Okładka wydania

Po Czym Poznasz, Że Twój Kot Spiskuje Przeciwko Tobie?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: The Oatmeal
 • Tytuł Oryginału: How To Tell If Your Cat Is Plotting To Kill You
 • Gatunek: PoradnikiZwierzęta
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Piotr Cieślak
 • Liczba Stron: 136
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 180 x 235 mm
 • ISBN: 978-83-246-9577-5
 • Wydawca: Septem
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Po Czym Poznasz, Że Twój Kot Spiskuje Przeciwko Tobie? | Autor: The Oatmeal

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Od dłuższego czasu koty są niekwestionowanymi królami Internetu. Opanowały wszystkie znane i liczące się serwisy, na których codziennie zamieszcza się tysiące zdjęć, memów i filmików z ich udziałem. Wydaje się, że dzień bez kota to dzień stracony.

 

„Koty opanowały świat. A nawet dwa światy rzeczywisty i wirtualny. Wszyscy kochają kotki".

 

Do rozprzestrzeniania się „kocich materiałów" w dużej mierze przyczynił się Matthew Inman, pisarz, rysownik oraz założyciel bloga The Oatmeal. Na swojej stronie z prawdziwą przyjemnością publikuje on mnóstwo przezabawnych i przeuroczych komiksów z udziałem zwierząt, wśród których wiele miejsca zajmują koty.

 

„Po czym poznasz, że Twój kot spiskuje przeciw Tobie" to piękne, a przy okazji bardzo humorystyczne podsumowanie ludzkiego spojrzenia na koty. Książka została podzielona na kilka tematycznych rozdziałów, spośród których każdy kolejny jest bardziej zaskakujący od poprzedniego. Dzięki autorowi możemy dowiedzieć się wielu niezwykle „pożytecznych" rzeczy, min. nie tylko tego jak kot wygląda z naszej perspektywy, ale również jak my jesteśmy postrzegani przez naszego pupila. Żeby uniknąć nieporozumień z kotkiem warto poznać rozdział poświęcony wskazówkom, jak go odpowiednio głaskać. Niby to takie oczywiste, a jednak!

 

„Koty nie są zwykłymi stworzeniami. Mają siedem żywotów, w dodatku potrafią być i nie być martwe w tym samym czasie. Spadają zawsze na cztery łapy. Ich oczy świecą w ciemności, a sierść uczula jak mało co. I choć miłośnicy kotów nie chcą tego przyznać, są to istoty, które całkowicie oswoiły człowieka".

 

Czy wiedzieliście, że cała seria niepozornych codziennych kocich rytuałów to jedynie elementy wielkiego spisku? W rzeczywistości nie ma nic niewinnego w tym, że kot zasypia nam na klawiaturze komputera albo przesadnie drapie w kuwecie i przynosi martwe zwierzęta. Tak naprawdę to groźby i próby odcięcia nas od technologii. Niezwykłe, prawda?

 

Cała książeczka mogłaby być nowością dla kogoś, kto nigdy nie spotkał kota albo mini poradnikiem dla tych, którzy nie wiedzą, jak sobie z nim radzić. Tak naprawdę chodzi jednak o dobrą zabawę i lekkie sparodiowanie najczęstszych i najdziwniejszych zachowań naszych kotków. Autor posługuje się krótkimi ale zabawnymi i bardzo trafnymi komentarzami, które sprawią, że już nigdy nie spojrzymy na kota tak samo, mając przed oczami scenki stworzone przez Inmana.

 

Komu najbardziej spodoba się ta książeczka? Wszystkim, którzy mają odrobinę poczucia humoru i dystansu do świata. Tym, którzy lubią niewinnie ponabijać się z kocich zachowań oraz tym, którzy już wcześniej znali autora i doceniali jego pracę. To świetna pozycja na rozluźnienie po męczącym dniu i na poprawę humoru. Bardzo polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto