Kaczki Plaża W Kartach

Opis:

Uleczkaa38

   Wakacje coraz bliżej, ciepłe dni tuż, tuż, a i plażowe wojaże stają się coraz bardziej realnymi... Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się w pełni szumem morskich fal i ciepłem żółtego piasku, skorzystajmy ze znakomitej oferty Wydawnictwa Egmont Polska, które oddało w nasze ręce zabawną i porywającą grę karcianą pt. "Kaczki. Plaża w kartach"! Jak nietrudno się domyślić, to właśnie te urocze zwierzęta i nadmorska plaża odegrają tu najważniejszą rolę...

 

 Gra ta opiera się na klasycznej mechanice zagrywania swoich kart z ręki w określony w instrukcji sposób - tak, by pozbyć się ich jak najszybciej i tym samym zdobyć jak najwięcej punktów. Oczywiście, by nie było tak prosto, najbardziej śmiali uczestnicy gry mogą zaryzykować i wygrać w ten sposób wszystko, lub też ponieść sromotną porażkę. Zanim jednak o samym przebiegu gry, powiem tylko, że klimatyczne, plażowe i łatwe do zabrania w każdą podróż pudełko z grą kryje w sobie 69 kart kaczek, 5 kart ręczników oraz 5 kart kół ratunkowych. W zabawie może uczestniczyć od dwóch do pięciu osób powyżej ósmego roku życia, zaś czas rozegrania pełniej rundy oscyluje wokół 30 minut.

 

 Zacznijmy zatem zabawę! By tak się stało, każdy uczestnik otrzymuje po jednej karcie ręcznika oraz 7 losowo wybranych kart kaczek, które trzyma na swojej ręce, nie ujawniając ich pozostałym graczom. Po tym pierwszy uczestnik zagrywa dowolną liczbą kart - przy czym muszą one posiadać takie same numery (np. dwie 3, itd.), bądź też muszą to być przynajmniej trzy karty w jednym kolorze i o tych samych numerach, kładąc je obok siebie na stosiku.  Po zagraniu uczestnik bierze na rękę kartę ze stosiku na środku stołu, ale może też zabrać ją ze stosiku zagranych kart przez osobę po jego prawej stronie.

 

 I tak też poczynają sobie kolejni uczestnicy gry - zagrywają karty z ręki, dobierają z dwóch dostępnych miejsc, itd..., aż do chwili, gdy któryś z graczy pozbędzie się wszystkich kart ze swojej ręki. Wówczas następuje koniec jednej rundy i gracz zbiera kartę ręcznika - jego zdobytych punktów. Po tym następuje początek nowej rundy, a tych przypada na całą grę pięć. 

 

 Jednak istnieje jeszcze wspominana powyżej opcja ryzykancka - tzw. nurkowanie. Polega ona na tym, że gracz musi mieć na ręku karty dające swoimi wartościami łączną sumę mniejszą niż 10, i wówczas ogłasza nurkowanie. Tym samym pozostali gracze odkrywają swoje karty i liczą ich punkty - jeśli wszyscy mają więcej niż ów ryzykant, to ten otrzymuję punktowaną kartę, jeśli jednak choć jedna osoba ma mniejszą sumę od niego, to "nurek"  otrzymuje karne, ujemne punkty. To ryzykowny, ale warty świeczki krok.

 

 Po rozegraniu pięciu rund następuje liczenie punktacji według instrukcji - wygrywa ten gracz, który ma ich najwięcej.

 

 Niniejsza pozycja stanowi bardzo ciekawą, pomysłową i interesującą rozgrywkę, która opiera się na prostych regułach i zasadach, oferując przy tym znakomitą zabawę. Na szczególne słowa uznania zasługuje z pewnością dynamika rozgrywki, gdyż nieustannie coś się tutaj dzieje, nie ma przestojów i dłużyzn, a do tego gracze mogą wykazać się swoim sprytem, inteligencją, przewidywalnością sytuacji i ryzykiem - zwłaszcza w kontekście "nurkowania". 

 

 Pewne uwagi możemy mieć natomiast względem dość skomplikowanego systemu punktacji, gdzie to przez kilka pierwszych rozgrywek musimy posługiwać się instrukcją, by wszystko dobrze i sprawiedliwie policzyć. Oczywiście z każdą rozegraną partią jest nam coraz łatwiej i po pewnym czasie orientujemy się już bez najmniejszego kłopotu w tej kwestii, poświęcając naszą uwagę tylko i wyłącznie samej zabawie i rywalizacji.

 

 Warto docenić również wydanie i wykonanie tej pozycji, które objawia się wspominanym już letnim, plażowym i pięknie pokolorowanym opakowaniem, które zmieści się nawet w kieszeni naszych spodni..., jak i też solidnym i równie ładnym dla oka wykonaniem kart z kaczkami, ręcznikami i kołami ratunkowymi. Przede wszystkim zachwyca nas bajkowy i właśnie plażowy charakter tych elementów, które z pewnością oczarują sobą każdego - tak dziecięcego, jak i dorosłego gracza.

 

 Słowem podsumowania - gra "Kaczki. Plaża w kartach", to ciekawa, pomysłowa, niezwykle dynamiczna i pięknie wykonana pozycja. W mej ocenie gwarantuje ona sobą zabawną i zarazem emocjonującą rozgrywkę, niesie moc uśmiechu i oczarowuje nas swoim letnio-plażowym klimatem. Dlatego też polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

 

Podziel się!

Okładka gry:

Kaczki Plaża W Kartach

Dodatkowe informacje:

  • Tytuł Oryginału: Kaczki Plaża W Kartach
  • Wydawca: Egmont
  • Gatunek: Gry PlanszoweGry Dla Dzieci
  • Liczba Graczy: od 2 do 5
  • Czas Gry: ok. 30 minut
  • Przedział Wiekowy: od 8 lat
  • Ocena: 6/6

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial