Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Frnck. Dinozaury. Tom 6

Opis:

Uleczkaa38

  Prędzej czy później musiało do tego dojść, iż oto główny bohater znakomitej, komiksowej serii „Frnck” spotka na swej drodze dinzaury... I tak oto właśnie się dzieje na kartach najnowszej, szóstej już odsłony tego uwielbianego cyklu, który opowiada o losach zwykłego nastolatka z naszych czasów, który na wskutek niezwykłych okoliczności trafił wprost do czasów prehistorycznych. Komiks ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont.

 

 Jako słowo się rzekło, Franck i jego towarzysze doczekali się mroźnej zimy, która w prehistorycznych warunkach okazuje się naprawdę groźną.... I owszem, są piękne, budzące lęk, monumentalne dinozaury..., ale jest też i głód, zimno oraz trudność wykrzesania ognia. Co więcej, w okolicy pojawiają się niebezpieczne zwierzęta, które wedle nauki nie powinny wtedy istnieć, a jednak są. I na koniec śladami naszej grupy podąży tajemniczy osobnik, który ma wedle Francka swoje własne plany - chce go zabić. Bardzo szybko okaże się jednak, że przynajmniej na jakiś czas będzie musiał on zrezygnować ze swych zamiarów, by przetrwać...

 

 I tak oto niniejsza opowieść Oliviera Bocque'a nabiera rozmachu, gdy oto już nie tylko śledzimy losy chłopca z naszych czasów w epoce kamienia łupanego, ale też i poznajemy coraz więcej odpowiedzi względem tego, jak ona tam trafił i czy jest jedynym, któremu to się przydarzyło. A poza tym..., a poza tym mamy tu akcję, przygodę, moc świetnego humoru oraz piękne ilustracje, które urzekają nas od pierwszych chwil lektury. I można też stwierdzić, że ten komiksowy cykl utrzymuje sobą wysoki poziom poprzednim odsłon serii, co nasz czytelników bardzo cieszy.

 

 Najniezwyklejsze w tej opowieści jest to, że ukazuje ona losy Francka w prehistorii dopiero mniej więcej od połowy, gdyż wcześniej poznajemy wydarzenia z naszego świata sprzed kilku dekad, w których to grupa ludzi znajduje przypadkowo telefon Francka w jednej z jaskiń i następnie pragnie dotrzeć do chłopca, by go uratować I nie powiem - jest to coś ciekawego, innego i bardzo zaskakującego, co tylko podsyca nasz apetyt na więcej i więcej, co też zresztą za chwilę dostajemy. To barwna, dobrze poprowadzona i skończona naprawdę mocną sceną, pasjonująca relacja.

 

 Niezwykle pięknie jawią się także ilustracje tego komiksu, których to autorem jest Brice Cossu. To bardzo malownicze, pociągnięte lekką i zarazem płynną kreską oraz imponujące pod kątem swojej szczegółowości, rysunki. I ładnie dla oka wyglądają te kadry, gdy obserwujemy tak nasz świat sprzed kilkudziesięciu lat, jak i epokę kamienia łupanego, w czym swój udział mają dobrze ukazane emocje bohaterów, ale też i chociażby obecny tu humor. Wreszcie nie brak tu pięknych i dobrze dobranych kolorów.

 

 Tradycyjnie też opowieść ta niesie sobą ważną lekcję wychowawczą, gdzie obok zabawy i rozrywki pojawia się wspaniała lekcja o tym, jak ważną jest przyjaźń, umiejętność współdziałania w grupie, czy też choćby przebaczenie, którym musi wykazać się tu jeden z bohaterów. To wszystko idzie rzecz jasna w parze z naprawdę znakomitą zabawą dla młodszego i starszego czytelnika, gdyż jak wiem po opiniach polskich czytelników, seria ta zyskała sobie uznanie również wśród dorosłych miłośników komiksów.

 

 Rzecz całą reasumując – komiks „Frnck. Dinozaury”, to jeszcze jedna udana, barwna, interesująca i zarazem ważna w kontekście odbioru całości tej opowieści, odsłona niniejszej serii. To przygoda, akcja, humor i mądre emocje, które uczą dobrego i wartościowego życia. Tym samym pozostaje mi już tylko gorąco polecić i zachęcić was do sięgnięcia po ten tytuł – zróbcie to, naprawdę warto.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Frnck. Dinozaury. Tom 6

Additional Info:

 • Scenariusz: Olivier Bocquet
 • Rysunek: Brice Cossu
 • Tłumaczenie: Agata Cieślak
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2024
 • Gatunek: Komiksy
 • Liczba Stron: 56
 • Oprawa: Miękka
 • Papier: kredowy
 • ISBN: 9788328161627
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial