Okładka wydania

Ulecz Siebie. Naturalne Mechanizmy Samouzdrawiania

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ulrich Strunz
 • Tytuł Oryginału: Wunder Der Heilung: Neue Wege Zur Gesundheit - Erkenntnisse
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Martyna Bunk
 • Liczba Stron: 280
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365404206
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ulecz Siebie. Naturalne Mechanizmy Samouzdrawiania | Autor: Ulrich Strunz

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Medycyna molekularna – rewolucja w leczeniu

 

Książka dr. Ulricha Strunza to zdecydowanie publikacja, która potrafi zmienić światopogląd. Jeśli nie wyobrażacie sobie przetrwania bólu głowy bez zażycia środków farmakologicznych to zdecydowanie powinniście przeczytać poradnik „Ulecz siebie. Naturalne mechanizmy samouzdrawiania”. Choć tytuł może być nieco zwodniczy, to jednak publikacja jest bardzo poważną lekturą, gdzie każda informacja została potwierdzona badaniami.

 

Strunz jest wieloletnim pracownikiem naukowym oraz lekarzem współpracującym głównie ze sportowcami. Swoich pacjentów nie leczy on jednak farmaceutykami, gdyż te działają najczęściej tylko na widoczne skutki, a nie na przyczynę. Stosuje on natomiast medycynę molekularną, która w wielkim skrócie zajmuje się leczeniem poprzez zmianę nawyków żywieniowych i dostarczaniem organizmowi odpowiednio dobranej aktywności fizycznej. Strunz odnosi się również do epigenetyki. Już w pierwszych rozdziałach książki dokładnie opisuje on w jaki sposób nowoczesne badania pokazują skuteczność obieranej przez niego metody. Okazuje się, że w oparciu o szczegółowe badania krwi, łatwo stwierdzić jakiej substancji brakuje choremu organizmowi. Wystarczy uzupełnić braki lub obniżyć nadmiar, aby znów cieszyć się zdrowiem.

 

Dla innych cud, dla Strunza codzienność. Podczas lat swojej praktyki pomógł już ogromnej liczbie osób. Bardzo dużym atutem publikacji „Ulecz siebie” jest fakt, iż jest ona pisana językiem popularno-naukowym. Strunz bardzo dokładnie opisuje wszelkie mechanizmy zachodzące w ciele człowieka, etapy przebiegu rozmaitych chorób, używa terminów medycznych oraz szczegółowo zna właściwości poszczególnych substancji w ciele człowieka (jak witaminy czy aminokwasy). Już po kilku stronach widać, że mamy do czynienia z autorem, który posiada wykształcenie medyczne i dokładnie wie o czym mówi.

 

Kolejnym i niezwykle cennym atutem jest fakt, że Strunz odnosi się do historii z życia, do chorób swoich pacjentów. Opisuje wyniki ich badań, zalecenia oraz wyniki wprowadzonych zmian. Warto tu również zaznaczyć, że nie odrzuca on w pełni leczenia farmaceutykami. Uważa wręcz, że medycyna molekularna powinna stanowić wsparcie dla tradycyjnej, zwłaszcza w przypadku poważniejszych chorób. Zachęca do współpracy z lekarzami, a nie działaniem na własną rękę.

 

O jakich chorobach przeczytamy w publikacji? Strunz skupia się na bardzo wielu różnych przypadkach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje leczenie takich chorób jak cukrzyca, reumatyzm, ADHD, migreny, Parkinson czy stwardnienie rozsiane. Część podrozdziałów została także poświęcona leczeniu nowotworów. W tym przypadku autor pozwolił sobie także na obalenie kilku mitów związanych z walką z tą podstępną chorobą oraz przedstawia wyniki najnowszych badań w tym zakresie. Bazuje również na wielu przykładach nie tylko z własnego doświadczenia – przeczytamy nawet o Angelinie Jolie.

 

Ważną cześć książki stanowi również promocja aktywności fizycznej – w szczególności biegania. Autor bardzo szczegółowo opisuje wszystkie korzyści płynące z joggingu – od poprawy krążenia aż po walkę z rakiem i depresją. Strunz jednak na tym nie kończy i przedstawia jeszcze jeden z warunków prowadzenia zdrowego życia – medytację. Jego zdaniem to dzięki pracy z oddechem i zdobywaniu umiejętności wyciszenia i zdystansowania się od problemów możemy uniknąć wielu poważnych chorób, zachować hart ducha i cieszyć się życiem.

 

Podsumowując, „Ulecz siebie. Naturalne mechanizmy samouzdrawiania” to interesująca publikacja, która potrafi mocno zmienić sposób myślenia na temat leczenia wielu chorób. Zdecydowanie warto się z nią zapoznać, a nawet polecić swojemu lekarzowi. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial