Światła Północy Tom 2 Uczennica Wyroczni

Opis:

Uleczkaa38

   "UCZENNICA WYROCZNI" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem już druga odsłona znakomitego, komiksowego cyklu dla dzieci "Światła północy". Cyklu, opowiadającego o niezwykłych przygodach dziewczynki o imieniu Sonja, która trafia do magicznej, skandynawskie krainy magii i czarów - Jotundale. Komiks ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Egmont Polska.

 

 Dzielna i odważna Sonja kontynuuje swoją niezwykłą misje w świecie Jotundale, ucząc się praw i zwyczajów tej krainy, odkrywając jej liczne sekrety, jak i też poznając przeznaczenie, jakie związało ją z tym miejscem. Wraz z grupą dzielnych troli pod wodzą Espena przyjdzie stanąć jej raz jeszcze do walki z armią nikczemnego wodza wikingów, któremu tym razem będzie towarzyszyć potężna czarownica i jej tajemnicza uczennica. Co więcej, śladami Sonji podąża wciąż olbrzym Trym, który pragnie schwytać ją w swoje ręce. Nadchodzi czas najważniejsze walki...

 

 Druga odsłona niniejszego cyklu zabiera nas kolejny raz w niezwykłą podróż do świata skandynawskiej baśni, legend i mitów. Podróż, którą wypełnia wielka przygoda, wartka akcja, moc znakomitego humoru i piękne emocje, niosące sobą ważna lekcję życia o potędze przyjaźni i wartości dobra, jakie oferujemy innym. I wszystko to zawiera się zarówno w ciekawym i nieprzewidywalnym tekście, jak i przede wszystkim w malowniczych, komiksowych ilustracjach, które oczarują sobą każde dziecko.

 

 Przygoda goni przygodę - tak można streścić najkrócej fabułę tego komiksu, który porywa nas swoją barwną akcją już od pierwszych chwil. A na tę składają się losy Sonji i jej nowych przyjaciół, którzy muszą stawić czoła wojownikom podstępnego władcy Wikingów, tajemniczemu olbrzymowi Trymowi i wielu, wielu innym przeciwnościom. I jest tu walka, nie zabrakło najprawdziwszej magii, a i też znalazło się miejsce na podróżowanie po niezwykłym świecie Jotundale, który wciąż kryje sobą wiele sekretów...

 

 Tej barwnej fabuły dopełnia równie efektowna szata ilustracyjna, na którą składają się piękne, niezwykle bajkowe, malownicze i pociągnięte płynną kreską, rysunki. Ten styl rysowania przypomina filmową animacją z najwyższej półki, która zachwyca nas swoim realizmem, klimatem oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Do tego warto wspomnieć o udanym kadrowaniu i pięknych kolorach, wśród których dominuje jednak czerń, ale taka bardzo miła i przyjemna dla oka. Co by nie powiedzieć faktem jest, że każde dziecko będzie oczarowane tymi obrazami.

 

 Sympatyczni i ciekawi bohaterowie, tajemnicze i jakże magiczne miejsce akcji oraz zaskakująca swoim przebiegiem fabuła - to wszystko zachwyca nas podczas spotkania z tą komiksową opowieścią. Jednocześnie jednak jest to również fascynująca wyprawa do skandynawskiej mitologii i kultury tego zakątka świata, która to właśnie podana w tak ciekawy, zabawny, bajkowy i przede wszystkim przestępny dla dziecięcego czytelnika sposób, może oczarować i zaintrygować w bardzo wielkim stopniu. Myślę, że nie można nie docenić tego aspektu, jaki płynie ze spotkania z tą baśniową historią.

 

 A sama lektura komiksu upływa nam w iście błyskawicznym tempie, gdyż nie ma tu chwili nudy, ponieważ nieustannie coś się dzieje. W efekcie bawimy się świetnie, cieszymy wielkimi emocjami i pasjonujemy losami dzielnej dziewczynki w świecie skandynawskiej baśni. Co ciekawe, pozycja ta może zachwycić i oczarować sobą nie tylko najmłodszych, ale też i dorosłych odbiorców – zwłaszcza na wspominanym polu zetknięcia ze skandynawską kulturą, jak i przepięknych ilustracji.

 

 „Światła północy. Tom 2. Uczennica wyroczni”, to pozycja znakomita pod każdym względem. To idealny komiks dla młodszego i starszego czytelnika, który uwielbia baśniowe i bajkowe klimaty z przygodą oraz magią w roli głównej. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł, jak i też wyczekuję z wielką niecierpliwością kolejnej, trzeciej już części tej znakomitej serii. Polecam – naprawdę warto!

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Światła Północy Tom 2 Uczennica Wyroczni

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Malin Falch
 • Rysunek: Malin Falch
 • Tłumaczenie: Mateusz Lis
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Tytuł Serii: Światła Północy
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 148
 • Format: 148x210 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328149496
 • Cena Z Okładki: 39,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial