Okładka wydania

Twoja Twarz, Twój Charakter

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krzysztof Gojdź
 • Tytuł Oryginału: Twoja Twarz, Twój Charakter
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x215 mm
 • ISBN: 9788379454198
 • Wydawca: Edipresse Książki
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  2.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Twoja Twarz, Twój Charakter | Autor: Krzysztof Gojdź

Wybierz opinię:

Agraaafka

Twoja twarz. Twój charakter” – to nic innego jak studium charakteryzujące (zgodnie z tytułem) współzależność między tym, co mówi nasza twarz, a tym, kim jesteśmy. Twarz, podobnie jak oczy, które są zwierciadłem duszy, zdradzają naszą osobowość, emocje, uczucia, ale idąc dalej, dolegliwości, również wewnętrzne, z jakimi zmagamy się oraz skutkami nałogów, jakimi się karmimy oraz obciążamy nasz organizm.

 

Książka ta to zbiór refleksji doktora Krzysztofa Gojdźa oraz współpracujących z nim specjalistów działających w obrębie jego zainteresowania, czyli medycyny estetycznej – głos zabrali m. in psycholog Magdalena Chorzewska, mistrz w swoim fachu od idealnego uśmiechu, czyli dr Wojciech Kołosowski, dr Pitucha i wiele innych. Przy tej okazji można dopowiedzieć, że te refleksje przyjmują formę ułożonych i opracowanych teksów w kształcie osobistego pamiętnika, ale w gruncie rzeczy, teksty te skierowane są dla przemyślenia odbiorcy.

 

Książka podzielona jest na 20 różnie przedstawionych tematycznie pomniejszych rozdziałów, które niemniej w jakiś sposób są powiązane, podobnie jak rachunek przyczynowości co do poniesionych konsekwencji oraz skutków swoich działań. Oznacza to, że „celebrowanie” dnia codziennego, na które to składa się higiena, stosowana dieta, ale również przebywanie w określonym środowisku a także sięganie po nałogi, pewne postawy oraz zachowania mają na siebie wpływ, bezwzględnie na siebie oddziałują i wpływają na całokształt funkcjonowania zewnętrznego oraz wewnętrznego naszego organizmu, który wówczas przesyła nam przeróżne znaki.

 

Doktor Krzysztof Godź przyznaje się do stosowanych przez niego zabiegów nie tyle upiększających, co też ukierunkowanych na poprawę zdrowia. Przychodzi pewien wiek, kiedy to organizm coraz głośniej wzywa pomocy, a dbający o siebie człowiek wyciągnie w swoją stronę tzw. Pomocną dłoń. Trzeba zaznaczyć, że to my w 100% jesteśmy odpowiedzialni za nasz faktyczny stan w aspekcie wyglądu oraz procesów mających miejsce wewnątrz naszego organizmu. Zresztą, niezależnie, ile mamy lat; czym zajmuje się; gdzie jesteśmy, należy wielowymiarowo dbać od siebie. Od A-Z.

 

W książce można znaleźć wywiady doktora ze znanymi mu i współpracującymi z nim pracownikami, którzy udzielają fachowej informacji oraz wiedzy, w zakresie dziedziny, którą zajmują się. Rozmowy dotyczą pielęgnacji oraz stosowanych błędnie rytuałów, ale także dzielą się słowem na temat tego, że nie zawsze i w każdym przypadku operacja plastyczna czy zabieg załatwi wszystko. Najczęściej do gabinetów tego rodzaju zwracają się młode dziewczyny, które szukają natychmiastowego i skutecznego rozwiązania swoich problemów zdrowotnych, za którymi to najczęściej chowa się niska samoocena a nie faktycznie istniejący problem. Co więcej, książka ta jest obszernym zbiorem zawierającym pokrótce opisy zabiegów wykonywanych w samej HolisticClinic, która już w swej nazwie zdradza, na co w szczególności ukierunkowane jest działanie. Dzięki wielu przedstawiownych głosów, odbiorca, czy też potencjalny klient w gabinecie medycyny estetycznej, będzie miał ogląd na to, z czym może się spotkać, z jakim rodzajem zabiegu. Lekarze, którzy pracują w tej glinice opisują krótko na czym polega dany zabieg, jakie zawiera w sobie właściwości oraz wskazuje grupę odbiorców, którzy bez powikłań zdrowotnych mogli podejść do takiego zabiegu.

 

Książka zawiera fotografie obrazujące wykonywany zabieg. Dodatkowo, można zeskanować obrazek i obejrzeć filmik z prezentowanych zabiegiem na odwołującej się od niego stronie. Można również napotkać się na portrety samego doktora.

 

W moim osobistym odbiorze, owa książka generalnie powstała z myślą o tym, aby w sposób dyskretny nie tyle co ma przedstawić działania oraz spektakularny sukces samej HolisticClinic, ale jej prezentacji ze wskazaniem na wykonywane najczęściej zabiegi oraz ich rodzaje. Owszem, wywiady z poszczególnymi specjalistami mających nie mały wpływ oraz oddziałanie na to, jak przebiegnie spotkanie z dziedziną medycyny estetycznej – tutaj zderzymy się ze słowami dermatologa, psychologa, endokrynologa, czy dietetyka, co też odbiorą lektury może odebrać jako budowanie zaufania wobec klienta, niemniej, owe spotkanie z lekturą odbieram jako rozbudowany opis oferty w klinice. Autor książki uzupełnia to o swoje przemyślenia w obrębie tejże tematyki.

 

Podsumowując, lektura powinna w szczególności przypaść do gustu osobom, które słyszały o słynnej polskiej klinice medycyny estetycznej przy równoczesnej chęci poznania jej, a zwłaszcza dla potencjalnych klientów, którzy chcieliby przybliżyć i zapoznać się bliżej z tym, co tak naprawdę ta klinika może zaoferować danej osobie. Najważniejsze, aby nie popaść w skrajności. Współczesne realia wskazują i podają przykłady idealnej kobiety oraz idealnego mężczyzny. Należy się czasami wiele natrudzić, aby chociaż w niewielkim stopniu swoim wyglądem przypominać popularną i medialną osobę. Pamiętajmy jednak, że medycyna estetyczna to nie jest konieczność, ucieczka, jedyne rozwiązanie, aby poczuć się dobrze w swoim ciele. Lekarz również to podkreśla, istotna jest dieta, styl życia, ćwiczenia. O tym nie zapominajmy. Bo w zdrowym ciele, zdrowy duch. Warto równoważyć potrzeby zarówno ducha, jak i ciała. Odrobina przyjemności dla siebie jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale trzeba też wiedzieć, kiedy warto zwrócić się o pomoc, a nie dla kaprysu, czy niezdroworozsądkowego uzasadnienia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial