Kick-Ass. Nowa

Opis:

Michał Lipka

KICK-ASSERKA

 

Wydawało się, że „Kick-Ass” jest serią skończoną. Ta jedna z najlepszych opowieści antyhero w dziejach gatunku została zamknięta w trzech tomach, gdzie fabuła ostatecznie znalazła swój finał i zdawało się, że nie ma już nic do dodania. No może poza tym niewielkim epilogiem, który otwierał drzwi do kolejnych przygód. Pojawienie się miniserii „Kick-Ass: Nowa” było więc sporym zaskoczeniem. Szczgeólnie, że twórca opowieści, Mark Millar, nigdy nie przepadał za dłuższymi seriami i nawet regularne cykle, takie jak „Ultimate X-Men” porzucał dość szybko. Ale dobrze się stało, że „Nowa” powstała. Nie jest to co prawda komiks na miarę poprzednich trzech tomów, ale wciąż to rewelacyjna opowieść dla inteligentnych, ambitnych a przy okazji dorosłych miłośników komiksów obeznanych z tematyką superhero.

 

DaveLizewski, pierwszy Kick-Ass i jeden z pierwszych zamaskowanych bohaterów – a przy okazji pierwszy oficjalnie pojawiający się na ulicach – zrzucił kostium i został policjantem. Ale teraz ktoś w kostiumie naszego herosa znów pojawia się by walczyć ze złem. Czyżby Dave wrócił? Nic bardziej mylnego. Tym razem pod zielono-żółtą maską kryje się Patience Lee, była wojskowa, obecnie samotna matka i kelnerka, która postanawia rozprawić się z gangsterami. Pytanie jednak, czy nie skończy się to dla niej i jej bliskich tragicznie?

 

„Kick-Ass” zadebiutował jako seria w roku 2008 i szybko stała się hitem. W konsekwencji do roku 2014 powstały trzy miniserie i dodatek „Hit-Girl”, powiązany z nimi do tego stopnia, że był przedrukowany w drugim tomie zbiorczej edycji. W międzyczasie powstały dwa filmy kinowe, a także gra. Kiedy Millar postanowił na nową rozpocząć przygodę z serią w 2018 roku, także i inni artyści, w tym takie sławy, jak Frank Quitely, Eduardo Risso czy Kevin Smith, zdecydowali się rozwijać to uniwersum w serii „Hit-Girl”. Autor jednak zakończył pisanie przygód Nowej po pierwszym tomie, potem komiksy te przejął Steve Niles, jak się można domyślić bez takich sukcesów. Ale to temat na zupełnie inne rozważania.

 

Wracając do „Nowej” to po prostu kawał świetnego komiksu pokazującego dojrzałe podejście do superhero. Nie tak oryginalne, jak poprzednie tomy, ale nadal trafne, mocne i wciągające. Jest tu akcja, jest prawda, jest siła wyrazu, ciekawie nakreśleni bohaterowie i ich świat, równie ciekawe zabawy schematami gatunkowymi… Długo można by wymieniać, ale każdy kto czytał dzieła Millara, doskonale wie czego oczekiwać. I właśnie to dostanie.

 

Do tego dochodzi udana szata graficzna. John Romita Jr. to jeden z moich ulubionych rysowników. W ostatnim czasie co prawda zmienił nieco styl, bardziej szkicując swoje prace i resztę zostawiając koloryście i inkerowi, który zachowuje ich ołówkowy charakter, jednak chociaż wypada to nieco słabiej niż kiedyś, nadal jest miłe dla oko, buduje świetny klimat i doskonale pasuje do tej opowieści.

 

Nic więcej dodawać nie trzeba. „Kick-Ass: Nowa” to udany powrót do świetnej serii. Warto rozejrzeć się za nim wśród nowości.

Opis Wydawcy

KICK-ASS POWRACA.

 

Gotowy do walki z najgorszymi szumowinami, bohater z sąsiedztwa ponownie wychodzi na ulice miasta!

 

Pod starą maską kryje się jednak nowa twarz.
Sierżant Patience Lee sądzi, że pozostawiła koszmar wojny daleko za sobą. Niestety, po powrocie do domu wkracza na równie krwawe pole bitwy — najbliższą okolicę. Nie mija dużo czasu, gdy się okazuje, że musi w pojedynkę nie tylko utrzymać rodzinę, ale także stawić czoła miejscowemu kryminalnemu półświatkowi.
Za dnia kelnerka, a w nocy nowe wcielenie Kick-Assa, Patience stara się połączyć życie samotnej matki z wymogami bycia strażnikiem praworządności. Ale czy jej walka z gangsterami nie sprowadzi kłopotów prosto pod drzwi jej domu?
Legendy komiksów — MARK MILLAR i JOHN ROMITA JR — ponownie łączą siły, aby przedstawić całkiem nowy rozdział komiksu o największym superbohaterze wszech czasów.

 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach KICK-ASS: THE NEW GIRL #1–6.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Kick-Ass. Nowa

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Mark Millar
 • Rysunek: John Romita Jr.
 • Tłumaczenie: Robert Lipski
 • Wydawnictwo: Mucha Comics
 • Rok Wydania Polskiego: 5/2020
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 160
 • Format: 168x257 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788365938992
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 65,00 zł
 • Papier: Kredowy
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 4/6
 • Tusz: Tom Palmer

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial