Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Heartstopper. Tom 4

Opis:

Bookholiczka

  „W tym tomie opisałam przede wszystkim historię zdrowia psychicznego Charliego. Chciałam pokazać trudy związane z zaburzeniami odżywiania, nie zapominając jednak, że powrót do zdrowia jest możliwy, i chociaż droga nie zawsze jest prosta, sytuacja może ulec poprawie. Jednak wbrew temu, co sugerują niektóre filmy, miłość nie leczy choroby psychicznej! Tego w czwartym tomie uczy się Nick: może towarzyszyć Charliemu, ale on sam musi odnaleźć własną drogę do zdrowia. Od czasu ostatniego tomu wiele się wydarzyło. Na początku 2020 roku wyruszyłam w trasę promocyjną po Wielkiej Brytanii, wydałam kolorowankę z motywami z Heartstoppera i wreszcie mogłam ogłosić, że Netflix i See-Saw Films pracują nad telewizyjną adaptacją.”

 

Bohaterowie komiksu "Heartstopper. Tom 4" zbliżają się do siebie - nastoletnia miłość, która rozczuli czytelnika swoją konstrukcją, zaczyna się pogłębiać. Dwójka młodych ludzi, Charlie i Nick będący w związku, zmaga się z problemami, które są elementem ich codziennego życia. Obawiają się ujawnienia swojego związku przed innymi ludźmi, ale jednocześnie starają się czerpać wszystko, co najlepsze z uczucia, które ich łączy. Urocza historia nastolatków, którzy zakochali się szczerze i nie mogą bez siebie żyć. Czytelnicy znajdą tutaj autentyczne rozwiązanie rozterek Charliego i Nicka, którzy są w sumie jeszcze dziećmi, a więc w wielu przypadkach nie należy oczekiwać od dojrzałych zachowań. Natomiast osoby zapoznające się z tym dziełem, które są w ich wieku, mogą się z nimi utożsamiać. To cała magia tej powieści graficznej. Dokładnie tak, jak wskazuje numer tomu, "Heartstopper. Tom 4" jest kolejną częścią urokliwego cyklu komiksowego, który skradł serca czytelników na całym świecie.

 

Alice Oseman urodziła się w 1994 roku w Kent w Anglii. Jest pisarką i ilustratorką na pełen etat. Często wpatruje się bez celu w ekrany komputerów, zadaje sobie pytania o bezsens egzystencji i robi wszystko, co się tylko da, byle nie pracować w biurze. Alice napisała i zilustrowała serię „Heartstopper”, jest również autorką czterech powieści YA: „Solitaire”, „Radio Silence”, „I was born for this” i „Loveless”. Za tę ostatnią książkę została uhonorowana nagrodą Ya Book Prize.

 

O tej serii chyba słyszało wielu czytelników tym bardziej, że serial na podstawie książki można obejrzeć na platformie Netflix. Mam wrażenie, że historia głównych bohaterów zachwyciła wiele osób i to nie tylko młodzież. Cztero tomowe komiksy są tak świetne, że ja jako osoba już starsza nie spodziewałabym się, że tak bardzo mi przypadną do gustu. Jeden dzień wystarczy na zapoznanie się na z opisaną historią w jednym tomie. Więc nie potrzebujecie dużo czasu wolnego aby poznać Nicka i Charliego. Autorka do tego wszystkiego porusza bardzo trudne tematy takie jak zaburzenia odżywiania. Alice Oseman pokazała swoim czytelnikom, że komiks nie musi być tylko o superbohaterach, którzy ratują niewinne osoby, a o nastolatkach, którzy muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Koło całej serii nie można przejść obojętnie, każda osoba powinna się z nią zapoznać. Poproszę więcej tak wartościowych powieści i tak wspaniałych autorów.

 

Wiem, że teraz, kiedy poznałam twórczość autorki z wielką chęcią zapoznam się z pozostałymi powieściami autorki i będę tak samo nimi oczarowana. Dlatego w tym momencie zachęcam was gorąco do przeczytania „Heartstopper tom 4”, ponieważ tego nie pożałujecie jest jeszcze lepsza niż poprzednie części.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Heartstopper. Tom 4

Additional Info:

 • Scenariusz: Alice Oseman
 • Rysunek: Alice Oseman
 • Tłumaczenie: Natalia Mętrak Ruda
 • Wydawnictwo: Jaguar
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Heartstopper Vol. 4
 • Tytuł Serii: Heartstopper
 • Gatunek: Komiks, Literatura Młodzieżowa
 • Liczba Stron: 384
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788382661156
 • Cena Z Okładki: 44,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial