Okładka wydania

Sklepik Okamgnienie. Walizka Pełna Gwiazd

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sklepik Okamgnienie. Walizka Pełna Gwiazd | Autor: Pierdomenico Baccalario

Wybierz opinię:

Scathach

Wyobraź sobie, że przyszło Ci spędzać dzieciństwo w miasteczku tyleż spokojnym i sprzyjającym braku rozproszeń, ileż nudnym. Tak nudnym, że decydujesz się na rezygnację z nauki, by w pełni cieszyć się słonecznymi dniami, spędzonymi z wędką w ręku nad brzegiem jeziora. Oczywiście, nic nikomu o tym nie mówiąc.

 

Podobną decyzję podjął Finley Mc Phee, spędzający siedemdziesiąt jeden dni poza murami szkoły, narażając się tym samym na niezdanie do kolejnej klasy. W niczym mu to jednak nie przeszkadzało – najważniejsze było chwilowe upojenie na łonie natury.
Konsekwencje jego zachowania, były dużo bardziej dalekosiężne niż mógłby przypuszczać. Gdyby nie wagary, prawdopodobnie nigdy nie znalazłby się w centrum wydarzeń, które lada dzień miały rozegrać się w, na pozór nużącym i sennym, miasteczku Applecross.
Zaczęło się na pozór niewinnie: wizytą dyrektora w domu, który poinformował rodziców Finleya o zaistniałej sytuacji, kilkudniowym gniewie tychże, po których nastąpił ciąg reperkusji. Młodzieniec został wysłany do wielebnego Prospera, który to miał narzucić na niego stosowną karę. Imał się Finey różnych prac, aż w końcu został pomocnikiem listonosza. I to własnie ta praca, pozwoliła mu natknąć się na nową dziewczynę w mieście – Aiby Lily.

 

Spotkanie z nią było dla niego jak rażenie piorunem – zaskoczony jej niezwykłością, uległ obezwładniającemu go uczuciu zakochania, wierząc, że nie przypadkowo los zetknął ich ze sobą.

 

Wówczas jeszcze nie wie, jak znaczącą rolę w jej życiu przyjdzie mu odegrać.
Dziewczyna bowiem, to potomkini tajemniczego mieszkańca miasta – Ricarda, który niemalże dwa stulecia wcześniej zginął, roztrzaskując się wraz z czerwonym, legendarnym już statkiem, na którym wówczas przebywał.
Dziś, po wielu latach, jego spadkobiercy wracają do miasteczka, by otworzyć sklepik „Okamgnienie". W ślad za nimi podążają jednak wrogowie, którzy mają swoje własne cele.

 

Fineyowi przyjdzie zmierzyć się ze światem, którego istnienia nigdy by nie podejrzewał, skonfrontuje swoje wyobrażenia z rzeczywistością, pozwalając ponieść się czarodziejskiej fali.

 

Opowieść snuta przez Baccalaria, to podróż pełna magii i niezwykłości. Przez książkę przemierzają duchy, strachy, olbrzymy, a bohaterowie na każdym kroku stykają się z magicznymi przedmiotami: peleryną niewidką, złotym atramentem, pająkiem reperatorem, spodniami ze szkockiej żywej wełny, kijem podróżnym, czy też siecią tkaczy snów.
Magia snuje się za bohaterami niczym cień, sprawiając, że ich życie wyrwane zostaje z rutyny i przewidywalności.
W okamgnieniu stają się uczestnikami wydarzeń nieprawdopodobnych. Ci, którzy do niedawna narzekali na senność i nudę miasteczka, dziś zmagają się z postaciami rodem z baśni i bajek. Stają oko w oko z niebezpieczeństwami, by dać świadectwo swojej mężności i gotowości do poświęcenia.
Wszystko to w fantastycznej oprawie graficznej, będącej uciechą dla oka. Fantastyczne szkice wieńczą każdy kolejny rozdział, ilustrując to, co wymagające zobrazowania. Iacopo Bruno wykonał kawał świetnej roboty, szkicując – jak mówi – ołówkiem magicznym. Nie ulega to wątpliwości.

 

Gwarantuję, że przy tej lekturze ani Wy, ani Wasze dzieci nie będziecie się nudzić. Spędzicie za to szare, jesienne popołudnie w atmosferze przypominającej najwspanialsze chwile z dzieciństwa, kiedy to Wasza wyobraźnia pracowała na tyle silnie, że była w stanie wygenerować obrazy dziś czytane na kartach książek.
Dajcie się skusić!

Viconia

Witajcie w Applecross, miasteczku, gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Tutaj właśnie mieszka nasz główny bohater, Finley McPhee. Jedyna przyjemność jaką odnajduje, to eksplorowanie okolicy, wraz ze swoim psem Gałganem. To hobby w bardzo pokrętny sposób prowadzi go pod drzwi rodziny Lilych, gdzie poznaje Aiby i jej ojca Locana. Przymierzają się oni do otwarcia swojego Sklepiku Okamgnienie. Tylko, jak się szybko okaże, nie jest to zwykły sklepik. Kupicie tam między innymi pająka reperatora, spodnie z żywej wełny, które same chodzą, proszek usuwający wspomnienia, kij podróżny, latający dywan, czy pelerynę niewidkę. Zapewniam Was, że w owym sklepiku znajdziecie o wiele, wiele więcej magicznych przedmiotów. Jest to podróż, w która zdecydowanie warto się wybrać.

 

Powiem Wam, że w tej książce można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Trochę przyciągało mnie nazwisko autora, bo ja jak zwykle jestem z bestsellerowymi autorami do tyłu, więc Baccalario nic wcześniej nie czytałam. Ale to nie była główna przyczyna. Przepiękne wydanie, przepiękne ilustracje w środku i przepiękna treść.
Już od pierwszych zdań wiadomo, że to będzie niesamowita przygoda. Stwierdzam, że autor chyba naprawdę zasłużył na swoją popularność. Rzadko trafiają się tak magiczne książki. I wciągające, do tego ze sporą dawką tajemnicy i nutką grozy. W czym niemały udział maja ilustracje autorstwa Iacopo Bruno. Niesamowicie klimatyczne i tak zgrane z treścią książki, że mamy wrażenie, jakby to sam autor ilustrował swoją historię. Jest ich całkiem sporo, także można oko nacieszyć.

 

Każdy młody fan magii, magicznych stworzeń i historii nie z tego świata będzie bardzo zadowolony. Zresztą, nie tylko młody fan. Stary (patrz-ja ;) też poczuje się usatysfakcjonowany. Ta książka zawiera w sobie wszystko, co fantastyka dziecięco-młodzieżowa zawierać powinna, żeby przyciągnąć i wciągnąć na dobre młodego czytelnika. Serdecznie polecam i czekam na kolejne części!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial