Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kaci Hadesa Tom 2 Uleczę Twe Serce

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Tillie Cole
 • Tytuł Oryginału: Heart Recaptured
 • Seria: Kaci Hadesa
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Grzegorz Rejs
 • Liczba Stron: 376
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328339613
 • Wydawca: Helion / Editio
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Kaci Hadesa Tom 2 Uleczę Twe Serce | Autor: Tillie Cole

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Świat Katów Hadesa jest mroczny, brutalny i śmiercionośny. Zresztą już w pierwszym tomie mogliśmy się o tym przekonać. Nie bez powodu główni bohaterowie nazywają się katami, a bóg Hades w wierzeniach Greków, jest bogiem śmierci. W drugim tomie znów jesteśmy brutalnie wciągnięci do świata przemocy, morderstw, narkotyków.

 

Gdy główna bohaterka Mae z poprzedniej części uwalnia swoje siostry, jedna z nich Delilah stara się zacząć żyć na nowo. Próbuje jej w tym pomóc zastępca i przyjaciel prezesa gangu motocyklowego Kyler, chodź sam, nie może uwierzyć, w to, co się przytrafiło głównej bohaterce. Główny bohater tej części jest zatwardziałym motocyklistą, bandytą i zabijaką. Tak naprawdę nie wiemy, ile mógł zabić osób, pobić czy torturować. Sam ma na sumieniu wiele grzechów, za które pewnie poszedłby do piekła. Kyler jest bardziej mroczny i brutalny niż jego przyjaciel z poprzedniej części. On nie zaznał jeszcze prawdziwej miłości tak jak Styx. Styx kochał Mae, odkąd spotkał ją, za murem posiadłości należącej do sekty. Kyler widział tylko prostytutki, brutalność, narkotyki, morderstwa gubiąc gdzieś tę cząstkę dobrą, którą każdy z nas chowa głęboko w sercu.

 

Kyler zakochując się w Deliah, musi pokazać prawdziwy świat od nowa. Niczym małej dziewczynce pełnej nieufności i kruchości umysłu. Główna bohaterka jest jak porcelanowa laleczka w wielkim okrutnym świecie gangu motocyklowego. W każdej chwili może zostać zniszczona, zepsuta, a Kyler musi ją ochronić przed tym wszystkim. Deliah nie wie co to miłość, uważa się za przeklętą i niegodną takiego wielkiego uczucia oraz szczęścia. Jej umysł i serce są zamknięte przez proroka niszczącego kawałek po kawałku jestestwo kobiet w jego sekcie. Kyler, który jest zatwardziałym i brutalnym człowiekiem, pokazuje, że każda istota na tym świecie zasługuje na miłość i to, co im wpajał prorok oraz wyznawcy tego kultu to zło i fikcja. Zaczyna walkę o nią, o jej umysł, wiarę i serce. Pokazuje jej, że świat jest inny, niż to, co jej wpojono i brutalnie udowodniono. Jednocześnie musi ją bronić przed samą sobą, bo przerażenie i strach może zniszczyć miłość. Deliah trudno jest uwierzyć w tak wielkie uczucie, które ją spotkało. Nie może sobie z tym poradzić i chce wrócić do sekty, aby nie być przeklętą. Jednak pragnie tej miłości i w pewnym momencie zaczyna o nią walczyć. Odzyskuje własne jestestwo, umysł i serce. Jej strach zamienia się w nienawiść do sekty. Zaczyna pragnąć tej miłości i szczęścia dla siebie. Kyler pokazał jej inny świat. Może nie ma w nim dobroci, miłości, lecz to lepszy świat niż ten, w którym ona dotąd żyła.

 

Autorka bardzo dostanie, opisała, jak działa sekta, gangi motocyklowe. Stworzyła ten świat tak rzeczywisty, że można go sobie wyobrazić. Akcje i opisy środowiska gangów motocyklowych są realne i niemal prawdziwe. Można na własnej skórze poczuć smród papierosów, spalin motocykli, piwa. Czuje się gęsią skórkę, gdy oni jadą, aby zniszczyć sektę, słyszy się ryk motocykli i huk wystrzałów z broni.

 

Styl autorki pozostał niezmieniony, co niezbyt mnie ucieszyło. Dalej mierziła mnie wszechobecnej wulgarności i przekleństw. Opisy scen seksu są bardzo obrazowe i świetnie opisane, ale język, którym się posługują bohaterowie książki, pogarsza i zaniża jej poziom. Wiadomo, że w świecie gangów przekleństwa są na porządku dziennym, ale można było to ukrócić lub w jakiś sposób opisać inaczej.

 

Ta książka tak jak i poprzednia część nie jest typowym romansem. W niej nie ma miejsca na czułe słówka, głaskanie po główce, trzymanie za rączkę, dawanie pięknych kwiatów. To nie kolejna Julia ani Romeo. Ta książka to ciemna strona romansu. W niej jest zaborczość, namiętność, pożądanie zakazanego owocu. To brutalna miłość, pełna wulgarności, przemocy, zwierzęcości i dzikości. To prymitywna miłość bez miejsca na romantykę.

 

Ten tom i jak poprzedni jest dla ludzi chcących oderwać się od cukierkowej i słodkiej miłości od typowego love story. Niniejszy tom jest również dla panów, którzy niezbyt lubią czytać romanse. Ta książka zaspokaja krwawe żądze Panów i nie mierzi jako romansidło. W tym tomie nie ma miejsca na Doriana Greya czy Casanovę. W tej powieści znajduje się dzika zwierzęca żądza miłości, seksu i szczęścia.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial