Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Odjechane Jednorożce Dla Dzieciaków

Opis:

Uleczkaa38

  Twórcy znakomitej serii gier „Odjechane Jednorożce” pomyśleli także o najmłodszych, tworząc wspaniałą, niezwykle klimatyczną i przede wszystkim zabawną grę karcianą pt. „Odjechane Jednorożce dla dzieciaków”, która zawiera w sobie kwintesencję tej porywającej rozgrywki, jak i jednocześnie idealnie dostosowuje jej stopień trudności dla dziecięcych miłośników gier. Tytuł ten ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Rebel.

 

 Wspaniałe, baśniowe jednorożce, magia oraz umiejętne wykorzystywanie posiadanych kart, by za ich pomocą zgromadzić jak najwięcej odjechanych, tytułowych stworzeń - to główne założenia i elementy tej świetnej gry karcianej, w której to odnajdą się bez najmniejszego trudu już sześciolatki. Bo naczelną zasadą tej rozgrywki jest ta, by było ciekawie, śmiesznie, baśniowo i przede wszystkim prosto!

 

 Do gry tej posłuży nas zaś zestaw pięknych, kolorowych, opatrzonych bajkowymi wizerunkami jednorożców, zestaw 80 kart, w tym:

 

* 32 karty jednorożców

* 8 kart jednorożków

* 32 karty magii (opatrzone gwiazdką w rogu)

* 8 kart RŻeNIE

 

W grze tej może uczestniczyć od 2 do 6 osób, zaś czas całej rozgrywki nie powinien przekroczyć 45 minut, choć zazwyczaj wynosi on nieco mniej.

 

 PRZYGOTOWANIA do gry wymagają od nas jedynie wykonania kilku prostych czynności, tj.:

 

- oddzielenia kart jednorożców od kart jednorożków

 

- rozdania spośród kart jednorożców z czarnymi rewersami po 5 kart każdemu graczowi

 

- ułożenia z pozostałych kart stosiku na środku stołu

 

- wybraniu przed każdego uczestnika jednej karty jednorożka, którą umieszcza ona przed sobą, w tzw. „stajni”.

 

ZACZYNAMY GRĘ!

 

 Celem gry jest zapełnienie naszej „stajni” kartami jednorożców, w której znajduje się wspominany już na wstępie jednorożoek, który jednak nie może opuścić naszej stajni.

 

 I tak też oto grę zaczyna najmłodszy uczestnik (potem obowiązuje kolejność według ruchu wskazówek zegara), który wykonuje swoje zagranie składające się z dwóch faz:

 

1. DOBIERANIA, gdzie dobiera się na rękę jedną kartę z talii na środku stołu

 

2. FAZA JEDNEJ Z TRZECH MOŻLIWYCH OPCJI, tj.:

 

* zagranie karty jednorożca z ręki (kładziemy ją na środku stołu)

 

* zagranie karty magii z ręki

 

* dobrania karty z talii.

 

 I teraz zagłębiając się nieco bardziej w szczegóły realizacji powyższych dwóch faz naszego działania, możemy:

 

- dołożyć pozyskaną kartę jednorożca do naszej stajni, bądź też zagrać naszą kartą, kładąc ją na środku stołu

 

- zagrać kartą magii, co pozwala nam chociażby dobrać kolejną kartę ze stosiku, zamienić kartę na inną, czy też nawet odrzucić kartę jednego z przeciwników na stos kart odrzuconych. Jednakże, użycie karty magii wymaga od nas odrzucenia jednej z naszych kart na ręce. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w naszej stajni znajduje się już karta posiadająca taki sam kolor i symbol, jak zagrywana karta magii - wówczas nie odrzucamy kart z ręki.

 

- możemy wreszcie dobrać kolejną kartę ze stosiku.

 

 WAŻNA RZECZ: Każda z zagranych kart ma opisaną na niej właściwość, wobec czego zagranie danej karty wpływa nie tylko na nas i na nasz stan zasobowy stajni, ale też i na innych uczestników gry, którzy po zagraniu naszej karty muszą wykonać opisane na niej polecenia - np. muszą dobrać lub odrzuć po jednej karcie.

 

Kolejna istotna rzecz, to specjalna karta RŻeNIA - jeśli na nią trafimy i nią zagramy (możemy jej użyć w każdej chwili gry, nie tylko w naszej turze), to wówczas de facto blokujemy zagrywaną kartę przez inną osobę, która musi trafić wtedy na stos kart odrzuconych.

 

 I tak też dobieramy karty, zagrywamy nimi, dokładamy je do stajni, bądź też decydujemy się na karty magii, by polepszyć naszą sytuację w grze, a i przy okazji by nieco utrudnić życie innym uczestnikom gry.

 

GRA DOBIEGA KOŃCA, GDY KTÓRYŚ GRACZ ZAPEŁNI SWOJĄ STAJNIĘ SIEDMIOMA KARTAMI Z JEDNOROŻCAMI.

 

TA OSOBA ZOSTAJE TEŻ ZWYCIĘZCĄ!

 

 

WRAŻENIA Z GRY:

 

 Karciana gry „Odjechane Jednorożce dla dzieciaków”, to znakomita propozycja dla najmłodszych miłośników tego typu zabawy, która zapewnia sobą wspaniałą rozrywkę, rozbawia do łez, jak i przy okazji funduje sposobność do porywającej rywalizacji z innymi uczestnikami gry. Rywalizacji, opartej na dwóch najważniejszych elementach – szczęściu, jak i właściwie dobranej strategii.

 

Trzeba bowiem zaznaczyć, że jest to prosta, oparta na klarownych zasadach i idealnie dostosowana do wieku graczy, gra strategiczna. Tak naprawdę bowiem niezależnie od tego, jakie karty na rękę da nam los…, wszystko zależy od nas i naszej taktyki, gdy oto decydujemy się na kolejność zagrywania kart, bezpieczniejszą strategię gromadzenia karty w stajni, czy też być może nieco bardziej ryzykowną zabawę z kartami magii, które dają wiele dodatkowych możliwości, ale które za kilka ruchów innych graczy mogą obrócić się przeciwko nam. I to jest piękne, gdyż w ten sposób gra ta rozwija umiejętności logicznego myślenia dziecka.

 

Wraz z prostotą zasad i reguł tej gry pojawia się wynikająca z nich duża płynność rozgrywki, w której dzieje się wszystko szybko, prawie że jednocześnie, jak i gdzie zawsze każdy gracz musi być w pełni zaangażowanym w to, co dzieje się na stole - czy np. ktoś nie zagrywa właśnie karty, która będzie dotyczyć jego stajni. I tu również trzeba docenić ten fakt, że w ten sposób nikt nie czeka długo na swoją kolejkę.

 

Wiek uczestników gry oraz liczba graczy wydają się właściwymi, gdyż w mej ocenie sześcioletnie dziecko poradzi sobie bez trudu w wymaganiami tej gry (być może małym problemem będzie jedynie konieczność odczytywania poleceń i oznaczeń na kartach), a i też bardzo przyjemnie gra się w sugerowanej liczbie uczestników, aczkolwiek w mej opinii optymalną jest liczba 4 - 6 uczestników, gdyż wtedy cała gra jest jeszcze bardziej nieprzewidywalną i ekscytującą.

 

Pięknie przedstawia się wizualna postać tej gry, gdzie mamy niezwykle urokliwe, opatrzone kolorowymi ilustracjami, w mej ocenie nowoczesne karty, które z jednej strony mają coś z baśni, ale które z drugiej strony kojarzą się ze współczesnymi, azjatyckimi kreskówkami dla dzieci. Zresztą, nie tylko widok tych kart nas tu zachwyca, gdyż podobnie ma się rzecz z jakością ich wykonania, co z kolei gwarantuje długą żywotność tej pozycji. Warto wspomnieć tu także o niedużych rozmiarach opakowania gry, którą w ten sposób możemy zabrać ze sobą absolutnie wszędzie.

 

Gra karciana „Odjechane Jednorożce dla dzieciaków”, to znakomity wybór dla każdego dziecka, które uwielbia dobrą zabawę, wypełnioną uśmiechem rywalizację z innymi dziećmi, przyjemnie spędzony czas. To nie tylko wspaniała rozrywka i moc uśmiechu, ale również niezwykle cenny rozwój logicznego i strategicznego rozumowania, co z pewnością będzie procentować w przyszłości. To świetna gra, do której to poznania gorąco was zachęcam.

Podziel się!

Okładka gry:

Odjechane Jednorożce Dla Dzieciaków

Additional Info:

 • Autor: Ramy Badie
 • Tytuł Oryginału: Unstable Unicorns for Kids
 • Ilustracje: Ramy Badie
 • Wydawca: Rebel
 • Premiera Polska: 2023
 • Gatunek: Gry Karciane
 • Format: Karty
 • Liczba Graczy: 2-6
 • Czas Gry: ok. 45 minut
 • Przedział Wiekowy: +6
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: 6/6
 • ISBN: 3558380109693

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial