Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Tai Chi. Zdrowe Ciało, Mocne Serce, Bystry Umysł

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tai Chi. Zdrowe Ciało, Mocne Serce, Bystry Umysł | Autor: Peter M. WayneMark L. Fuerst

Wybierz opinię:

JoannaKa

Fascynuje mnie fenomen Tai Chi i azjaci, który w parku, w dużej grupie potrafią wyłączyć się i praktykować ów połączenie sportu i medytacji. Wiadomo, że żadna aktywność nie jest zła, by być zdrowym i wysportowanym, by po prostu dobrze się czuć. Doktor Wayne oraz Fuerst (pisarz medyczny) pokazują, że dzięki tai chi można nie tylko się zrelaksować. Pomoże nam ono usunąć ból, wyostrzy umysł, poprawi kondycję snu i równowagę ale także wzmocni serce. Same korzyści. Zatem dlaczego jest tak mało rozpowszechnioną aktywnością?

 

Tai chi jest chińską sztuką walki. Często uważa się ją po prostu za gimnastykę medytacyjną. Dr n. med. Peter Wayne jest trenerem tai chi z wieloletnim doświadczeniem i światową renomą. Uczy tej sztuki w założonej przez siebie szkole w Bostonie już od lat 80. Zestaw ćwiczeń, który stosuje, przetestował na sobie i skutecznie przekonuje, jak wiele korzyści ma wplecenie tej aktywności pomiędzy codzienne obowiązki. Tai Chi powstało w wyniku mojego długoletniego treningu (...), mojego zainteresowania badaniami nad związkiem pomiędzy umysłem i ciałem, a także zrównoważenia w realizowaniu obu tych pasji. Dzięki nauczaniu (...) i prowadzeniu badań na ten temat mogłem pomóc wielu dwudziestro-, trzydziestolatkom poprawić kondycję fizyczną i udoskonalić ich umiejętności sztuk walki; czterdziesto- i pięćdziesięciolatkom – dać narzędzie łagodzące stres powstały w wyniku wykonywania pracy, a sześćdziesięcio- siedzemdziesięcio-, osiemdziesięcio- i dziewięćdziesięciolatkom – dopasować łagodny zestaw ćwiczeń regenerujących. [s. 28]

 

Publikacja Studia Astropsychologii to kompendium wiedzy o sztuce tai chi. To teoria i praktyka. Historia i korzyści. Naukowe spojrzenie, ale także zestaw podstawowych ćwiczeń. Nie jest to książka przepełniona zdjęciami póz. Stanowią one jedynie zalążek dla całości. Każda aktywność została tutaj dokładnie opisana oraz zawiera kilka cennych porad. Publikacja zawiera podsumowanie przeprowadzonych badań naukowych oraz objaśnienie procesów psychologicznych ukazujących wpływ tai chi na zdrowie i samopoczucie. Autorzy pokazują także, jak łatwo wprowadzić sztukę w codzienność, jak ćwiczyć z partnerem czy w pracy. W jaki sposób wykorzystać Osiem Składników, by zwiększyć własną kreatywność czy podnieść wydajność organizmu. Laikom wyjaśnia się – krok po kroku – w jaki sposób ów składniki zwiększają świadomość ciała i wewnętrzne skupienie, poprawia zdrowie, zwiększa spokój. Autorzy przekazują to, co o wiele wcześniej wiedział wschodni świat, a zachodni musi się od niego uczyć – jak ważna w życiu jest równowaga.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial