Asterix I Spółka

Opis:

Przeecinka

Jest piątkowe popołudnie – właśnie docierają do mnie dawno niewidziani znajomi.

 

Tradycją już się stało, że po długich rozmowach o tym, co wydarzyło się w naszym życiu od ostatniego spotkania sprzed kilku miesięcy, decydujemy się na zawziętą rywalizację w wypieranych obecnie, o zgrozo !, przez Internet grach planszowych.

 

Może wyda Wam się to śmieszne – grupa studentów z nosami wsadzonymi w tradycyjnym „Chińczyku", planująca strategie ekonomiczne w „Monopolly".

 

Ostatnio odkryliśmy też „Zgadnij kto to?", przy której ubawiliśmy się co nie miara!
No cóż – więc jesteśmy śmieszni, ale Nam osobiście jakoś to nie przeszkadza. W Naszym przypadku gry planszowe(które nie mają zabarwienia wulgarnego, jakie obecnie jest im nadawane przez młodzież dla większego "fun'u") w pełni wracają do łask, stanowiąc doskonałą formę rozrywki w większym gronie.

 

Doszłam więc do wniosku, że teraz moja kolej – tym razem to ja, jako gospodarz, wyjdę do nich z czymś nowym!
Tak o to światło dzienne na oczach moich przyjaciół ujrzała gra „Asteriks i spółka" wydawnictwa EGMONT.

 

Każdy z Nas, jak dziecko, chwycił za pudełko, by czym prędzej zapoznać się z zasadami gry i wypróbować zawartość tego niewielkiego cudeńka.
Ciekawość była tym większa, że każdy doskonale zna postać małego Asteriksa i dobrze zbudowanego Obeliksa jeszcze z czasów sielankowego dzieciństwa.

I tutaj pierwsza pochwała dla wydawnictwa – niewątpliwie atutem gry jest jej rozmiar. Dla malutkiego pudełeczka z pewnością znajdziecie miejsce w nawet po brzegi wypchanej walizce, dzięki czemu będziecie mogli umilać sobie wieczory nie tylko w domowym zaciszu, ale także podczas dalekich wypraw z przyjaciółmi!
Same zasady gry nie są skomplikowane – chodzi o to by zapamiętywać obrazki znajdujące się na poszczególnych kartach i wykazywać się niebywałym refleksem, a wręcz siłą przebicia wśród przeciwników! Wygrywa bowiem ten, kto najszybciej przypomni sobie i poda nazwę obrazka zakrytego, który kolorem odpowiada karcie właśnie odkrytej przez kolejnego gracza.

 

W tym miejscu drobna uwaga – nie rozpoczynajcie gry w czasie ciszy nocnej.
Chyba, że nie macie dookoła sąsiadów.
Hałas towarzyszący prześciganiu się rywali (będący nieodzownym elementem gry, potęgujący adrenalinę, a tym samym dobrą zabawę!) w wykrzywianiu treści obrazków może okazać się dla nich nie do zniesienia.
Mało zawiłe zasady nie powodują jednak, że gra winna być kierowana wyłącznie do dzieci. Z nazwaniem obrazków na wielu kartach my – studenci prawa, dyplomacji, automatyki i robotyki, mieliśmy problem.
Ale – dla dobrej zabawy człowiek poradzi sobie ze wszystkim, prawda?

 

„Nie ma lepszej gry, w którą grałem, łączącej prostotę i walory edukacyjne. Proste do opanowania zasady pozwolą się odnaleźć w grze od pierwszej rundy. Górna granica liczby uczestników nie istnieje, co jest kolejnym walorem. Wiek graczy też nie ma znaczenia - zarówno nasi rodzice i dzieci będą się świetnie bawić. Warto zatroszczyć się o nasze szare komórki i dać im trochę popracować w przyjemnej atmosferze z przyjaciółmi."
Michał, student II roku automatyki i robotyki na Politechnice Wrocławskiej

 

Tak więc dzieci i młodzieży, panie i panowie, babcie i dziadkowie – wszyscy bez względu na wiek, podejmijcie wyzwanie walki z dominacją Internetu w wieku XXI i pochylcie się nad, jakże niegdyś uwielbianymi przez Nas wszystkich, grami planszowymi. Te bowiem, przyniosą Wam radość nieporównywalnie większą od dawanej przez Internet, a przy tym zagwarantują realną więź z innymi.

 

Do dzieła – zwłaszcza fani dwóch Gallów, których jestem pewna, są setki!

Podziel się!

Okładka gry:

Asterix I Spółka

Dodatkowe informacje:

 • Autor: Knizia Reiner
 • Tytuł Oryginału: Asterix I Spółka
 • Producent: Egmont
 • Ilustracje: Albert Uderzo
 • Wydawca: Egmont
 • Premiera Polska: 2015
 • Gatunek: Dziecięce i młodzieżowe
 • Format: 135x135x40
 • Liczba Graczy: 2-8
 • Czas Gry: 15 minut
 • Przedział Wiekowy: od 6-106 lat
 • Wersja Językowa: Polska
 • Ocena: -

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.