Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Sherlock Holmes: Pojedynek Z Irene Adler

Opis:

Anena

,,Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler” to najnowsza odsłona przygód najsłynniejszego detektywa świata. Tym razem ulubieniec wielu odbiorców zmierzy się z Irene Adler, jedyną kobietą, której udało się go oszukać i wzbudzić w nim zainteresowanie. Tym razem Sherlock i Irene będą rywalizować na tej samej arenie, ponieważ Adler postanowiła zrezygnować z przestępczego życia i otworzyć agencję detektywistyczną w Londynie. Czy Holmes potraktuje kobietę jako godnego przeciwnika? Komu uda się rozwiązać sprawę szybciej i z większym wdziękiem? To już zależy od odbiorcy, ponieważ komiks jest tzw. gamebookiem pozwalającym na samodzielne kształtowanie fabuły i rozwiązania.

 

Gamebooki to nowa jakość na rynku książek i gier, ponieważ głównym założeniem tych komiksów paragrafowych jest kształtowanie scenariusza przez gracza w dodatku na bieżącą, w czasie rozgrywki. To czytelnik, który staje się bohaterem komiksu, ma za zadanie tworzyć własną fabułę w trakcie grania podczas podejmowania decyzji. Już w momencie wyboru postaci, w którą chce się wcielić, scenariusz ulega budowie. W zależności od postępu rozwiązywanych zagadek oraz spostrzegawczości decyduje nie tylko o losach swojej postaci, ale i determinuje rozwiązanie bądź niepowodzenie. W pewien sposób czytelnik, a zarazem gracz, ma możliwość stania się detektywem, który musi wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością kojarzenia faktów. Na komiksowych obrazkach ukryte zostają wskazówki oraz numery kadrów, do których należy się udać po kolejny znaczący element układanki. Po zebraniu ich wszystkich można snuć różne teorie i przybliżyć się lub oddalić od właściwego rozwiązania. Gamebooki bowiem nie zawsze gwarantują sukces. Jeśli pominiemy lub przeoczymy jakiś ważny szczegół to możemy nie znaleźć właściwego rozwiązania, a potyczka zakończy się porażką. Ale nie ma co narzekać, bo mimo braku sukcesu gracz może ponownie zagrać, dzięki czemu może przeanalizować popełnione przez siebie błędy i następnym razem osiągnie sukces. I to jest ogromna zaleta komiksu paragrafowego, ponieważ można prowadzić rozgrywkę wielokrotnie i to nie tylko w pojedynkę, lecz można zaprosić do gry przyjaciela, czy nawet kilka osób.

 

Komiks ,,Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler” jest nie tylko formą doskonałej rozrywki, ale również okazją do rozwinięcia umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia i sprawdzenia spostrzegawczości. W zależności od wybranej postaci, gracz musi wypełnić kartę śledztwa, która pozwala mu usystematyzować zdobytą wiedzę o prowadzonej sprawie. Niczym prawdziwy detektyw odbiorca prowadzi przesłuchania i podąża zauważonymi śladami, które dają mu przewagę. W tej rozgrywce ważne jest umiejętne prowadzenie przesłuchania, ponieważ należy umieć dobrać pytania do osoby, którą będzie się przepytywać. Gracz musi mieć świadomość tego, że niektóre osoby nie są skore do rozmowy, a pokazanie im znalezionego przedmiotu nie można uznać za pytanie. Dlatego zadawanie właściwych pytań jest tak ważne.

 

Zaletą jest również jego estetyczne wydanie: twarda oprawa, dobrej jakości papier, klejone i zszywane brzegi, dzięki którym książka się nierozpadanie. Ale głównym atutem, oprócz ciekawej fabuły, są przede wszystkim doskonałe rysunki autorstwa tajemniczego CEDa, który potrafi doskonale oddać mimikę twarzy oraz klimat dziewiętnastowiecznego Londynu. Każda strona zawiera 3-4 obrazy, które należy prześledzić z należytą uwagą, ponieważ autor ukrył w rysunkach wskazówki pozwalające usprawnić śledztwo.

 

Podsumowując, ,,Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler” to doskonałe połączenie komiksu, pasjonującej fabuły i dostarczającej rozrywki gry. Bardzo spodobało mi się to, że samemu można kształtować fabułę i wybrać osobę (Holmes lub Adler), w którą chce się wcielić. Dzięki temu można nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale i sprawdzić swoje umiejętności. Ponadto można zagrać z osobą towarzyszącą i przekonać się kto jest lepszy w rozwiązywaniu zagadki. Mimo że gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia, to przyznam się Wam, że ja również bawiłam się przy niej doskonale :-)

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Sherlock Holmes: Pojedynek Z Irene Adler

Additional Info:

 • Scenariusz: Ced
 • Rysunek: Ced
 • Tłumaczenie: Anna Ślubowska
 • Wydawnictwo: FoxGames
 • Rok Wydania Polskiego: 9/2018
 • Rok Wydania Oryginału: 2016
 • Tytuł Oryginału: Sherlock Holmes Et Le Défi d’Irène Adler
 • Wydawca Oryginalny: Makaka Editions
 • Gatunek: Sensacja, Kryminał
 • Liczba Stron: 96
 • Format: 140x200 mm
 • Oprawa: Twarda
 • ISBN: 9788328059658
 • Cena Z Okładki: 34,99 zł
 • Druk: Kolor
 • Ocena: 5/6

Podziel się!


Oceń Publikację:

Komiksy

Rysunki: 100% - 1 votes
Kolory: 100% - 1 votes
Scenariusz: 100% - 1 votes
Liternictwo: 100% - 1 votes
Tłumaczenie: 100% - 1 votes
Wydanie: 100% - 1 votes

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial