Okładka wydania

Franklin Księga 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Franklin Księga 1 | Autor: Sharon Jennings

Wybierz opinię:

Krzywa Prosta

Niemal każde dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zna sympatycznego żółwika o imieniu Franklin. Jest on bohaterem serii kreskówek przeznaczonych dla młodszych dzieci, które już od wielu lat goszczą na ekranach telewizorów w najodleglejszych nawet zakątkach globu. Nic dziwnego zresztą. Franklin to postać nad wyraz pozytywna. Wraz z rodzicami i młodszą siostrą mieszka w maleńkim domku, mając dookoła mnóstwo serdecznych przyjaciół, z którymi radośnie spędza czas i na których może liczyć w każdej sytuacji.

 

Nie dziwi zatem fakt, że tak pozytywna postać doczekała się swojej własnej książki, a właściwie całej serii książek, będących adaptacjami filmów animowanych, które traktują o przygodach mądrego i bardzo ciepłego żółwia o imieniu Franklin. „Franklin. Księga I” to, jak wskazuje sam tytuł, pierwsza jej część.

 

W książce znajdziemy cztery opowieści, które zabiorą dziecko do świata sympatycznego żółwika. Pierwsza, nosząca tytuł „Franklin sadzi drzewo” to pouczająca opowieść o tym, jak czasem w życiu nie doceniamy rzeczy małych i jak bywamy krótkowzroczni w oglądzie sytuacji. Zbliża się właśnie Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci mają sadzić drzewa, które otrzymają od pana czapli. Franklin nie wie jednak, że zamiast wymarzonego, ogromnego drzewa, na którym będzie mógł wybudować domek, otrzyma małe drzewko, które będzie wymagało długich lat, by zmienić się w silną i wysoką roślinę. Czy zatem mały żółw doceni swe małe drzewko? W kolejnej opowieści pt. „Franklin i przyjęcie urodzinowe” nasz żółwi bohater przekona się, że nie potrzeba wielkich wydatków i nadmiaru przepychu, by wraz z przyjaciółmi miło spędzić czas. Nawet urodziny zorganizowane w domu mogą dać wszystkim uczestnikom moc wspaniałej zabawy. A dzięki temu można spędzić radośnie czas ze wszystkimi, którzy są dla nas ważni. Kolejne opowieści to „Franklin ucieka z domu” oraz „Franklin i pani opiekunka”. Każda spośród zamieszczonych w książce opowieści stanowi adaptację książkową jednego z odcinków telewizyjnych bajki o Franklinie.

 

Zamieszczone w książce opowiadania to historie mądre i bardzo pouczające. To ciepłe, pełne radości opowieści, które sprawią nie tylko ogromną frajdę młodemu czytelnikowi, ale też sporo go nauczą, dają tak potrzebny obecnie dobry przykład oraz skłonią do refleksji. Mamy tu bowiem bardzo pozytywnych bohaterów, którzy nie są jednakże pozbawieni wad. Popełniają błędy, lecz potrafią się na nich uczyć i wyciągać odpowiednie wnioski. Franklin, choć jest żółwiem, posiada cechy tak typowe wszystkim dzieciom. Potrafi być wspaniałomyślny, serdeczny, przyjacielski, troskliwy, ale też potrafi tak jak każde dziecko być uparty i się dąsać. Czasem nie bardzo chce przyznać się do błędu, lecz gdy tylko pojmie, że rzeczywiście nie ma racji bądź robi źle, wówczas potrafi wyciągnąć z tego naukę i przyznać się, że racji nie ma lub jego działania są złe. Dzięki temu jest doskonałym wzorem dla dzieci, które dopiero przecież uczą się życia, uczą się żyć w społeczeństwie i zasad w nim panujących.

 

„Franklin. Księga I” to jednak nie tylko mądre, pouczające i pełne radości opowiadania. To również bardzo ładne, barwne i pełne optymizmu ilustracje, które nie odbiegają od telewizyjnego pierwowzoru. To także zadania do wykonania, z których dziecko wyniesie sporo frajdy. Po każdym bowiem opowiadaniu znajdziemy Zgadywanki. Tam mały czytelnik będzie mógł wykazać się umiejętnością kolorowania, umiejętnością podróży przez labirynt, odnalezienia niepasującego do całości elementu czy np. umiejętnością zabawy w anagramy.

 

Książka z pewnością przypadnie do gustu zarówno małym czytelnikom jak i ich rodzicom.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial