Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tajemnicze Miasto. Spacery Po Warszawie, Cz. 1. Śródmieście Południowe

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Michał Szymański
 • Tytuł Oryginału: Tajemnicze Miasto. Spacery Po Warszawie, Śródmieście Południowe, Cz. 1
 • Gatunek: Literatura Podróżnicza
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 183
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x210 mm
 • ISBN: 9788365499110
 • Wydawca: CM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnicze Miasto. Spacery Po Warszawie, Cz. 1. Śródmieście Południowe | Autor: Michał Szymański

Wybierz opinię:

Pani M

Zapraszam was dzisiaj do kolejnej wędrówki po Warszawie z Michałem Szymańskim. Dokąd zaprowadzi nas tym razem?

 

Śródmieście Południowe ma wiele tajemnic, dlatego podzielono opowieść na dwie części. Pierwsza z nich zamknie się w kwadracie: aleje Jerozolimskie - Chałubińskiego - plac Unii Lubelskiej - aleje Ujazdowskie. Ścisłe centrum, a tak bardzo tajemnicze! Podczas spacerów poprzez ocalałe z wojny kwartały, napotkasz najpiękniejsze kamienice w mieście, dlatego należy mieć oczy szeroko otwarte i zadartą głowę. Przy okazji poznasz wiele ciekawych osób, zagłębisz się w mrożące krew w żyłach kryminalne historie, czy też odnajdziesz miejsca związane z walkami powstańczymi. To część miasta pełna kontrastów: duchy przeszłości odbijają się w szklanych biurowcach, a socjalistyczna zabudowa zaskakuje monumentalnością i niecodziennymi pomysłami jej twórców i dysydentów. Zanurzycie się pomiędzy te ulice, aby otrzeć się o chropowate cegły stuletnich ruin, nasycić oko eleganckimi dekoracjami odnowionych kamienic i odszukać starą, przedwojenną Warszawę, która w tej części miasta jest bardzo wyraźnie widoczna.

 

Wycieczka z Michałem Szymańskim oczarowała mnie po raz kolejny. Warszawa po raz kolejny otworzyła się przede mną i pokazała nowe miejsca. Michał Szymański opowiada o mieście w ciekawy sposób. Czytając Spacery po Warszawie, nawet nie czułam mijającego czasu. Śledziłam trasę wędrówki na mapach, oglądałam zdjęcia i zastanawiałam się, kiedy będę miała okazję, by móc to wszystko zobaczyć na żywo. Autor przeniósł mnie do innego świata. Sprawił, że zapomniałam o wszystkim, co mnie otacza. Nie chciałam wyrwać się z Warszawy, do której poprzednio wcale mi się nie paliło. Z kartek tej publikacji bije magia. Człowiek aż chce przenieść się w miejsca, o których czyta już, teraz, zaraz.

 

Patrząc na zdjęcia, kilka razy uśmiechnęłam się pod nosem. Autor wychwycił smaczki, na które sama pewnie nie zwróciłabym uwagi. Na przykład figurki nagiego chłopca na jednej z fasad budynków. Aż żałuję, że podczas wyjazdów służbowych nie mam oczu dookoła głowy. Te tereny są mi w miarę znane, ale tego, co zobaczyłam na fotkach, nie widziałam wcześniej. Jedyny zarzut, jaki mam wobec tej publikacji jest taki, że jest tu niewiele zdjęć. Chciałabym więcej.
To idealna książka dla osób, które chcą odkryć nie do końca znaną stronę Warszawy. Gwarantuję, że miło spędzą one czas z Michałem Szymańskim. Czytanie jego opisów to czysta przyjemność. Uwielbiam autorów, którzy w ten sposób opowiadają. Nie nudzę się i nie potrafię odłożyć książki na bok. Nawet jeśli nie byliście nigdy w stolicy Polski, Michał Szymański sprawi, że się tam przeniesiecie. Będzie waszymi oczami i zapewni wam niezapomnianą wycieczkę, z której przywieziecie wiele pięknych wspomnień. Polecam wszystkim, bez wyjątku.

 

Jestem głodna kolejnych wrażeń i mam nadzieję, że kolejna część przewodnika szybko wpadnie w moje ręce. Uwielbiam Michała Szymańskiego i jego sposób narracji. Jak wspomniałam, jest magiczna, przenosi do innej rzeczywistości. Nie pomyślałabym, że Warszawa tak mi się spodoba. Tego się po sobie nie spodziewałam. Aż zachciało mi się wyjazdu do stolicy. Prędko się tam nie wybiorę, ale gdy to zrobię, mam nadzieję, że uda mi się trochę pospacerować. Zawsze jestem tam tylko parę godzin przelotem. Warto się na chwilę tam zatrzymać. Nie mogę pozwolić, by autor tyle nagadał się na darmo.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial