Okładka wydania

Jak Zdobyć Nagrodę Nobla?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Zdobyć Nagrodę Nobla? | Autor: Katarzyna Radziwiłł

Wybierz opinię:

Pani M

Czy chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób można otrzymać Nagrodę Nobla? Do tego zadania trzeba przygotowywać się od najmłodszych lat, a szansę na to, że nasze osiągnięcia zostaną docenione, niestety są niewielkie. Książeczka Katarzyny Radziwiłł przybliża czytelnikom postacie osób, które zostały uhonorowane tym wyróżnieniem.

 

Na początku dowiadujemy się, kim był Alfred Nobel. Autorka przybliża czytelnikom także statystyki dotyczące tego, w jakich krajach urodziło się najwięcej laureatów Nobla. Kilku z nich pochodziło także z Polski. Jedna z tych osób sięgnęła po nagrodę dwukrotnie.

 

W dalszej części książki mamy okazję, by zapoznać się z krótkim zestawieniem dotyczącym samych nagrodzonych. Każdy z rozdziałów jest oznaczony innym kolorem. Dzięki temu przekazywana wiedza jest uporządkowana i łatwiej jest ją przyswoić. Autorka posługuje się bardzo prostym językiem, dzięki czemu nawet najmłodsi czytelnicy będą w stanie zrozumieć to, co chciała im przekazać. Poszczególne artykuły są krótkie, zawarto w nich najważniejsze informacje: data przyznania nagrody, imię i nazwisko laureata oraz dziedzinę, w której przyznano Nobla. W przypadku „ścisłych” dziedzin dowiadujemy się także o tym, dlaczego postanowiono uhonorować akurat tę osobę. Nieco więcej miejsca zajmują informacje o Pokojowej Nagrodzie Nobla.

 

Całość bardziej przypomina zbiór ciekawostek. Łatwiej je dzięki temu zapamiętać. Zwłaszcza najmłodszym czytelnikom. Przyswojenie suchych faktów nie byłoby takie proste. Ta publikacja na pewno podbije serce wielu dzieci i kto wie, może rozbudzi w nich chęć zostania laureatem Nagrody Nobla?

 

Z tekstem idealnie zgrały się umieszczone w książce rysunki. Są zabawne i przyciągają wzrok. Najmłodszym na pewno przypadną do gustu. Komu nie spodobaliby się szaleni naukowcy czy portrety laureatów?

 

Komu mogę polecić tę książkę? Przede wszystkim dzieciom w pierwszych klasach szkoły podstawowej, choć myślę, że rodzice mogą czytać Jak zdobyć Nagrodę Nobla również z młodszymi pociechami. Jak wspomniałam, autorka posługuje się bardzo prostym, przyjaznym dla dzieci językiem i zdobywanie wiedzy na temat laureatów Nagrody Nobla na pewno sprawi im wiele radości. Dzięki informacjom przekazanym przez Katarzynę Radziwiłł mali czytelnicy będą znali nazwiska najważniejszych laureatów. Myślę, że ta książeczka rozbudzi dziecięcą wyobraźnię. I bardzo dobrze. Przyda się nam kilku nowych naukowców i potencjalnych kandydatów do Nagrody Nobla. Zbliżają się Mikołajki. Uważam, że za tą publikacją spokojnie możecie rozejrzeć się na prezent dla najmłodszych. Polecam.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial