podkreśla także, jak dobry wpływ na nasze zdrowie może mieć medytacja. Wszystko to opisane zostało przystępnym i zrozumiałym językiem, a argumenty, jakich w swojej książce używa autor są tak przekonywujące, że ma się ochotę od razu wypróbować rady w tej publikacji zawarte.

 

Trzeba jednak przyznać, co zresztą Pankaj Vij sam podkreśla, iż książka „Turbometabolizm” nie mówi o kolejnej cudownej diecie, która pozwoli w szybkim tempie zrzucić niezbędne kilogramy. To spójny i długofalowy program i po prostu optymalny styl życia. Wszystkie zasady tego stylu życia zostały wyczerpująco i obszernie opisane. Podobnie zresztą jak powody, dla których warto podjąć wysiłek wprowadzenia do swojego życia stałych zmian i skutki, jakich można się dzięki temu spodziewać. Oprócz tego książka zaopatrzona została w przykładowe przepisy, które pomogą wprowadzić opisany tu program w życie. Trzeba jednak przyznać, iż cześć z tych przepisów wydaje się trudna do wykonynia w polskich realiach, choćby z powodu mniejszej dostępności produktów, jakie są konieczne do przyrządzenia potraw. Oprócz tego w książce znajdziemy także propozycje prostych ćwiczeń, których wykonanie zaleca autor oraz dość krótkie tabele prezentujące wartość indeksu glikemicznego, jaki posiadają poszczególne produkty spożywcze. Te ostatnie tabele mogłyby być bardziej rozbudowane, ale myślę, że i tak mogą okazać się bardzo pomocne w samodzielnym przygotowywaniu swoich codziennych posiłków.

 

Myślę, że pozycja „Turbometabolizm” jest książką bardzo wartościową. Jej lektura pomaga uświadomić sobie, jak bardzo swoimi codziennymi decyzjami możemy zniszczyć lub poprawić swoje zdrowie. Jestem przekonana, iż po przeczytaniu tej książki, nawet jeśli nie zdecydujemy się na całkowitą zmianę codziennych nawyków, będziemy zwracać większa uwagę na to, co jemy i w jaki sposób żyjemy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial