Jaś Ciekawski. Podróż Przez Dżunglę

Opis:

Uleczkaa38

Komiksowa przygoda dla dzieci w trójwymiarowej postaci - oto wizytówka znakomitego cyklu Matthiasa Picarda, przedstawiającego sobą niezwykłe przygody małego chłopca - Jasia. I tak oto po odwiedzeniu przez tego bohatera głębi mórz i oceanów, teraz przychodzi czas na wyprawę do najprawdziwszej dżungli, która kryje w sobie wiele niesamowitych tajemnic i sekretów. A o tym, czym one są i co spotka naszego rezolutnego podróżnika, dowiemy się z lektury komiksu pt. "Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę", który ukazał się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Kultura Gniewu!

 

Tak, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części tej opowieści, tak i tym razem dane jest nam wyruszyć tu u boku Jasia Ciekawskiego w niezwykłą podróż w trzech wymiarach, którą umożliwiają nam tu dołączone do tego dzieła dwie pary okularów 3D. Tym razem nasz mały i odziany w futurystyczny skafander chłopczyk, przechodzi przez magiczne lustro do świata wielkiej dżungli. Świata, kryjącego w sobie zapierające dech w piersiach widoki monumentalnych i orientalnych rośli, obrazy dzikich i zarazem przepięknych zwierząt, jak i też ruin pradawnych cywilizacji. Oczywiście, to nie wszystkie cuda i dziwy, jakie staną na drodze Jasia, ale o tym, czym one są jeszcze, musicie przekonać się już sami...

 

Najnowsza odsłona twórczości francuskiego autora, oferuje nam sobą bajkową i zarazem edukacyjną opowieść o magii świata, ciekawości człowieka i pragnieniu docierania tam, gdzie nigdy wcześnie nie byliśmy. Z jednej strony jest to bowiem naprawdę ciekawa historia, która co prawda nie opiera się na jakimś misternym scenariuszu zdarzeń, ale potrafi nas zainteresować kolejnymi fragmentami narracji o wyprawie małego chłopca. Z drugiej stronie nie sposób nie docenić walorów edukacyjnych tego dzieła, które odkrywa przed dziecięcym czytelnikiem świat dżungli, jej niezwykłej roślinności i zwierząt tam żyjących. A wszystko to opiera się zaś na technologii 3D, która to być może nie zmieniła sobą obrazu światowego komiksu, ale z pewnością bardzo go urozmaiciła.

 

Sama fabuła opowieści jest bardzo prosta, gdyż oparta na podróży głównego bohatera, który przemierza kolejne przestrzenie niezwykle malowniczej dżungli. Przemierza, spotka na swej drodze piękne okazy roślin oraz niezwykle orientalne gatunki zwierząt, czy też pozostałości śladów ludzkiej cywilizacji - te dawne, jak i te znacznie bliższe naszym czasom. Oczywiście, nie sam realizm wypełnia tę narrację, gdyż nie zabrakło tu także i nieco bardziej fantastycznych elementów - m.in., w postaci ogromnych zwierząt i roślin, które chwilami budzą wręcz naszą grozę. I co by nie powiedzieć, po założeniu okularów 3D i zaangażowaniu się w tę lekturę, nie mamy najmniejszych ochoty opuszczać tego pięknego, komiksowego świata...

 

Wspaniale przedstawia się również strona ilustracyjna tej opowieści, którą tworzą - oczywiście po założeniu okularów 3D, bardzo szczegółowe, klimatyczne i niezwykle przyjemne dla oka, rysunki. Rysunki w biało-czarnych barwach (przed założeniem okularów), które za sprawą swojej drobiazgowości, realizmu, ale też i w oparciu o wiedzę autora z zakresu botaniki i biologii, oddają sobą w niezwykle przekonujący sposób obraz dzikiej dżungli. Naturalnie bardzo wielką rolę odgrywa w tym zakresie technologia 3D, która została wykorzystana tu w 100%, dając nam poczucie realizmu, głębi i przestrzeni, co w kontekście krajobrazu tej opowieści, wydaje się mieć szczególne znaczenie.

 

Tytuł ten jest przede wszystkim idealną propozycją dla najmłodszych miłośników komiksów - w tym także i tych, którzy nie posiedli jeszcze umiejętności czytania, gdyż to niniejsze dzieło tworzą tylko i wyłącznie piękne ilustracje. To właśnie dzieci będą bawić się przy tym tytule w największym stopniu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by także i dorośli czytelnicy założyli dołączone tu okulary i dali się porwać temu dzikiemu światu dżungli. Jednym z ważnych argumentów za sięgnięciem po ten komiks, jest również jego niezwykle efektowne wydanie. Mam tu na myśli bardzo duży format, twardą okładkę, doskonałej jakości papier, czy też choćby niezwykle intensywne barwy, jakie widzimy po założeniu okularów 3D.

 

Komiks "Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę", to bardzo intrygująca, mająca sobą wiele do zaoferowania i wykorzystująca w perfekcyjny sposób nieco zapomnianą już na polu komiksu technologię 3D, pozycja. Pozycja dla dziecięcego czytelnika, który dzięki niej będzie się świetnie bawił, poznawał świat, jak i też przeżywał niezwykłe emocje u boku głównego bohatera. To idealny wybór dla każdego dziecięcego fana komiksów, który może okazać się także znakomitą inwestycją w jego rozwój. Nie pozostaje mi zatem już nic innego, aniżeli gorąco polecić sięgnięcie po ten tytuł, co też i niniejszym czynię!

Opis Wydawcy

Po fantastycznej przygodzie w oceanie tym razem wyruszy do serca dżungli. Ale nie jest to zwykła dżungla – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż jego – i czytelnika! - oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury!

 

Dzięki fantastycznym trójwymiarowym efektom narysowana przez Matthiasa Picarda tajemnicza dżungla, skrywająca ruiny starożytnej cywilizacji, będąca domem dla niezwykłych stworzeń staje się jeszcze bardziej fascynująca!

 

Do komiksu dołączone są dwie pary okularów trójwymiarowych, aby umożliwić wspólną lekturę małym i dużym podróżnikom.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Jaś Ciekawski. Podróż Przez Dżunglę

Dodatkowe informacje:

 • Scenariusz: Matthias Picard
 • Rysunek: Matthias Picard
 • Tłumaczenie: Katarzyna Koła Bielawska
 • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2019
 • Tytuł Oryginału: Jim Curious: Voyage Au Cœur De L'océan
 • Gatunek: Komiks
 • Liczba Stron: 52
 • Format: 235x330 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788366128231
 • Wydanie: I
 • Cena Z Okładki: 59,90 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 6/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 2 votes
Kolory: 100% - 2 votes
Scenariusz: 100% - 2 votes
Liternictwo: 100% - 2 votes
Tłumaczenie: 100% - 2 votes
Wydanie: 100% - 2 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto