Okładka wydania

Nemezis

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nemezis | Autor: Peter Evans

Wybierz opinię:

Jezyna22

Peter Evans - zmarły w 2012 roku znakomity dziennikarz "Daily Express" , światową sławę przyniosły mu publikacje na temat brytyjskiej rodziny królewskiej i książka poświęcona biografii Arystotelesa Onassisa.

 

Nemezis to efekt przeszło dwudziestoletniego śledztwa autora dotyczącego Jacka, Jackie i Roberta Kennedych, Marilyn Monroe, Lee Radziwiłł, Marii Callas i księcia Rainiera. Przez wiele lat Peter Evans rozmawiał z wielką ilością ludzi, przeglądnął setki dokumentów , zapoznał się z ogromną ilością różnorakich opinii, aby spróbować rozwiązać zagadkę między innymi śmierci Roberta Kennedy'ego.

 

„Punkt stanowi początek każdej geometrii; punkt procentowy stanowi początek każdej fortuny. Przed tym momentem nic nie ma znaczenia" - tak odpowiedział Onassis Christinie, kiedy zapytała jak dorobił się swego majątku. Jednak w rzeczywistości, okazało się, że tych „punktów" w przypadku Artstotelesa było wiele. Pomimo uroku osobistego i ogromnej hojności potrafił on się odnosić w stosunku do najbliższych jak sadysta, jego nastrój zmieniał się nieraz szybko z radosnego w głęboką rozpacz ( niekoniecznie wtedy, kiedy był pijany). Był on człowiekiem interesującym ale tez próżnym. Chorował na miastenię gravis zaburzenie systemu autoimmunologicznego, które skutkowało upośledzeniem czynności mówienia. Najprawdopodobniej w 1968 roku opłacił on terrorystę palestyńskiego ( który stał się później jedną z czołowych postaci Czarnego Września, grupy terrorystycznej odpowiedzialnej za masakrę jedenastu sportowców izraelskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1970 roku.) aby ochraniał jego linie lotniczą Olympic Airways. Okazało się później, że te pieniądze zostały wykorzystane do sfinansowania zabójstwa Roberta Kennedy;ego. Teoretycznie ta śmierć otwierała by Onassisowi drogę do małżeństwa z Jackie Kennedy , co do którego Bobby przysiągł, że dojdzie jedynie po jego trupie..To jedna z wielu spraw, które porusza w swojej książce Peter Evans. W prowadza on czytelnika w świat, który rządzi się swoimi prawami, który mimo pozornej piękności jest brudny, ciemny i totalnie zakłamany. Autor ujawnia wiele sekretów z życia elit, jak i pasjonujących zagadek ich dotyczących. Książkę czyta się jak ogromnie wciągający kryminał , łapiąc się momentami, że przecież nie czytamy fikcji literackiej a fakty. I trzeba przyznać, że te właśnie fakty momentami są przerażające. To co potrafi zrobić człowiek człowiekowi, momentami przechodzi wszelkie pojęcie. Nie chcemy wierzyć, że to działo się naprawdę, wygodniej stwierdzić, ze to fikcja literacka podkolorowana przez autora. Skandal goni skandal, seks, ogromne pieniądze, uzależnienia, mafijne powiązania wszystko tworzy nierozerwalny węzeł. Zazębiające się światy polityki, biznesu, wywiadu zdecydowanie łączy jedno – korupcja. Wszechobecne miłości, zdrady, romanse, tajemnicze śmierci, wszystkie te elementy książki konsolidują się ze sobą prowadząc czytelnika po uliczkach sławy i bogactwa. Czy można mówić o klątwie jaka dopadła ród Kennedych , czy oplotła go rozbudowana, misterna sieć spisków ?

 

Sposób opisania tych wszystkich faktów przez autora jest znakomity. Bez owijania w bawełnę przekazuje czytelnikowi wszystkie poznane prawdy. Umiejętnie podsyca jego ciekawość, by nieraz dać zagadkę do rozwiązania. Wśród fałszu, domysłów, kłamstwa sami musimy stwierdzić co jest prawdopodobne.

 

Książkę polecam wszystkim, których ciekawi świat blichtru, polityki i wielkich rodów. Doceńmy ogromną pracę autora, jaką włożył w napisanie tych treści i na moment zanurzmy się w ten tak wydawało by się nierealny świat.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial