Bohater

Autor: Rhonda Byrne

Okładka wydania

Bohater


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Czytelnik7

Bardzo rzadko sięgam po pozycje dotyczące rozwoju osobistego. Za sprawą kilku takich literackich spotkań, utrwaliła mi się myśl, że tego typu książki są powierzchowne, pełne banałów i pseudofilozoficznego bełkotu. Jednak, zafrapowany enigmatycznym opisem, a także spektakularnymi sukcesami poprzednich pozycji Rhondy Byrne, postanowiłem zapoznać się z treścią "Bohatera".

 

Rhonda Byrne zasłynęła za sprawą filmu "Sekret", który obejrzało miliony ludzi na całym świecie. Sukces odniosła również książka o tym samym tytule, którą przetłumaczono na 50 języków, a jej łączny nakład przekroczył 25 milionów egzemplarzy. Byrne kontynuowała swoje dzieło, pisząc "Siłę" oraz "The Magic".

 

"Bohater,", w lapidarnym skrócie, jest książką-drogowskazem. Autorka, na przykładzie kilku ludzi sukcesu, m.in. G.M. Rao, założyciela i prezesa GMR Group, Anastasi Soare, ikony branży kosmetycznej, Paula Orfalea, czołowego producenta artykułów biurowych i sieci usług kserograficznych, motywuje Czytelnika do realizacji własnych pragnień i marzeń, udowadniając, że przy przestrzeganiu odpowiednich zasad, osiągnięcie wyznaczonych celów jest możliwe. Posługując się przykładem kilku cenionych postaci, z różnych branż, stara się zobrazować odbiorcy, że nie ma ludzi wybranych, dla których przewidziany jest lepszy los. Każdy jest w stanie osiągnąć szczęście, a potrzebne do tego jest jedynie postępowanie zgodne z własnymi pragnieniami.

 

Dzięki zastosowaniu bezpośrednich zwrotów, ("Spełniając swoje marzenia, osiągniesz daną Ci wielkość", "Marzenia wzywają Cie, abyś żył na ich miarę" itp.), podczas lektury odnosi się wrażenie, że książka jest kierowana tylko i wyłącznie do aktualnie czytającej osoby. Powoduje to wrażenie intymności między odbiorcą a treścią, co w tego rodzaju literaturze jest pożądane. Rady Rhondy Byrne, choć na pierwszy rzut oka powierzchowne i dobrze znane, spełniają swoją rolę, gdyż naprawdę motywują do działania, a także uzmysławiają odbiorcy, że szczęście jest w zasięgu ręki.

 

Wydawnictwo Rebis dołożyło wszelkich starań, by książka zachwyciła czytelnika pod względem wizualnym. Intrygująca obwoluta, stylizowana na starą mapę, pod którą znajduje się twarda, czerwona okładka, obszyta materiałem, to tylko wierzchołek góry, jaką stanowi dzieło Rhondy Byrne. Samo wnętrze, stylizowane na starą księgę, również zachwyca - gruby, śliski papier, wypełniony licznymi ilustracjami, podpisami oraz mapami rzetelnie dopełniającymi treść.

 

"Bohater", mimo moich początkowych obaw, ma silne predyspozycje do tego, by powtórzyć sukces "Sekretu", a także zagościć na dłużej w mojej świadomości. Książka nie tylko zachwyca walorami fizycznymi, ale także zawartością tekstową. Autorka rzetelnie wypełnia założone cele, napawając odbiorcę pozytywną energią oraz chęcią do działania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!