PrzyTARGaj Książki od Sztukatera!

W roku 2012 Stowarzyszenie Sztukater wsparło akcję "PrzyTARGaj Książki" w Poznaniu, obejmując ją patronatem merytorycznym oraz przekazując książki.

 

***

 

przyTARGaj KSIĄŻKI – to cykliczna akcja wymiany książek, której celem jest danie im drugiego życia! Skierowana jest do wszystkich, którzy mają w swoim domu książki, do których nie żywią uczucia, sentymentu, miłości. Dajemy możliwość wymiany tych „niechcianych" na inne, których jeszcze nie były przez Was czytane, a może uda się również kogoś skusić na spróbowanie sił w zupełnie innym gatunku literackim?

 

Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności", deklarując ilość przyniesionych książek. Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne – literatura piękna, książka na obcasach, czyli literatura dla kobiet, sensacja, science – fiction, książki dla dzieci oraz literatura obcojęzyczna. Każdą książkę można wziąć do ręki, obejrzeć, przeczytać jej fragment. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł.

 

Poprzednie akcje cieszyły się sporym zainteresowaniem – w pierwszej edycji wzięło udział 70 osób, w drugiej – 130, w trzeciej - 300. Na stołach, podczas obu akcji pojawiło się niemal 5000 książek! Można było wśród nich odnaleźć nowości, a także książki wydane kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu!

 

przytarg

 

Źródło informacji: https://www.facebook.com/events/350647881629573/

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.