Warszawskie Uwalnianie Kultury z Ogólnopolską Zbiórką Darów Kulturalnych 2018!

Już od 25 czerwca 2018r. możesz uwalniać kulturę ze Stowarzyszeniem Sztukater i zaangażować się w kolejną edycję Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych. Jak? Po prostu - przekazując przeczytane książki osobiście do Centrum Młodych w Warszawie. Zbiórka miejscowa trwa do końca lipca. Niezmiennie walczymy niezmiennie o równy dostęp do kultury, szczególnie na obszarach z mniejszymi szansami i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

Kultura jest przestrzenią, w której człowiek rozwija się i najpełniej rośnie. To dzięki niej wzrasta kreatywność i wyobraźnia - bodźce do dalszego rozwoju. Jak się okazuje, nie wszyscy mają równy dostęp do kultury, a także niewystarczające środki do jej odkrywania, dlatego Stowarzyszenie Sztukater organizuje już kolejną edycję Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych.

 

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych to cykliczna akcja Stowarzyszenia Sztukater. Celem Zbiórki jest rozszerzanie dostępu do kultury w miejscach i na obszarach zagrożonych wykluczeniem społecznym. Darami wspomagamy placówki pozabudżetowe, jak i aktywne gminne biblioteki, które każdego dnia walczą o rozwijanie wyobraźni i wiedzy, począwszy od najmłodszych lat ich beneficjentów. W przeciągu 6 lat przekazano 8386 książek i Dary o łącznej wartości 113 447,73 zł, a tym samym Dary powędrowały do przeszło 11 placówek. Nie poprzestajemy jednak na tym wyniku – w tym roku chcemy podwoić ilość zebranych Darów.

 

Prowadząc tę akcję chcemy zwrócić uwagę na problem wciąż nierównego dostępu do kultury. W dobie cyfryzacji, coraz szybszego rozwoju gospodarki i społeczeństwa wciąż kultura zajmuje jedne z ostatnich miejsc w naszych domowych budżetach. W łącznych wydatkach gospodarstw domowych – podobnie jak w 2015 r. – procent wydatków na kulturę wyniósł 2,6. Najczęściej były to opłaty z urządzeń odbiorczych (radio, TV), a na książki i inne wydawnictwa (bez podręczników szkolnych oraz innych wydawnictw przeznaczonych do nauki) wydano przeciętnie na 1 osobę 23,64 zł. Nic więc dziwnego, że statystycznie na naszych listach zakupowych najniższą pozycję zajmują książki. Dzięki wyposażaniu placówek w nowości wydawnicze poniekąd wypełniamy tę lukę i dajemy szansę na odkrywanie innych odsłon literatury, niż tylko lektury szkolne i standardowe pozycje w gminnych bibliotekach czy placówkach.

 

Nie pozostajemy bierni, dlatego działamy i zachęcamy do włączenia się w akcję. Zbieramy dobrowolne Dary:
• Książki – o każdej tematyce, nie muszą być nowe
• Artykuły biurowe – farbki, flamastry, papier, bibuły, co tylko przyjdzie na myśl – te zasilą Świetlice "Nasz Klub" przy ul. Szwedzkiej 6/82 w Warszawie
• Dobrowolne datki – zebraną kwotę przeznaczymy na zakup wyposażenia wnętrz na nowy księgozbiór

 

Książki i artykuły można składać w Warszawie osobiście pod adres:

Centrum Młodych
Ul. Inżynierska 1/79
03-410 Warszawa (róg ulicy Wileńskiej i Inżynierskiej)

 

Lub można wysłać na adres naszej placówki:

Stowarzyszenie Sztukater
ul. Michała Płońskiego 33/4
54-002 Wrocław

 

warszawskie uwalnianie kultury

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # Sylwia 2018-07-17 09:49
A czy zbieracie również gry planszowe?
Czy książki dla mniejszych dzieci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Agata Tereba 2018-07-17 10:01
Cytuję Sylwia:
A czy zbieracie również gry planszowe?
Czy książki dla mniejszych dzieci?

Każdy przedmiot nadający się do dalszej redystrybucji społecznej ma znaczenie i znajdzie placówkę, która zaadaptuje do wszelkiego typu zabaw z podopiecznymi. Za każde wsparcie z góry dziękujemy w imieniu Instytucji, które dzięki Państwa pomocy wychodzą na przeciw oczekiwaniom beneficjentów działań społeczno-kulturalnych. Będziemy również wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o akcji na profilach socjal-mediów oraz wśród znajomych, w tym roku znów idziemy po rekord, akcja cykliczna.
Serdeczności
Agata Tereba
Koordynator Ogólnopolskiej Zbiórki Darów Kulturalnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto