Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Cztery Filmy Premierowo Na Ekranach W Multikinie

Opis:

Już 6 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem „Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej, „Focus" twórców „I Love You Phillip Morris" z Willem Smithem w roli mistrza podstępu, przebojową brytyjską komedię „Dumni i wściekli" oraz najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł".

 

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie „33 scen z życia", „Sponsoringu" i „W imię...". „Body/Ciało" znalazło się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniosło Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina - Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie, jak zawsze u autorki „Sponsoringu" i „33 scen z życia", znakomite nazwiska: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska i Władysław Kowalski. W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne"). Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

 

„Focus" to komedia Glenna Ficarry i John Requa, twórców „I Love You Phillip Morris". Will Smith wciela się w postać Nicky'ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.

 

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? „Dumni i wściekli" to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes. W filmie wystąpili m.in.: Bill Nighy („To tylko miłość"), Imelda Staunton (seria „Harry Potter") i Dominic West („300").

 

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł", i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób...
„Bóg nie umarł" to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA, wyprzedzając takie hity jak „Samoloty 2" i oscarowy „Grand Budapest Hotel".

 

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie „Body/Ciało"
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Obsada:
Janusz Gajos - Prokurator
Maja Ostaszewska - Anna
Justyna Suwała - Olga, córka prokuratora
Tomasz Ziętek - Aplikant
Adam Woronowicz
Ewa Dałkowska
Władysław Kowalski
Małgorzata Hajewska-Krzysztofik

 

O filmie „Focus"
Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
Scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa
Obsada:
Will Smith - Nicky
Margot Robbie - Jess Barrett
Rodrigo Santoro
Adrian Martinez - Fahrad
BD Wong - Liyuan
Gerald McRaney - Ownes
Stephanie Honoré - Janice
Robert Taylor - McEwen

 

O filmie „Dumni i wściekli"
Reżyseria: Matthew Warchus
Scenariusz: Stephen Beresford
Obsada:
Bill Nighy - Cliff
Imelda Staunton - Hefina
Dominic West - Jonathan
Paddy Considine - Dai
Andrew Scott - Gethin
George MacKay - Joe
Joseph Gilgun - Mike
Ben Schnetzer - Mark

 

O filmie „Bóg nie umarł"
Reżyseria: Harold Cronk
Scenariusz: Hunter Dennis, Chuck Konzelman, Cary Solomon
Obsada:
Kevin Sorbo
Shane Harper

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Cztery Filmy Premierowo Na Ekranach W Multikinie


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial