Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Magiczna 7. Przeciwko Wszystkim

Opis:

Uleczkaa38

  „PRZECIWKO WSZYSTKIM” - pod tym intrygującym i jakże dramatycznym tytułem kryje się najnowsza i zarazem już druga odsłona komiksowego cyklu dla dzieci i młodzieży – „Magiczna 7”. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju oczywiście nakładem Wydawnictwa Egmont, zaś ja mogłam ją poznać i następnie zrecenzować dzięki uprzejmości portalu Sztukater.pl

 

 Dobrze nam już znane, magicznie uzdolnienie nastolatki, stają oto przed kolejną niezwykłą zagadką. Otóż w ich mieście zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy, by wspomnieć o brutalności policji, nadopiekuńczości rodziców oraz przekraczających wszelkie granicie wymaganiach nauczycieli. Leo i reszta ekipy postanawiają przyjrzeć się bliżej tej sytuacji, wobec czego bardzo szybko okaże się, że będą musieli oni stanąć do swojej pierwszej, wielkiej walki...

 

 Niniejsza opowieść kontynuuje swoją barwną, klimatyczną i zabawną relację o losach kilkorga młodych osób, które potrafią m.in. rozmawiać z duchami, kontrolować zwierzęta, zmieniać materię, czy też kierować ludzkimi umysłami. Losach, które tym razem przybiorą postać swoistego śledztwa oraz konfrontacji z wielkim zagrożeniem, jakie spada na ich miasto i jego mieszkańców. I mogę zapewnić was w tym miejscu, że jest równie dobrze, jak w przypadku pierwszego tomu serii.

 

 Kid Toussaint - scenarzysta tej opowieści, funduje nam tu naprawdę pokaźną porcję akcji, przygody i emocji. Ot, nie zabraknie tu chociażby duchów, demonów, a nawet i wielkich robotów..., ale i tak najważniejszą rolę odgrywają nasi młodzi bohaterowie i drzemiąca w nich magia. Co więcej, końcowe sceny przybliżają nas do poznania odpowiedzi na pytanie o pochodzenie niezwykłych mocy u bohaterów, jak i rolę, jaka im w związku z tym przypadnie. To dynamiczna, dobrze poprowadzona i idealnie wyważona na polu fantastycznej grozy i humoru, komiksowa relacja.

 

 To ciekawa, bardzo fantastyczna i rozpisana z rozmachem fabuła, która podąża czasami w stronę intrygującego kryminału, niekiedy w kierunku fantastycznej grozy, ale nierzadko i ku komedii dla nastoletniego odbiorcy. I to też stanowi siłę tej historii, która w ten sposób jest tyleż barwną, intrygującą, co i zaskakującą swoim przebiegiem. I mamy tu do tego ciekawe spojrzenie na superbohaterów - trudnych nastolatków,  z których każdy ma własne, osobiste problemy... Mamy także ciekawe spojrzenie na współczesny, młodzieżowo-fantastyczny świat z magią. Jest również niezwykły klimat, który oczarowuje nas od pierwszych chwil lektury.

 

 Ilustracje są bardzo ładne dla oka, pociągnięte lekką i płynną kreską, jak i też imponujące swoją intensywnością, szczegółowością, rozmachem. A ich twórcą jest Giuseppe Quattrocchi, który zadbał tu także o dobre kadrowanie, barwne oddawanie dynamicznych scen akcji oraz bardzo bogatą i idealnie dobraną kolorystykę. I jestem absolutnie przekonana o tym, ze każdy młody czytelnik będzie oczarowany tą szatą. 

 

Przyjemnością jest lektura tego komiksu – oczywiście pod warunkiem, że lubimy przygodową fantastykę z inteligentnym humorem w tle, który nawiązuje tu chociażby do starego kina. Wówczas będziemy czerpać z tego czytelniczego spotkania wielką frajdę, przednią zabawę i piękne emocje. Istotne wydaje się również to, że odnajdziemy się w tej lekturze nawet bez znajomości pierwszego tomy cyklu.

 

Słowem podsumowania – komiksowa opowieść „Magiczna 7. Przeciwko wszystkim”, to bardzo udana kontynuacja pierwszej odsłony relacji o uzdolnionych magicznie uczniach szkoły średniej, którzy stają do walki ze złem. To akcja, humor, wielkie emocje i ilustracyjne piękno – czegóż chcieć więcej? Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Magiczna 7. Przeciwko Wszystkim

Additional Info:

 • Scenariusz: Kid Toussaint
 • Rysunek: Giuseppe Quattrocchi
 • Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Rok Wydania Polskiego: 2022
 • Tytuł Oryginału: Magic 7, vol. 2. Contre tous.
 • Tytuł Serii: MAGICZNA 7
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 48
 • Oprawa: Miękka
 • ISBN: 9788328156128
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5,5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial