Okładka wydania

Terapia Punktów Spustowych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Clair DaviesAmber Davies
 • Tytuł Oryginału: The Trigger Point Therapy Workbook: Your Self-Treatment Guide For Pain Relief
 • Gatunek: ZdrowiePoradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788364278310
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Terapia Punktów Spustowych | Autor: Clair DaviesAmber Davies

Wybierz opinię:

Wasia

Wydawnictwo Vital proponuje nam przewodnik po samodzielnym leczeniu bólu. Zamiast biegać po lekarzach warto spróbować terapii punktów spustowych. Clair Davies , posiada certyfikat w zakresie masażu leczniczego i pracy z ciałem, specjalizuje się w terapii punktów spustowych, w szczególności leczenia bólu. Amber Davies jest certyfikowaną terapeutką, instruktorką masażu leczniczego i autorką książek. Clair Davies posiada dar w postaci łączenia umiejętności znakomitego leczenia oraz świetnego pisarza, który dzięki umiejętności prostego wypowiadania się trafia nie tylko do specjalisty , ale i do laika, radzi czytelnikom w jaki sposób pokonać ból różnego pochodzenia.

 

Biorąc pozycję do ręki miałam nadzieję, że uda mi się pomóc moim najbliższym w przezwyciężaniu często towarzyszącym bólom, a jednocześnie obawiałam się, że będąc laikiem nie dam rady przebrnąć przez owy podręcznik, a tym bardziej zastosować wskazanej terapii. Myliłam się, po dokładnym zapoznaniu się z pierwszymi zapiskami i uświadomieniu sobie czym właściwie jest są punkty spustowe i na czym polega omawiana terapia punktów spustowych, dalej poszło całkiem nieźle. Warto pamiętać, że nie trzeba czytać podręcznika od pierwszej strony do ostatniej jednym ciągiem. Można wybierać interesujące nas zagadnienia.

 

Dzięki omawianej pozycji uświadomiłam sobie, że niekoniecznie miejsce odczuwalnego bólu jest odpowiedzialne za jego powstawanie. Problem często znajduje się w całkiem innym miejscu ciała. Punkty spustowe występują w układzie mięśniowym, to dokuczliwy punkt w napiętym paśmie mięśnia, bolesny pod uciskiem. Mięśnie z kolei to największy organ, organ osierocony obejmujący od 42 do 47 procent masy ciała. Nie cieszy się zainteresowaniem żadnych wyspecjalizowanej gałęzi medycznej. Książka jest podręcznikiem wprowadzającym czytelnika do samoopieki, masażu dziennego, niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

 

Poradnik liczący czterysta dwadzieścia osiem stron zawiera wskazówki w odnajdywaniu źródła bólu, sposoby leczenia się z przewlekłych dolegliwości bez operacji i innych inwazyjnych metod. Ciekawe są sugestie autorów dotyczące informacji, w jakich sytuacjach rozciągać bolesny mięsień, ogrzewać czy też schładzać. Umieszczenie w poradniku setek ilustracji ułatwia zrozumienie , w jaki sposób samodzielnie korzystać z terapii punktów spustowych. Instrukcje wskazują w jaki sposób eliminować urazy sportowe i powypadkowe. Podręcznik ukazuje w jaki sposób skutecznie radzić sobie z rwą kulszową, bólami głowy, szyi, klatki piersiowej, brzucha i genitaliów, a także z zapaleniem stawów i mięśni. Wsłuchałam się w głos autorów i ruszyłam na poszukiwanie przyczyn bólu nóg, w końcu żadne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie eliminowały źródła bólu, tylko go uśmierzały na krótki okres czasu. Zajrzałam do przewodnika po innych objawach, odszukałam odpowiedzialny mięsień i zajęłam się analizą odpowiedniej treści na temat budowy i funkcjonowania mięśnia, objawami i przyczynami bólu oraz sposobem jego leczenia. Obecnie masuję odpowiednie miejsca. Nie powiem, że już jestem w pełni zdrowa, bowiem czas jest najlepszym sprzymierzeńcem, ale odczuwalne bóle są znacznie mniejsze i rzadziej się pojawiają.

 

Drogi czytelniku, jeśli nawet jesteś takim samym laikiem jak ja, ale masz dość już doskwierających Ci bólów, pojawiających się dość często i utrudniających właściwe funkcjonowanie zapraszam Cię do lektury podręcznika do samodzielnego leczenia bólu, jednak pamiętaj nie wystarczy przeczytać omawianą pozycję, czytaj uważnie, dzielnie szukaj omawianych punktów i cierpliwie postępuj zgodnie ze wskazówkami autorów. Weź sprawy w swoje ręce i pozbądź się bólu. Gorąco polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial