Piękna i Bestia

Beauty and the Beast

Reżyser: Bill Condon

Scenariusz: Evan Spiliotopoulos, Stephen Chbosky

Gatunek: Familijny | Fantasy | Musical

Nagrody: 2 Wygranych & 3 Nominacji.

Premiera: 2017-02-23

Premiera w Polsce: 2017-03-17

Kraj: USA, Wielka Brytania

Język: Angielski

Budżet: $160,000,000

Zarobił: $502,868,344

Na Podstawie: Jeanne-Marie Leprince de Beaumont "Piękna i Bestia"

Zarys fabuły

Dawno, dawno temu był sobie przystojny, młody Książę. Kiedy u bram jego zamku stanęła stara żebraczka, prosząc o schronienie przed burzą i oferując w zamian skromny kwiat róży, nieczuły młodzieniec przegonił ją. Aby ukarać Księcia za jego bezduszność, kobieta rzuciła klątwę na zamek, przemieniając jego właściciela w Bestię, a służących w przedmioty codziennego użytku. Zaklęcie straci moc tylko wtedy, gdy młodzieniec nauczy się kochać ludzi i okaże się godzien ich miłości, zanim opadnie ostatni płatek zaczarowanej róży...

Zdjęcia:

Ciekawostki:

Role

Ryan Gosling odrzucił propozycję zagrania Bestii.


Emma Roberts, Amanda Seyfried, Kristen Stewart i Lily Collins były rozważane do roli Belli.


Emma Watson przygotowując się do roli Belli pobierała lekcje śpiewu.


Jean Dujardin był faworytem producentów do zagrania roli Lumiere'a. Do roli rozważany był również Simon Pegg.


Robert Pattinson był rozważany do roli Bestii.


Laura Linney była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli pani Potts.


Danny DeVito był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Maurice'a.

Błędy

Czarownica w lesie ma sowę. Na ekranie widzimy płomykówkę, jednak odgłosy, które możemy usłyszeć należą do puchacza. Płomykówki nie wydają dźwięków pohukiwania.


Kiedy Bella uczy dziewczynkę czytać, słowa są zapisane po angielsku, zamiast po francusku, mimo iż akcja filmu dzieje się we Francji.


W scenie na targu Bella kupuje chleb i chowa go do swojej torebki, która znika w kolejnej scenie.


W barze, gdy LeFou leży obok Gastona, jego lewe ramię kilkakrotnie zmienia położenie między ujęciami.


Gdy Bella rozmawia na moście z Bestią, słychać niewielki pogłos, który nie jest możliwy podczas rozmowy na zewnątrz, a pojawia się jedynie podczas konwersacji prowadzonej wewnątrz pomieszczenia. Wskazuje to na rozbieżność między dźwiękiem a rzeczywistością przedstawioną w filmie.


Podczas sceny w barze Gaston stoi na blacie barowym i strzela w sufit, z którego zaczyna opadać gruz. W następnym ujęciu na barze nie widać gruzu.


Gaston używa pistoletu sztandarowego. Ekspert z bronią palną podczas testów szybkości miałby problemy z ponownym załadowaniem w mniej niż 15 sekund, jednak Gaston zdołał zrobić to w mniej niż 10 sekund, jednocześnie będąc zaangażowanym w walkę na znacznej wysokości.


Gdy Bella wchodzi spiralnymi schodami są one zbudowane zgodnie ze wskazówkami zegara, jednak gdy znajduje się już na szczycie okazuje się, że jest odwrotnie.


Na początku filmu dowiadujemy się, że od czasu rzucenia klątwy na zamek i jego mieszkańców minęło wiele lat. Przeklęte osoby nie starzały się, ponieważ po powrocie do pierwotnej postaci nadal były w tym samym wieku. Osób z wioski nie dotyczył czar i powinni się normalnie starzeć, a jednak mimo to byli w tym samym wieku, co podczas rzucenia zaklęcia na pałac.


Film rozgrywa się we Francji jednak wszyscy bohaterowie mówią po angielsku. Jedynie Płomyk mówi z ciężkim francuskim akcentem.

Miejsca

Film był kręcony w Londynie i Shepperton (Anglia, Wielka Brytania).

Inne

Film był kręcony od 18 maja do 21 sierpnia 2015 roku.


Zwiastun filmu został tak skonstruowany, aby miał identyczne ujęcia jak z animacji z 1991 roku.


Piosenka "Gaston" ma nowy tekst, który został napisany przez Howarda Ashmana. Początkowo był planowany do animacji z 1991 roku. W rezultacie utwór jest nieco dłuższy i podejmuje bardziej dojrzałą tematykę.

Obsada:

Emma Watson

Emma Watson

Belle
Dan Stevens

Dan Stevens

Beast
Luke Evans

Luke Evans

Gaston
Josh Gad

Josh Gad

LeFou
Kevin Kline

Kevin Kline

Maurice
Hattie Morahan

Hattie Morahan

Agathe / Enchantress
Haydn Gwynne

Haydn Gwynne

Clothilde
Gerard Horan

Gerard Horan

Jean the Potter
Ray Fearon

Ray Fearon

Père Robert
Ewan McGregor

Ewan McGregor

Lumière
Ian McKellen

Ian McKellen

Cogsworth
Emma Thompson

Emma Thompson

Mrs. Potts
Nathan Mack

Nathan Mack

Chip
Audra McDonald

Audra McDonald

Madame Garderobe
Stanley Tucci

Stanley Tucci

Maestro Cadenza

Specyfikacja Techniczna

Runtime2 hr 9 min (129 min)
Sound MixDolby Digital | IMAX 6-Track (IMAX version) | 12-Track Digital Sound (IMAX 12 track) | Dolby Surround 7.1 | Dolby Atmos
ColorColor
Aspect Ratio1.90 : 1 (IMAX version)  2.35 : 1
CameraArri Alexa XT Plus, Leica Summilux-C Lenses  Leica Summilux-C Lenses
LaboratoryCompany 3 (digital intermediate) (as Company 3 New York)  Pinewood Digital (digital dailies)
Negative FormatCodex
Cinematographic ProcessARRIRAW (3.4K) (2.8K) (source format)  Digital Intermediate (2K) (master format)  Dolby Vision
Printed Film Format35 mm (anamorphic) (Kodak)  D-Cinema (also 3-D version)

Ekipa Filmowa:

Dystrybutor:

Disney


Ilustracja Muzyczna:

Alan Menken


Kostiumograf:

Jacqueline Durran


Zdjęcia:

Tobias A. Schliessler


Montaż:

Virginia Katz


Zobacz więcej

Wytwórnia:

Walt Disney Pictures, Mandeville Films


Kierownik Castingu:

Lucy Bevan


Scenograf:

Sarah Greenwood


Dekoracje:

Katie Spencer


Materiały do Scenariusza:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Stephen Chbosky(screenplay) and
Evan Spiliotopoulos(screenplay)
Linda Woolverton(based on the 1991 animated film BEAUTY AND THE BEAST, animation screenplay by)
Jeanne-Marie Leprince de Beaumont(original story revision) (uncredited)
Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve(based upon the original tale by) (uncredited)

Kierownictwo Artystyczne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
James Fostersenior art director
Nick Gottschalksenior art director
Elaine Kusmishko
Niall Moroneysupervising art director
Mike Stallion
Mark Swain
Ashley Winter

Charakteryzacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Kessiah Arthurspecial makeup effects hair department trainee
Sophie Ashworthspecial makeup effects artist
Oonagh Bagleymakeup junior: crowd dailies
Jacqueline Bhavnanisupervising hair and make up artist
Helena CardJunior Hair and Makeup Artist
Rachel Coenenspecial makeup effects artist
Cat Corderoymakeup artist: Crowd
Sally Crouchjunior hair and makeup artist: crowd
Caroline DayeEnsemble trainee
Nathaniel De'Lineadeusdental FX design and manufacture
Samantha Denyermakeup and hair ensemble supervisor
Megan Dragaspecial make-up effects mould making work experience
Hannah Edwardshair & makeup artist
Dave Elseyspecial make-up effects designer
Lou Elseyspecial make-up effects designer
Vicky Fieldsequine make up artist
Doone Forsythvfx makeup artist
Ellie Garrattmake-up trainee: crowd
Rebecca Hadfieldmain team hair and make up trainee
Charlotte Haywardpersonal hair and makeup artist for emma watson
Susan Howardmakeup artist (ensemble)
Adam JacksonProsthetics Buyer & Coordinator
Martin Jagoanimatronic effects designer
Sarah Kellyhair & makeup artist
Sophia Knighthair & makeup: Ensemble
Ailsa Lawsondye technician: Prosthetic department
Gemma Lowvfx makeup artist: Dan Stevens
Göran Lundströmspecial makeup effects sculptor & key painter
Chris Lyonsspecial effects teeth
Rick Marranimatronic effects designer
Ray Marstonwigmaker
Jane McBennettmakeup fx trainee
Laura Morsemu and hair crowd
Mireille Paulomake-up effects trainee
Marc Pilcherkey hair stylist
Claire Pompilihair and makeup trainee
Nina Pratleycrowd hair assistant / crowd make up artist
Franziska Roesslhuberhair and makeup trainee: crowd dailies
Alex Rousewigmaker
Marie-Madeleine Sarsonfabricator
John Schoonraadspecial make-up effects mould making supervisor
Max Schoonraadspecial make-up effects mould making assistant
Tristan Schoonraadspecial make-up effects mould maker
Jenny Shircorehair designer / makeup designer
Bradley Simmsspecial makeup effects: key sculptor Beast
Jonathan Stowspecial make up effects co-ordinator
Eugene Sushchyyspecial make-up effects mould maker
Andrew Whiteoakspecial makeup effects hair department
Annelise Levyspecial makeup effects (uncredited)

producenci:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Steve Gaubco-producer
Don Hahnexecutive producer
David Hobermanproducer (produced by)
Jeremy Johnsco-producer
Todd Liebermanproducer (produced by)
Jack Morrisseyco-producer
Thomas Schumacherexecutive producer
Jeffrey Silverexecutive producer
Greg Yolenco-producer
Alexander Youngco-producer

Zarządzanie Produkcją:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
David Cainproduction supervisor
Hannah Godwinproduction supervisor: additional photography
Jeremy Johnsco-producer/unit production manager
Todd Londonpost-production executive

Drugi/Asystent Reżysera:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Sam Barry-Parkeradditional third assistant director
Lorenzo Bertolazziassistant director: second unit: daily
Grant Butleradditional third assistant director
Dan Channing Williamsfirst assistant director: second unit
Lucy Coverassistant director
Gayle Dickiesecond assistant director: additional photography / second assistant director: second unit
Laura Jacksonthird assistant director
Mark Johnstoneassistant director: Crowd Pa
Bryn Lawrencecrowd second assistant director
Barrie McCullochfirst assistant director
Thomas Nappersecond unit director
Jack Scarisbrickassistant director: Second unit daily
Barney Shakespearethird assistant director: additional photography
Matthew Sharpkey second assistant director
Rachel Sowdenbase pa
Vanluke Watsonbase production assistant: additional photography
Natalie Wright-Cellaadditional set pa

Dział Artystyczny:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Shurouq Algusaneassistant buyer
David Allcockstoryboard artist
Graham Antillcharge hand painter
Christian Ashtonassistant graphic designer
Will Ayresdressing prop
Matthew Babbtrainee prop
Casey Banwellassistant sculptor
Graham Barfordcarpenter
Lawrence Barfordart department general assistant
Matthew Beckwithgreensman
Lucy Bestpetty cash buyer: prop modelling
Emily BickProp modeller
Sarah Bicknelldraughtsperson (as Sarah Stuart)
Rebecca Blakeset dec work experience
Rob Blissconcept artist
Marie Boonart department assistant: dailies
Matt Boytonsupervising modeler
Satarupa Bradleyset decor artist
Christopher Brändströmcharacter designer
Ken Burnettprops
Joanna Bushillustrator
Tamara Catlin-Birchgreens co-ordinator
Graham Caulfielddrapesmaster
Netty Chapmanassistant set decorator (assistant set decorator)
Georgia Charterart department assistant: dailies
Harriet Claridgework experience
Danny Clarkdraughtsman: additional photography
Alison Clementsart department assistant
Frank Collinscarpenter
Laura Collinsgreenswoman
Hannah Cummingstrainee prop modeller
Anna Czerniavskaart department work experience
Gary Dawsonkey chargehand standby propman
Brooke Dibbleassistant prop modeller
Ojhanie Divsalarart department work experience
Dominic Meyrick-Brookleather worker: dailies
Sally Drayportrait painter
Jack Dudmanconcept artist
April Duttontrainee construction sculptor
Tim Duttonjunior draughtsman
Sander Ellersassistant h.o.d modeller
Scott Elmscarpenter
Adriaan Engelbrechtuniversal creations, weapons
Charlotte Epsteinrunner/greenswoman
Kerril Fahymodeller
Teri Fairhurstdraughtsman
Mimsy Farmersculptor
Sarah Finlaydraughtsman
Stephen Forrest-Smithstoryboard artist
Matt Francisart department assistant: work experience
Gavin Fulchersculptor
Andy Garnersculptor
Lottie Geliotart department assistant / greenswoman
Sarah Ginndraughtsperson
Jamie Goodfellowplasterer
Oliver Goodierassistant art director
Claire Graingerset dec co-ordinator
Gary Greenhamsecond unit chargehand standby props
Amy Grewcockassistant graphic designer
Craig Guinanprop sculptor
Andrew Guyettscenic painter
Richard Hardydraughtsman
Wesley Harlandsculptor
Rohan Harrisdecor and scenic artist
Steve Harriscarpenter
Alison Harveyassistant set decorator
Adriana Hervasset dec work experience: dailies (as Adriana Isabel Hervas)
Andrew Hodgsonsupervising modeller (as Andrew Eric Hodgson)
Rhys Ifanassistant art director
Ben Johnsonprops
Bethan Jonesdraughtsperson
Caitlin Murray Jonesmodeller textiles
Mike Jonesgreens sculptor
Thomas Jonessenior prop modeler
Thomas Kingsleypainter
Steven James Knighttrainee prop modeller
Eva Kuntzconcept artist
Michael Kutschecharacter designer
Amanda Langtongreensman
Arthur Gil Larsenconcept art
Steven Lawcarpenter
Nick Lawrencecarpenter
Andrew Laybatsgreens scenic painter
Sophie Le Lievreassistant sculptor
Jasmine Leanart department assistant
Will Loughlingreens supervisor
Steve Lovedaygreens sculptor
Adam Maherscenic painter
Jade Mahoneytrainee prop modeller & prop painter
Choi Ho Manart director set dec
Ella Mango Chowset dresser
James Mannellprops
Tony Markssupervising carpenter
Jon Marsonhead greensman
Callum Martingreensman
Lily Mathiszig-Leeassistant prop modeller (as Lily Currie)
Daniel Mayconcept artist
Christian McDonaldsupervising propman / supervising storeman
Ryan McPhailscenic painter
Chris Melgramset decoration assistant
Stuart Meridewprop modelling buyer
Drew Merryweatherprops
Elly Meyrickproduction buyer
Julia Morgantti Minchilloart department work experience
Steven Morrisassistant prop master
Eddie Murphyconstruction carpenter
Kate Murrayprops
Heather Nobleart department co-ordinator & vfx liaison
Laurens Nockelsset components fabrication: Pinewood Creative
Billy Noonanprop modeller
Brandon Norrisproduction manager
Danny O'Keefeprops
Paul Oatwaychargehand dressing prop
Wolfgang Osterholzercarpenter
Anthony Owencarpenter
Russell Oxleyscenic artist
Oskars Pantelejevsjunior prop modeller
Jaclyn Pappalardoart department
Martha Parkerdraughtsperson
Jessica Parrywork experience/greenswoman
Alice Phelpsassistant buyer
Sandra Phillipsset dec draughts person
Dan Pittgreens buyer
Adrian Plattchargehand props
Francis Poiriersupervising sculptor
Heather Rackstrawart department assistant: dailies
Dominee Reidassistant scenic artist
Mark Reynoldsdressing propman
Skot Reynoldsmouldmaker/set dresser
Isona Rigaujunior draftsperson
Malcolm Robertsconstruction coordinator
Quinn Robinsondraughtsman
Jason Rogerscarpenter
Inga Rossassistant prop modeller
Ellie Rowlandsjunior modeller
Alex Ruizconcept artist
Nizaad Shahtrainee prop modeller
Ryan Sinnottstandby carpenter
Nick Slatercarpenter
Thomas Smithsculptor
Bethany Spencegreens stand-by
Robert Stannageprop models: lead painter
Bgi Suppliesscenic hardcoating
Charles Szczechdraughtsman
Sara Taddeiset dec work experience
Stephen Tappinconcept artist
Sophie Tarverprops
Grace Taylorwork experience
Jim Taylorchargehand plasterer
Richard Thomassnow & ice dresser
Amy Thompsonwork experience
Conrad Thompsonh.o.d. sculptor
Jonathan Tidmarshgreens trainee buyer
Alexandra Toomeyjunior draftsperson
Annie Toopdrapeswoman
Marc Trunkprop modeller
Rowena VickermanTrainee Prop Modeller / trainee prop modeller
Robert Voyseyconstruction manager
Ketan Waikardraughtsman
Amanda Wardscenic painter
Brigitte Ward-Holmesproduction buyer: construction
Ivan Weightmanconcept artist
Luke Whitelockdraftsman
Catherine Whitingdraughtsman
Dennis Wisemanproperty master
Graham Wyn Jonesstoryboard artist

Dźwięk:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Roberto Dominguez Alegriafoley mixer (as Roberto Domínguez)
James Ashwillfoley mixer
Justine Bakerapprentice sound editor
Brian BowlesDialogue & ADR Supervisor
John Casaliproduction sound mixer
John T. Cuccifoley artist
Peter Davis2nd sound assistant: additional photography
Gary Dodkinproduction sound mixer: additional photography
Lloyd Dudleyboom operator: second unit
Ian Gaffney-Rosenfeldmix technician
Sean Garnhartsound designer
Peter Hansonadr mixer
Jordan Jacksonadr assistant
Nick Jimenezadr recordist
Adam Kopaldsound effects editor
Avi LaniadoSound Enginner
Alan MacFeely2nd assistant sound
Dash Mason-Maliksecond assistant sound
Jerome McCannsound mixer: second unit
Duncan McRaemix technician
Michael Milleradr mixer
Christian P. Minklerre-recording mixer
Michael Minklerre-recording mixer
Milos Momcilovicsecond assistant sound: second unit: dailies
Chris Murphyboom operator
Chris Navarroadr mixer
Dan O'Connellfoley artist
Angela Organassistant sound editor
George RidalSound Trainee
Michael RiveraADR recordist
Stephen P. RobinsonSound Designer
Warren Shawsound designer / supervising sound editor
Hugh Sherlock2nd assistant sound: second unit - dailies
Eric Strausserfirst assistant sound editor
Bill Sweeneysupervising foley editor
Alexa Zimmermandialogue editor

Efekty Specjalne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Matthew G. Armstrongsenior technician: floor prep foreman
Adam Banksspecial effects technician
Will Bazeleyspecial effects technician
Matthew Beckwithspecial effects assistant
Daniel Bentleyspecial effects technician
Julie Bentleysnow effects consultant
Jonathan Bullocksupervising ice sculptor
Daniel Burnettice effects workshop manager
Chris Clarkeanimatronic design supervisor
Paul Corbouldspecial effects supervisor
Sophie Corbouldspecial effects coordinator
Ross Crawfordsfx trainee
Craig Dalysnow effects technician: falling snow
Neil Dammanfrost effects technician
Kane Dimmerspecial effects assistant
Paul Dimmerspecial effects senior technician
Paul Anthony Dimmerspecial effects supervisor
Alexander Fabredesign engineer
Hugh Goodbodyspecial effects senior technician
Dan Hoggstereo conversion production coordinator
Sean Kenrickmould maker
Asier Hernaez Lavinaspecial effects crew (as Asier Lavina)
Jason Leinstersenior design engineer
Stuart Lovelockspecial effects trainee
Rick Marrspecial effects technician
Noah Meddingsspecial effects technician
Sophie Alexandra Medhurstspecial effects technician
Neil Murrayspecial effects wire supervisor
Gilles Pailletfoam latex technician
Simon Paraskevasspecial effects
Charlie Pedersenspecial effects technician
Ben Philipsfrost effects sculptor
Jamie Seymourspecial effects
George Spensley-Corfieldfrost effects technician
Karol Stachowiczspecial effects technician
Gary Thomsfx rigger
Richard Van Den BerghFrost Effects Supervisor
Ben Vokescoordinator
Paul Wallersfx snr modle maker
Daniel Williamsspecial effects floor supervisor
Drew Willsspecial effects trainee
Gareth Wingrovespecial effects co-supervisor
Kristan Paulspecial effects assistant (uncredited)

Efekty Wizualne:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Lucile Abivenvfx line producer
Owyn AbramCreature FX TD: Framestore
Mike Accetturacompositor: Gener8
Dean Adjeikumroto paint artist
Jose Gregorio Aguilarmatchmove artist
Marisa Ahnpaint and roto artist: Framestore
Corbé Alexandrelighting td
Gergana Alexandrovadigital compositor: framestore
Cynthia Allardtracking artist
Naline Amaralvisual effects coordinator: Digital Domain
Sophie Andersonvisual effects data wrangler
Fraser Andrewprevis/postvis artist
Khari Anthonydigital compositor
Félix Arsenaultmodeler: Framestore
Arsen Arzumanyanprevis artist
Paul Ashallmatchmove artist: framestore
Nicola Atkinsonpostvis artist: The Third Floor
Mathieu Aubinpaint & roto artist: Framestore
Amir Azardigital production administrator: digital domain
Adam Baconroto/paint artist
Richard BakerStereo Supervisor
Margherita Balestriprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
Carlos Balilaenvironment artist: Digital Domain
Pierrick Barbinlighting artist
Manuel Barrerocompositor: Framestore
Andrew Barrycompositor
Scott Bartelsmatchmove artist
Katrina BartonVFX Interim Production Manager
Lee Baskervilletexture artist
Daniel Battpaint and roto: framestore
Claire Baudeantexturing artist
Aaron Baudineffects technical director: framestore
Ines Baumgartnerprevis/postvis artist
Mélanie Beaunoyermachmove artist: framestore
Nathan Behmlanderstereoscopic compositor
Alexis Belangercompositor
Catherine Belanger-Gagnonvisual effects coordinator: digital domain
Martin Belleaulighting technical director: Framestore
Georgia Benjaminvisual effects PA
Nadir Bennacwitness camera operator
Jean Bennamiasfx td / visual effects artist: framestore
Emma Berkeleytexture artist: Framestore
Jonathan Berryfacial performance capture artist: Digital Domain 3.0
Kate Berryproducer: main + end title sequences
Guillaume Berthoumieumatte painter
Sameer Bhoyarcreative producer: stereo conversion, PFW
Michelle Blokprevis lead
Martin Boksarmatte painter: Method Studios
Ricardo Bonisolivisual effects artist
Swapnil Borawakecreature fx td: framestore
Mateusz Borkowskivisual effects: matchmover: framestore
Florian Bouryrigger: framestore
Mikaella Bouzaglovisual effects coordinator
Jason Bowerscompositing supervisor: Prime Focus
Matt Bowlercyber scanning capture coordinator: Clear Angle Studios
Jason Bradburyfacial technical artist: Digital Domain 3.0
Sebastien Brazeaumatchmove artist: Framestore
Ben Breckenridgestereoscopic supervisor
Greg Breitzmanprevis artist
Christine Breuningerroto/paint artist: Digital Domain
Steven Browningcg modeller
Tom Brunopostvis artist
Bragi Brynjarssoncompositor
Duncan Burbidgeprevis producer
James Burrprevisualization artist
Henry Bushpipeline td
Gem Ronn Cadizcreature fx td
Matt Cameronvisual effects artist
Francesc Camosvisual effects artist
Alexandre Canniccionilookdev td
Patrick Canningroto/paint: lola VFX
Marco Cantaluppicompositor
Caleb Carrsenior roto/paint: Digital Domain
Owen Cartagenastereo compositor: Gener8
Claudia Carvalhocloth/hair td
Tom Castellanipipeline technical director
Myriam Catrinsenior texture artist
Sarah Cauchoisprevis production manager
Tyler Caycecfx artist
Linda Chaabnavisual effects coordinator
Jean-Simon Chabotanimator: Framestore
Viki ChanOn-set Data Integration Lead: Digital Domain 3.0
Matthew Chandlerenvironments technical director
Paul Chapmancompositor: Digital Domain
Vikki Chapmanvfx production coordinator: framestore
Josh James ChappellMatchmove TD
Francis Charbonneautracking artist
Anwei Chenvisual effects coordinator: Lola VFX
Ching-Yi Chencreature fx td
Andrew Chengvisual effects coordinator
Vanessa Cheungenvironment artist/digital matte painter
Annabelle Chevriermodeller
Andrew Hung Chiucompositor
Nicolas Chombartlead lighting artist
Julian Chongcompositor
Goby Hsiao Yun Choufx td
Tim Choustereoscopic supervisor
Zach Christiandigital matte painter: digital domain
Marvin Chualighting artist
Park Yong Chulprevis artist
Martin Ciastkocompositor
Fabiana Ciattiprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
Carlos Cidraislighting sr. artist: digital domain
Suzanne Cipollettiprevis/postvis artist
Jimi Clarklead element artist
Erik Classendigital compositor
Patrick Comtoismodeller
Chris Cookmodeler: Framestore
Spencer Cookanimation supervisor: Framestore
Agathe Courtissevisual effects artist: creature effect technical director - Digital Domain
Richard Courtmancompositor
Gareth Cowenprevis artist: The Third Floor / previs lead
Craig Cranelidar supervisor
Bec Cranswickstereo editor
Ruxandra Cristoiupaint and roto: framestore
Wesley Cronkdigital compositor
Scott Cullenprevis and postvis artist
Geoffrey Côtétracking artist
David Damecfx artist
Tobias Danbotexture artist
Leah Darringtonpaint and roto artist
Philippe Davidlighting technical director: Framestore
Samuel Davidtracking artist
Christopher Daviesmatchmover: framestore
Martin Daviesassistant technical director
Steven Daviesdigital compositor
Maria Montes De La Rosaanimator
Mathieu De Saint Joresassistant technical director: Framestore
Lynn Dekkerlighting td: framestore
Michelle Del Rosarioprevis/postvis artist (as Rosario Michelle Del)
Quentin Delsartpaint and roto artist: Framestore
David Derwinvisual effects producer: Method Studios
Jonathan Desaulnierspaint & roto artist: Framestore
David Desplatmodeler
Thierry Dezarmenienanimator
Fabrice Di Ciccolighting technical director: framestore
Natalia Diazdigital compositor
Adam Dicterowassistant visual effects editor
Ian Differeditor
Matthew Dollcomp supervisor
Thomas Dotheijassistant technical director: Framestore
Paz Drimerlead digital production administrator: Digital domain
Jason Dulighting td
Olivier Dubardenvironment artist
Mike Duffyvisual effects producer
Ryan Duhaimelighting artist: Digital Domain
Bronwyn Edwardscompositing supervisor
Camara Edwardsvisual effects coordinator: Method Studios
Christopher Edwardschief executive officer / previs creative supervisor
Jason Edwardssenior modeller
Brent Elliottlighting TD
Kate Elumvisual effects coordinator
Jack ElworthyCapture Lab TD: Framestore
Selcuk Ergensenior fx technical director: Framestore
Lars Erik Eriksenpaint & roto artist
Gizem Ersavasenvironment artist: Digital Domain
Raggini Evapipeline technical director
Peter Evemymatchmove artist
Rebecca Fair-Lienstereo production coordinator
Jordan Fastlighting artist
Alessandro Favaledigital compositor: Framestore
Federico Favarolead rigger: Framestore
David Feinsilbervisual effects production supervisor
Oliver Fergusson-Taylordigital compositor: Framestore
Daniel Antón Fernándezmatte painter: Digital Domain
Nicolas Fidalamatte painter: framestore
Spencer Filichiaprevis production manager
Rob Fitzsimmonsenvironment artist: Digital Domain
Megan Floodroto/paint artist
Carlos Flores TavitasVisual Effects Production Assistant
Nathan Fokcharacter effects supervisor
Lianne Forbestracking artist
Jérôme Foucoutcompositor / digital compositor: Framestore
Rachel Fowlereditor: main and end title sequence
Andy Fraserprevis artist
Dean Fraterdigital artist / previs/postvis artist
Nicholas Freestonprevis/postvis artist
Jorge Sanchez Fresnodigital compositor: Framestore
Carl Frytzprevis artist
Lisa Funkelcompositor
William GabrieleRigging Technical Director: FRAMESTORE
Jean-Francois Gagnecompositor
Dave Gagnontexture artist
Marie-Josee Gagnondigital compositor
Sabrina Gagnonvisual effects producer
Jamil Galiprevis artist
Jason Gandhiresearch and development
Bryce Gardinerstereoscopic editor: prime focus
Hugo Gauvreaulead digital compositor (as Hugo Brunet Gauvreau)
Rino Georgecompositor
Christina Georgievaenvironment td (as Kristina Georgieva)
Benedict Gillingham-Suttonsenior digital compositor (as Ben Gillingham-Sutton)
Luc Girardvisual effects artist
Sheila Girouxvisual effects coordinator
Simone Giurellipaint & roto artist: framestore
Piotr Glabinskidigital artist: Method Studios
Adam Goldsteintexture artist
Samuel Gononlighting technical director: framestore
Francisco E. Gonzalezprevis artist
Jimmy Gordoncharacter effects lead
Björn Gottwalddigital compositor: framestore
Kelsey GowPaint and Roto Artist
Victor Granteffects artist
Luke Graytechnical director
Fernando Guerrero Rodriguezdigital compositor: framestore
Ivan Andres Guerrerocg supervisor: method studios
Miguel A. GuerreroSr Character Artist
Charlie Habananandadigital grading artist
Daniel Haffnercreature effects technical director: Framestore
James Daniel Hainesvisual effects artist: roto artist
Betsy Asher Hallsenior cfx artist: Digital Domain 3.0
Pierre-Loic Hamonhead of rigging: Framestore
Nicholas Hampshirepipeline technical director
Pascal Hangsenior cfx artist: Digital Domain 3.0
Scott Hankelprevis/postvis artist
Michael A. Hardiefacial technical artist: Digital Domain 3.0
Rio Harringtonstereoscopic compositor
Patricio Harrisdigital compositor: Prologue vfx
Patrick Haskewprevis artist
Bassem Hawilitracking artist
Justin Hebertpaint & roto artist: framestore
Darren Hendlerdigital effects supervisor: Digital Domain
Patrick Hernandezvisual effects coordinator
Chad Herradadigital compositor: Method Studios
Patrick Heumannanimator
William Higginsdigital production manager
Leo Hillspipeline technical director: Framestore
Sebastian Hingstonmatchmove artist: framestore
Claire Louise Hoeypaint and roto
Jeremy Hollobonanimation technical director
Richard R. Hoovervfx supervisor
Rob Housesenior asset td
Jeffrey John Howardvisual effects coordinator
Heather Hoylandsenior compositor: digital domain
Yifan Hulighting td, lookdev, shader writing
Jessica Amber Hurstcreature effects technical director: Digital Domain
Nicholas Hurstdigital compositor
Julian Hutchenscg supervisor: framestore
Manon Ihprevis coordinator / previs production coordinator
Pat Imriepre-vis artist (as Patrick Imrie) / previs/postvis artist
Ludovic Iochemenvironment td
Alexander Isakssondigital matte painter: Framestore
Jessica Iveydigital compositor
Jessica Iveydigital compositor: Method Studios (as Jessica Rayburn)
Kaya Jabarprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
David Jacksonvfx production assistant
Owen Jacksoncompositor
Lionel Jacobscompositor / digital compositor
Gabriel Jalbertproduction assistant
Hanjoo Jeongsenior effects technical director: Digital Domain
Viv Jimdigital compositor
Jorge Jimenezstereo elements qc artist (as Jorge Miguel Jimenez Quintanilla)
Michael Jimenezcompositor: Gener8
Jacqueline Jirkaprevis artist
Jonathan Jobindigital compositor: Digital Domain
Marc Joubert-Nederveenmodeling technical director
Caroline Journodigital compositor
Dana Jurcicassociate production manager
Shannon Justisonprevis/postvis supervisor
Niels Peter Kaagaardmodeller: Framestore
Paria Kamyabvisual effects editor: framestore
Megumi Kanazawasenior compositor: Digital Domain
Eric Kasanowskilead compositor: Digital Domain
Ervin Kaszapcreature fx td: framestore
Michelle Keevisual effects coordinator: digital domain
Ryan Keelydigital compositor
Ian Kellydigital artist
Thomas Kernansenior modeller: Digital Domain
Shwan Khalidfacial technical artist: Digital Domain 3.0
Sith Khaymatte painter: framestore (as Sithiriscient Khay)
Rimelle Khayatprevis/postvis artist
Yong Kimlighting artist
Doron Kipperintegration artist: digital domain
Anooj Kiranintegration artist
Connor Kittolead matchmove artist: framestore
Claver Knovickprevis associate production manager
Helen Kokvisual effects line producer
Franz Koldigital compositor / visual effects artist
Michelle Korczakcompositor: Digital Domain
Peter Kossdigital compositor: Digital Domain
Aaron Kramerlighting artist: Digital Domain
Slav Kravchenkomatte painter: framestore
Nicha Kumkeawcompositor
Roger Kupeliandigital matte painter / matte painter: digital domain
Evan Kwandigital compositor: Digital Domain
Melissa Laframboise-Maillevisual effects artist: paint and roto
Christophe Lalonde-Lavergnepaint & roto artist
Dilip Lalwanisenior rigger
Samy Lamoutivisual effects artist
Charlotte Larivecompositor
David Larochelledigital compositor
Mattis Gaston Larsencompositor: Framestore
Anneli Larssontexture artist
Julien Lasbleizvisual effects artist
Delphine Laurentdigital compositor: digital domain
Asier Hernaez Lavinadigital artist
Claire Lawrence-Slatercreature fx artist
Allyn Lawsoncreature fx td
Rick Leachcompositor
Phoenix Woung-Bi Leecrowd technical director: Framestore
Christopher Lelouppaint & roto artist
Andrew Lemasenior visual effects modeler: digital domain
Francis Leongcreature effects technical director: Framestore Montreal
Aton Lerinrigging artist: framestore
Chris Lesagerigger
Jimmy Leungfx td: framestore
Zach Lewiseffects artist: Method Studios
Sungmin LimIntergration Artist: Digital Domain 3.0
Suzi LittleCFX Artist: Digital Domain 3.0
Roger Liuprevis artist / previs lighting lead
Patricia Llagunolead compositor
Brendan Llavelead stereo compositor
Toby Lloydassistant vfx editor
Nick Lobbanmatchmove artist: Framestore
Javier Lopez-Dupreyprevis co-supervisor
Sylvain Lorgeoumatte painter
Geoff Louprevis artist
Adrian Rivera Lozanopaint & roto artist
Ben Lumsdenhead of studio: The Imaginarium Studios
Francesco Lupogroom td: framestore (as Frankino Lupo)
Jillian Lynesvisual effects coordinator
Laura Macfadyendigital matte painter: Framestore
Ross MacKenzie3D Data Integration Lead
Brian Magariancompositor
Brett Magnusonprevis/postvis artist
Isabelle Mainvilletexture artist
Kevin Malaikalvisual effects coordinator
Melik Malkasianprevis/postvis artist
Christina Mandiamatchmove artist: Framestore
Zach Mandtdigital matte painter
Virgil Manningprevis/postvis artist
Nicholas Markelprevis creative supervisor
Félix Marquis-Poulinmodeller
Muhammad Marritexture artist: Digital Domain 3.0
David Marterotoscope supervisor: Method Studios
Dominic Martindigital artist / previs/postvis artist
Graham Martinvfx production coordinator
Thomas Martinlead lighting td
Jérôme Martinezlead matte painter: framestore
Claude Martinspipeline supervisor
Riccardo Mascialead paint and roto artist: framestore
Ray Massafacial performance capture artist: Digital Domain 3.0 (as Raymond L. Massa)
Trevin Matcekprevis artist
Joshua Matthewsfacial performance capture artist: Digital Domain 3.0 (as Joshua TM Matthews)
Eric Mattsonmatte painter
Laurent Maynardlighting td
Samantha McConnellfacial technical artist: Digital Domain 3.0
Leon Mccormickvisual effects artist
Michael McCreaprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
Chris McCroweroto/paint artist
Kyle McCullochvisual effects supervisor
Pete McGowanintegration artist
Declan McGuirepipeline technical director
Mare McIntoshvisual effects producer: Lola VFX
Krista McLeanenvironments department supervisor
Donal McMullanlead pipeline technical director
Scott Meadowspre-visualization supervisor
Philip Melanconcrowd td: Framestore
Michael Melchiorresenior compositor
Rob Menzersculptor
Craig Mephamprevis/postvis artist
Meredith Meyer-Nicholsexecutive producer
Jaymie Miguelvisual effects artist
Ron E.J. Millerfacial modeling supervisor: Digital Domain
Alexandre Milletcg supervisor: Digital Domain
Jackie Millsdigital effects artist
Quay Mimsvisual effects artist
Scott Minterdigital compositor: Method Studios
Pepper-Parsons Miriamprevis/postvis artist
Zoran Mladenovskirotoscope artist: Method Studios
Akmal Mlahailirotoscoping artist
Philippe Mongeaurigger
Carlos Montero Sánchezlighting technical director: framestore
Derek Moorhousevisual effects artist: digital domain
Danielle Morleyvisual effects producer: Framestore
James Morrisseymatchmove artist: framestore
Daniel Moylead cg modeler
Mary Mullanpaint and roto artist: Framestore
Rémi Muniersenior character effects artist: Digital Domain
Gayle Munrovisual effects producer: digital domain
Daisuke Nagaelook development: digital domain
Jim Nagyprevis artist
Daniel Naughtonlighting artist
Pierpaolo Navarinieffect technical director: Framestore
Bruce Nelsonlead compositor: Framestore
Avadhut Nerurkarrender wrangler/render support: 3D Stereoscopic Conversion
Jeff Newtonsenior lighting technical director: Framestore
Vinh Nguyendigital compositor
Melvyn Nichollsvisual effects data wrangler: additional photography
Bruno Nickoanimation technical director: digital domain 3.0
Atkinson Nikkiprevis/postvis artist
Motoki Nishiiasset lead
Thomas Nittmannvisual effects producer: Lola Visual Effects
Sam Nixondigital artist
Dominique Noujeimvisual effects coordinator
Marion Nove-Josserandlighting artist: Framestore
Benjamin Nowakenvironment artist: digital domain
Angelica O'Brienvisual effects editor: Framestore
Winfield O'Brienenvironment artist: Digital Domain
Kate O'Donnellprevis artist
Denise O'NeillVFX Production Coordinator: Framestore
Nora O'Sullivanprevis/postvis artist
Ken U. OgboRoto/Paint Artist: Digital Domain
Yvonne Ohcompositor: digital domain
Gerome Oldfieldmodeller: framestore
Kym Olsencompositing look development lead
Conrad Olsoncompositor
Dylan Owenprevis/postvis artist
Palmarsson Palmarprevis artist
Guo Kun Panrender/data support: Framestore
Shailendra Kumar Pandeycompositor
Thibault Pansiotanimator
Niomie Papatens-Rochontracking artist
Rachelle Paquincompositor: Digital Domain
Tom Partridgevisual effects editor
Matthew Patiencecompositor: Framestore
Guillermo Pazlead paint & roto artist: Framestore
Luca Pelegattadigital compositor: framestore
Guillaume Pelletieranimator
Miriam Peppervisual effects artist
Alexis Perastecompositor
Raul Perezfx td
Dennis Petkovlead groom td: Framestore
Viktor Petrovassistant technical director
Andrea Peverellipaint and roto artist: Framestore
Long-Hai Phampostvis artist: Digital Domain
Allan Phanprevis artist
Raphael Phillipsprevis/postvis artist
Dawrath Phoueroto/paint artist: Digital Domain
Diego Piccinatolead compositor: Digital Domain
Rémi Pierrevisual effects artist
Andrew Pinsoncompositor: Framestore
Navin Pintocharacter effects artist: Digital Domain
David Piombinovisual effects supervisor: Method Studios
Milen Piskuliyskitexture artist
Sabrina Poiriermatchmove artist: Framestore
Kelly Portvisual effects supervisor
Joana Powellvisual effects coordinator
Glen Prattvisual effects supervisor
Richard Pringsenior view-d editor: prime focus
David Pritchardprevis/postvis artist
Stewart Probertproduction manager: Clear Angle Studios
Christopher Puchtaeffects technical director: Framestore
Simon-Pierre Puechdigital compositor: framestore
Srikanth Pullamsettimatchmove and rotoanim artist
Francis Puthanangadicompositing supervisor: Digital Domain
Rémi Pécouttracking artist
Martin Pélissiervisual effects artist
Darren Quahmatte painter: Digital Domain
Paul Patrick Quinnstereo producer
Chris Radcliffevisual effects artist
Sinisa Radosavljevicsenior digital compositor: Digital Domain
Magdalena Radziukvisual effects production coordinator
Tina Rangeldigital compositor
Chetan Rathodmatchmove/layout/rotoanim: Gener8
Adrian Ratleylead data wrangler
Florent Razafimandimbyprevis artist / previs/postvis artist
Leo Recompsatanimator: framestore
Siân Reesdigital matte painter: Framestore
Mario Reitbauercfx artist
Lin Renanimator: framestore
Marc Ricecompositor
Thomas Richassistant technical director: Framestore
Christopher Rickardlighting artist: Digital Domain
Geoffroi Rideldigital matte painter
Dominic Ridleycyberscanning/photogrammetry services
Mnandi Ridleyvisual effects artist: Clear Angle Studios
Clarence Robellosenior character animator
Bjarni Robert Bragason2d sequence lead: Framestore
Paul Robertsassistant technical director
Stephen Robertsondigital compositor
Philip J. Robinsonlead creature effects technical director
Sari Rodrigcg artist: Method Studios
Cesar Rodriguez Bautistasenior paint artist
Justi Romeroprevis/postvis artist
Ryan D. Romerodigital artist (IMAX version)
Andrew Rominecharacter effects artist
Jacqueline RosadoDigital Artist Manager: Digital Domain
Philip RosadoSr. Integration
Michelle Rossvisual effects artist
Steve Rossdigital compositor
Steven Rostestereo editor
Marc-Olivier Rouleaupipeline technical director
Sean Rourkeeditor
Samuel Rousseaupaint & roto artist: framestore
Jean-Paul Rovelasenior lighting technical director
Randy Ruancompositor
Ryan Rubicreature effects technical director: Framestore
Brian Rustdigital compositor
Kinga Sabelavisual effects coordinator
Dhumal Sagardigital compositor
Arnaud Saibronlighting td: framestore
Jan-Willem Sandermanvisual effects coordinator: framestore
Steven Sandlescreature effects technical director
Matteo Sannaprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
Victor Sanz Fernandezsenior texture artist
Rahul Saxenastereoscopic artist: Rotomation Artist
Casey Schatzvirtual production supervisor
Brian Scherbinskilighting td: framestore
Karl Schudeckprevis/postvis artist
Petra Schwanesequence lead: Framestore
Will Seabornprevis artist
Jacopo Sebastianiprevis artist: The Third Floor / previs/postvis artist
Oliver Seemannmatte painter
Antoine Seiglelighting td
Jason Selfecompositor
Luca Serafinidigital compositor
Sorya Sean Sereifacial capture performance artist: Digital Domain 3.0
David Serranopaint compositor: Gener8
Derrick Sessoncharacter modeler: digital domain
Manesh Shafieimedia systems: Digital Domain / systems engineer: Digital Domain
Rommel Shamouncompositor: Digital Domain 3.0
Ainsley ShannonStudio Support: Digital Domain
Carolyn Sheavisual effects production assistant
Kerry Sheaprevis executive producer / previs producer
Craig SheppardVisual Effects Editor: DD
Terry Shigemitsupost-visualization artist / previs/postvis artist
Ehsan Shokrgozartechnical director
Naveen Shuklacompositor: Framestore
Sneha Shuklacharacter effects artist
Ben Shupepre-visual artist: digital domain
Eric Shveimaprevis artist
Luke Sikkingdigital compositor: Framestore
Ben Simondsdigital compositor: Framestore
Danny Singhvisual effects editor
Tomos Sioncompositor
James Skilbeckvisual effects artist
Stephen Sloantechnical director: Digital Domain
Matthew Smartpre-visual artist / previs/postvis artist
Edmond Smith IIIvisual effects lead artist
Jenesta Smithtexture artist
Laurel A. Smithlead texture artist
Eric Sodigital compositor
Jeongyeon Soneffects artist: Method Studios
Joseph Spadarovisual effects artist
John C. Sparksvisual effects artist: Digital Domain
Christophe St-Pierre Paradislead animator: Framestore
Brett Stapleton-Frenchdigital compositor
Alastair Stevensonmatchmove and rotoanim artist
Tim Stevensoncreature fx td
Masaya Sugimurafx td
Mariangela Sumavisual effects coordinator: framestore
Justin Summersprevis/postvis artist
Åsa Svedberglighter
Agata Szczepanskaprevis artist
Jeremy Séguindigital compositor
Rob Taheijpipeline technical director: Framestore
Eric Tangrigging supervisor: Digital Domain 3.0
Adam Tatevisual effects coordinator
Ari Tegerprevis/postvis artist: Digital Domain
Sunny Teichlead effects td
Hayley Thomaspaint & roto artist: Framestore
Robert Charles Thomaseffects artist: Digital Domain
Brian Thomasonroto / paint artist: Digital Domain
Justin Tiradoanimator
Constantine Toddprevis supervisor
Elena Topouzogloucompositor
Aldrich Torreslighting artist: Digital Domain
Vincent Touacherigger: framestore
Fabio Tovarprevis/postvis artist
Will Towledigital compositor
Charlotte Townsendvisual effects production assistant
Duy Tranmodeller
Linda Tremblaydigital compositor
Gabriel Tremblay-Beauvaismodeler consultant: Framestore
Marie Tricartmatte painter
Michael Trinhvisual effects coordinator
Tom Truscottdigital compositor
Jillian Tsaivisual effects coordinator
Jessica TueRoto/Paint Artist - Digital Domain
Jonathan Turnerdigital compositor: Framestore
Emily Unruhprevis production coordinator
Jon Uriartelead compositor
Juan Valenzuela Alcarazdigital compositor
James Van Der Keylanimator
Dulce Velazquezcharacter effects artist: Digital Domain
Olga Velentatracking artist
Etienne Verniertracking artist
Alejandro Villabondigital compositor
Rafael Vormittagdigital compositor: Framestore
Matthew Voynovichassociate production manager
Wes Walcottstereoscopic editor: prime focus
Ahmed Waliddigital artist
David Walkermatchmove artist: framestore
Zhi Wanenvironment td
Pablo Wangstereo compositor
Ruochen Wangcompositor
Wesley Welcomerfacial performance capture artist: Digital Domain 3.0
Joseph Westmatchmove artist
Catherine Westgatevfx line producer
Brittany Wetzelstereo compositor: gener8
Barnes Wheelervfx editor: Framestore
Ian W.S. Whiteassets: Gener8
Sean Whitecharacter fx td: digital domain
Stu Whittenmotion capture animator
Trevor Widedepartment supervisor: Digital Domain
Geoff Wigmorecompositor
Luke Wildingmodeller
Edson WilliamsCompositing Supervisor: Lola Visual Effects
Kevin J. Williamspost-vis supervisor
Rachel Williamssenior lighting technical director
Toby Winderanimator
Barringer Fox Wingard IIImodel supervisor
Jeff Wolvertonvisual effects artist
Hock Wongpost vis artist
Alan Woodscg supervisor
Richard Worsleymatchmove artist: framestore
Joe Worthingtonlighting and look development technical director: Framestore
Alexandra Wozniaktexture artist
Han Han Xuemodeller
Hiroyuki David Yabuanimator
James Yeomanproduction manager: Clear Angle Studios
Prince Yiadomvisual effects artist: prep artist
Britt Zelinksiproduction support
XueChu Zhangcompositor
Tiffany Tingting Zhaocompositor
Dioni Zhongpipeline technical director
Joell Xin Zhowsenior matte painter: Framestore
Nicholas Zissimoscompositor
Navdeep Dhamurender support: Framestore (uncredited)
Anthony Grecomachmove artist: framestore (uncredited)
Colin T. Greydigital production administrator: Digital Domain (uncredited)
Deanna Louieasset producer (uncredited)
Sarah Marikarcompositor: Lola VFX (uncredited)
Kalle Petersoncompositor (uncredited)
Anand Rameshvisual effects coordinator (uncredited)
Sammy Shikazevisual effects coordinator (uncredited)
Karen N. Sicklesartist manager: Digital Domain (uncredited)

Kaskaderzy/Dublerzy:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Lee Admassiemob-spact
Guiomar Alonsostunt double: Emma Watson
Adam Basilstunt double: Beast
James Bomalickhead stunt rigger
Joel Conlanstunt performer
Matt Crookstunt double: Kevin Kline
Andrius Davidenasstunt performer
Sarah Greensmithdepartment coordinator
Adam Kirleystunt coordinator
Boris Martinezstunt performer
Nick McKinlessstunt coordinator: additional photography
Andy Merchantstunt performer
Mila Petcherskaiastunts
Shane Robertsstunt performer
Douglas Robsonstunt double: Luke Evans
James Stewartstunt performer
Greg Townleystunt performer

Obluga Techniczna:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Susie Allnuttfranchise photographer
Jonathan Amesvideo assistant
David Applebykey grip 2nd unit
Chris Bain1st assistant camera 'a' camera
Alex BashamPractical Electrician
Dafydd Batescamera trainee: main unit: dailies
Alex Benderadditional second assistant camera
Anthony Benjaminbest boy grip
Jack Bentleycamera trainee: second unit
Ashley Bond"a" camera focus puller: additional photography
Camille Brayertechnodolly technician
Rogan Brownadditional grip
Jamie Bruceelectrician
Scott Bryansparks rigger: re-shoots
Mike Bulleycamera operator: second unit, daily
Dan Carlingdigital imaging technician: 2nd unit
Max Carringtoncamera trainee dailies: second unit
Andy Challiselectrical rigger
Wailoon Chungelectrician
Barney Coatessecond assistant camera: additional photography
Alex Collingssecond assistant camera
Darren Coomberstandby rigger grips
Marc Covingtonb camera operator
Kevin Crainerigging best boy: best boy electric
Jim Crowtherbest boy grip: second unit
Kristin Davisdit assistant: daily
Neil Dengelrigger
Chris Dickinsonadditional electrician
Peggy EisenhauerTheatrical Lighting Designer
Tom Elgarvideo operator
Avelino Fernandezgaffer: second unit
Francesco Ferrarifirst assistant camera: second unit, daily
Jules Fishertheatrical lighting designer
Kevin FitzpatrickHead Practical Electrician
Alex Frasertrainee grip: main unit
Kevin Fraserkey grip
Harry GambleSecond assistant camera: 2nd Unit
Karina Genisdit assistant: dailies
Pete GilmourLighting Board Operator
Julian Guestelectrician
Luke Andrew Haddockdaily video assistant
Matthew Hallpractical electrician
Richard Haydenrigger
Tony Higginselectrician: second unit
Tony Higginslighting technician: second unit
Joe Hisseyelectrician
Ben Howlettcamera trainee: pick-ups / camera trainee: splinter unit dailies
George Jenkinselectrician: dailies
Lizzie Kellyvideo assist operator: second unit
Steve Kitchenrigging gaffer
Lee Knightlighting technician
Gary Lambertstandby rigger
Ed Lancastergrip
Brad Larner1st assistant "a" camera: second unit
Aaran Lewis Leachcentral loader 'main unit'
Jesse LlandeDIT Assistant Dailies
Stephen Lloydvideo assistant: 2nd unit
Bruno Martinselectrician
Jack MealingCinematographer Assistant
Ray Meerefirst assistant camera: second unit
Michael Mensahtechnodolly operator
Aaron Montgomerychargehand electrical rigger
Tim MorrisA camera 2nd AC
Andy Mundaylighting programmer
Spencer Murrayfirst assistant camera: dailies
Peter Myslowskigrip
Andrew Nolanelectrician
James Osborn-Brownelectrician
Robert Owenelectrical rigger
William Owenvideo link operator
David Palmierielectrician
Larry Parkchargehand rigging electrician
Dino Parksdirector of photography: second unit
Gary Parnhamelectrician 2nd unit
Jay PatelDigital Imaging Technician
Felix Pickles2nd assistant "a" camera: second unit
Yurandi Pootslighting technician: second unit, daily
Willie Portersoftsun technician
Rob Portuslibra technician
Vincent Prunierelectrician: dailies
Jonathan 'Chunky' Richmondcamera operator "b" camera
David Ristdolly grip
Donald Russelldailies
Lorenzo Senatoreadditional photography / camera operator: "a" camera/steadicam
Paul Sharpbest boy
Karina Silvacamera operator
Alan Smithtechnodolly technician
Laurie Sparhamstill photographer
Kat Spencersecond assistant camera: second unit
Stefan Stankowskia camera operator: "a" camera (second unit) / camera operator: a camera - second unit
Joe Steeldigital imaging technician: main unit
Adrian Stephenscamera trainee: main unit/additional second assistant camera
Chris Tannlighting best boy
Steven ToftVideo Operator dailies/2nd unit
Russel Torodecamera trainee: second unit: dailies
Ricky Vallancerigger
Harry Walkerelectrical rigger
Dan Waltersdesk operator
Gavin Waltersbest boy
Lee Waltersgaffer
Robin Websterb camera: second assistant camera
Peter Welchdigital imaging technician:second unit, dailies
Jamie Whickmansecond unit: electrician
Oliver Whickmansecond unit: Electrician
Terry Williamsgrip
Paul Worleyadditional grip work
Jonathan Wrightsecond assistant "b" camera: additional photography
Matt Wrightsecond assistant camera: second unit
Jojo Yexleyvideo trainee
Harry Young-Jamiesonsecond assistant camera: 2nd unit - dailies

Animacje:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Pier-Olivier Allardanimator
Martial Andreanimator: framestore
Sarah Arduinianimator
William Eckbo AvgerinosAnimator: Framestore
Viola Baieranimator
Aaron BarlowSenior Animator
Karine Beauvaisanimator
Liz Bernardlead animator: Digital Domain
Ian Blumanimation supervisor
Daniel Brovermananimator: digital domain
Camille Carcelleranimator: Framestore
Benjamin Cheonganimator
Benjamin Cinellilead character animator
Alessandro Ciuccilead animator
Simon Dieboldanimator: framestore
Mark Dubeaucharacter design
Danielle Dumontanimator
Gary Edwardsanimator
Fernando Faleroanimator
Rex Fanganimator
Gianluca Fratellini3d Character Senior Animator
Heng Gaoanimator: framestore
Soumitra Gokhalesenior animator
Ed Herftanimator
Ellen Hoffmannsenior animator
Chris Hurttlead animator
Dennis Jepsenanimator
Stefan Klausssenior animator
Mack Knightsanimator
George Meppadath KurianSenior Animator (as George M. Kurian)
Marco La Torreanimator
Arthur Gil Larsenanimator
Brad Lincolnsenior animator: Digital Domain
Carlo Loffredoanimator
Jonathan Macintoshsenior animator
Gary Mauanimator: main and end title / animator: overture
Pericles Michielinsenior character animator: Digital Domain
Marianne Morencyanimator
Christopher Mullinslead animator
Dale Newtonanimation supervisor
Erik Ojongcharacter designer
Jakub Pazerasenior animator
David Rouxanimator
Samer Sallmananimator: Framestore
Roy Satopreviz artist
Kat Sealeanimator
Frankie Stellatolead animator
Zi Chao Tananimator
Arda Uysalsenior cgi animator
David Vandenbroeckeanimator
Pete Warbisanimator

Casting:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Vanessa Bakeradr voice casting
Emily Brockmanncasting associate: additional photography
Will BurtonMusical Casting Associate
Emma Cromptoncasting assistant
Dann Finkadr voice casting
Olivia Grantcasting assistant: Additional Photography
David GrindrodMusical Casting Director
Ruth Keycasting associate
Alice O'Donoghuecasting assistant
Bruce Winantadr voice casting

Logistyka Miejsc:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Daniella R. Baggaleylocation marshal (as Daniella Baggaley)
Daragh Coghlanlocation manager
Calum Greenlocation assistant
Ben Manghamlocation manager
Ruben Pereiralocation marshal
Adam Richardssupervising location manager

Transport:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Dean Arlendriver: dailies
Jamie Barhamproduction driver
Pani Constantinidesunit driver
Terry Drinkeldunit driver
Barrie Fisherhod facilities
Darren Helmanunit driver
Graham Hillunit driver
Ben Howlettset driver (as Benjamin Howlett)
Neal Hurstproduction driver
Tom Huttonset driver
David Kiplingunit driver
Michael Kirkmanunit driver
Cain Leetransportation captain
Vince Levinshod tech vehicles
David Lewistransport supplier
Dean Portertransportation captain
Lawler Shadenefacilities crew
Lysette Tredgettfacilities crew
Bill WalkerDriver to Kevin kline

Muzyka:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Howard Ashmansongs: lyrics by
Chris Barrettscore recordist
John Barrettscoring protools engineer
Michael W. Barryadditional orchestrator: score (as Michael Barry)
Bryson Baumgartelmusic production assistant
Robin Bayntonadditional music editor
Christopher Bensteadcomposer: additional music / score arranger / supervising music editor
Mark Berrowmusician: violin
Doug Bestermanorchestrator: songs
Daniel Bhattacharyamusician
Rachel Boltviola
Mark Bousiemusician: accordion
Christopher Brooksadditional music editor
Jo Changerassistant orchestra contractor
Lyndsie Chlowitzmusic coordinator: studio
Reuben Cohenmusic mastering
Serge Courtoismusic engineer: vocals
Rupert Crossmusic programmer and orchestrator
Fiona Cruickshankadditional music editor
Gordon Davidsonassistant engineer
Tim Davisvocal contractor
George Doeringmusician
Terry Edwardschoir master
Alex Fergusonassistant engineer
Daniel Galindomusic engineer: vocals
Isobel Griffithsorchestra contractor / orchestral contractor
Adam Hochstattermusic programmer
Matt Jonesscore assistant engineer
Rael Jonesmusic programmer
Megumi Kanazawaviolin
Poppy Kavanaghmusic production assistant
Aaron Kennymusic assistant: composer
Tom Kilworthadditional orchestration / midi transcriptions
Kevin Klieschadditional orchestrator: score
Michael Kosarinconductor: score and songs / music arranger / songs produced by
Mitchell Leibexecutive in charge of music
London Voiceschoir
Gavin Lurssenmusic mastering
Steve Mairmusician: double bass
Dorina Markoff-McNultymusician
Alan Menkensongs: music by
Aaron Meyermusic preparation
Alessio Miragliaassistant music mixer: orchestra
Robin Morrisonmusic editor
Chris Navarromusic mixing engineer
George Oultonvocal recording engineer
Jason Possmusic transcription
Jasper Randallvocal contractor
Tim Ricesongs: lyrics by
Douglas Romaynemusic programmer / score mock-ups
Patrick Savagemusician
James Shearmanlead orchestrator: score
Annie Skatesvocal contractor
Michael Starobinorchestrator: songs
Jill Streateruk music preparation
Matthew Rush Sullivanmusic producer / music supervisor / songs produced by
Danny Trooborchestrator: songs
Jonathan Tunickorchestrator: songs
Eric Vetrovocal coach
Don Weltymusic business and legal affairs
Booker Whitemusic preparation
Bruce Whiteviola
Jonathan Williamsmusician: cello
Frank Wolfscore mixer

Edycja Materiałów:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Joey Amronassistant editor
Esther Baileysecond assistant editor
Lucie Barbiercolor assistant
John Bushdailies producer
Dhirendra Chhatparstereoscopic editor
Derek Cooperpost-production assistant
Malcolm Croweeditor: sizzle reel
Chris Dewoldedailies operator
Adam Dicterowassistant visual effects editor
John Diessoon-line editor
Giovanni DiGiorgiodigital intermediate assistant
Rachel Jablinpost-production coordinator
Thomas Laneeditorial trainee
Jordan Lindbladvisual effects editor
Vaibhav Marathestereoscopic editor
Sara Pedramniaeditorial pa
Brett Pricecolor assistant
Ian Slaterassociate editor
Jonathan Smilesdailies technician
Stefan Sonnenfelddigital intermediate colorist
Josh Spectorcolor assistant
Smeet Vedantstereoscopic editor
Dustin Wadsworthcolor assistant
Niccolo H. Bodnerassistant colorist: Company 3 (uncredited)
Nicholas Figueroacolor assist (uncredited)

Garderoba:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Fiona Bartyjewellery modeller
Karen Bealewardrobe mistress
Nicola Beltonsenior breakdown/textile artist
Helena Bennetttrainee costume maker
Anthony Brookmanassistant costume designer
Valeria Cantellicostume maker
Daniela Cazmalcostume trainee
Sylvaine Champeaucostume maker
Giulia Chinicostume maker
Emma Creancostume prop maker
Andrea Crippsassistant costume designer
Naomi Critcherhead jewellery maker
Rebecca Cunninghamcostume daily
Annabel Daviescostume trainee
Anne T. Delaneycostume assistant daily
Holly Dobsonjewellery maker
Sjølander Embroideryembroidery (as Thomas Sjolander)
Caroline Falloncostume coordinator
Sarina Poppy Gallaghercostume maker
Vana Giannoulacostume assistant
Anna Hagmannchief cutter
Anna Haighcostume graphic artist
Claire Hardakercostume buyer
Dougie Hawkesset supervisor
Nicole Haytercostume assistant
Shelley Hazell1st assistant cutter
Warren Holdercostume illustrator
Diane Logelcostume stand by
Susan MacKenzieprincipal costume maker: Outworker
Whitaker Malemspecial costumes
Jessie Metcalfcostume assistant
Sinéad O'Sullivanassistant costume designer
Steve O'Sullivankey costumer
Olivia Hulmecostumer
David Otzenprincipal costumer
Geo Pavlovcostume illustrator
Margaret Pescottcostume maker
Stephanie Pottercostume trainee
Alison Reichertjunior seamstress
Chloe Reynoldsset costumer
Clare Spraggecostume supervisor
Robert James Sutherlandprincipal costume maker
Victoria Taylorprincipal costumer
Camilla Thomsontrainee costume maker
Sekou Traoreset costumer
Lupt UtamaAdditional Costume Assistant
Joanna Weavingchief breakdown/textile artist

Pozostała Ekipa:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Grace Ainsliepayroll clerk
I. Javier AmeijeirasTheatrical Concept Artist
Kim Armitagescript supervisor
Asad AyazExecutive vice president: Marketing
Jon Bakerarmourer supervisor
Stephanie Barkerunit nurse
Alberto Berhanu Gaimfilm extra
Charles Bodycombarmourer
Henry Bohannastand-in
Pierre BohannaHead of Dept Modeller
Matthew BradleyAssistant to Jeff Silver
Emma Brazierdailies payroll
Vivien Bridsondouble: Beggar Woman
Paula C. Fríasset production assistant: second unit
Jack Cainrunner: dailies
Brett Carterstand-in
Georgie Carterstand-in: Emma Watson
Paige Chaytorproduction coordinator
Malcolm Cheatlesecurity
Aisling Cheesmankey production assistant
Kyle Coopertitle sequence executive producer
Godsman CraigChapeau reference
Roxanne Cuencaassistant script supervisor: second unit
Maryam Soumare Dahanfilm extra
Ella Daines-Smithassistant production coordinator
Ben Dawespayroll clerk
Yasmeena Dayafranchise coordinator
Sam Denthorse master
Lukas DiSparrowstand-in
Samantha Dixonassistant home economist
Cathy Doubledayscript supervisor 2nd unit
Eleanor Downeyunit manager: second unit
Jake Edwardsproduction secretary
Kate EldridgeCashier
D.R. Farquharsonproject manager: Deluxe Technicolor Digital Cinema
Aurora Fearnleystand-in for Emma Thompson
Camden Filtnessmotion capture performer
Louie Joe Findlaterproduction assistant
Adam Fosterensemble cast production assistant
Ashley Gabbardmiscellaneous crew: voice
Aashish Gadhvienvironmental assistant
Kayn Garciadevelopment
Craig Garnerchip's stand in
Carly Gilberthealth & safety advisor
Clair Hansonfirst assistant accountant
Matt Harrisballroom coach
Joe Hennessysecurity
Harry Hewittset pa
Scott Hillierhod rigger: greens dept
Elizabeth Himelsteindialect coach: Ewan Mcgregor
Jesse Hiramquality assurance: placement
Lucy Howellassistant accountant: prep
Aisling Hughesassistant script supervisor: second unit dailies
Eleanor InglisBelle Double
Rebecca Ioannoutravel coordinator: additional photography
Tom IvensSet Production Assistant
Aaron Jennercarpenter
Robyn Johnsonassistant to david hoberman
David Jonessecurity coordinator
Samual Jonesdaily runner: second unit
Trisha Joyceexpert: ambulance
Marc Karzensocial strategist
Charlotte Keepasset coordinator
Rachel Kennedyunit publicist
Arem Kimprevis artist (as Kim Arem)
Rachel Kingconstruction nurse
Allie Koppelhead of finance
Daniela Kristonpublic relations
Ronnie Le Drewpuppeteer
David Liddellhealth and safety advisor
Rick Liptondialect coach: pre-production
Eloise Loachset production assistant
Arif Macacocrowd assistant director
Norina Mackeyassistant script supervisor
Shazia Majeedconstruction nurse
Rookie Manninghealth and safety advisor
Amos Marvelhead of hr
Tanya Mellottepayroll accountant
Jacopo Miceliset production assistant
Harry Minterassistant director dailies
Laura Moloneyset production assistant
Maggie Munroproduction assistant
David Orpheuscrowd production assistant
Malcolm Pearcefire officer
Rebecca Pendarvesdan steven's assistant
Katherine Perkinsstand in and double
Bj Princeanimal wrangler
Clay Quarchionifilm extra
Quentin Reysystems support
James Richardsonproduction accountant
Elspeth Rodgersdaily runner: splinter unit
Rachel RosserStudio Unit Manager
Ben Rothwellarmoury coordinator
Victoria Rothwellchaperone
Melissa RotontoExecutive Assitant to Josh Gad
Jamie SivewrightAssistant to Luke Evans
Keir Sloanproduction secretary
Brittany Smithset production assistant
Louise Marie Smithenvironmental steward
Matt Smithaccount assistant
Dave SolomonAssistant to Bill Condon
Andrew Somersend credit roller design
Andrew Sorgieassistant: Todd Lieberman
Derek Steinerassistant to mr. hoberman
Angel M. Stoneproduction support
Helen Swanwick-ThorpeTravel & Accommodation Coordinator
Michele TandyFinancial Controller
Katharine Tidyhome economist
Nichola TreherneAssociate choreographer
Gary Trousdalecreative consultant
Anthony Van Laastchoreography
Andrew Wardhealth and safety assistant
Samantha Warhamconstruction payroll accountant
Derek Warmanfire officer
Haydn Webbhorsemaster
Tom Westgaterunner
Ruby WhitelockeStudio Assistant
Richard Wildweather consultant
Luke Kimble Williamsset production assistant: 2nd unit
Alexandra Williamsonadr voices
Jo Winterset production assistant: dailies
Kirk Wisecreative consultant
Michael Martinez4D Motion Editor (uncredited)
Jarin Rossiterproduction finance executive (uncredited)
Daniel Yi4D Effects Editor (uncredited)

Specjalne Podziękowania:

OsobaFunkcja
OsobaFunkcja
Howard Ashmandedicatee
Daniela Kristonspecial thanks

Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
    *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
    *dodawać je do ulubionych
    *polecać innym czytelnikom
    *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
    *listować pozycje, które posiadasz
    *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
    Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!