PrzyTARGaj Książki od Sztukatera!

W roku 2012 Stowarzyszenie Sztukater wsparło akcję "PrzyTARGaj Książki" w Poznaniu, obejmując ją patronatem merytorycznym oraz przekazując książki.

 

***

 

przyTARGaj KSIĄŻKI – to cykliczna akcja wymiany książek, której celem jest danie im drugiego życia! Skierowana jest do wszystkich, którzy mają w swoim domu książki, do których nie żywią uczucia, sentymentu, miłości. Dajemy możliwość wymiany tych „niechcianych" na inne, których jeszcze nie były przez Was czytane, a może uda się również kogoś skusić na spróbowanie sił w zupełnie innym gatunku literackim?

 

Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności", deklarując ilość przyniesionych książek. Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne – literatura piękna, książka na obcasach, czyli literatura dla kobiet, sensacja, science – fiction, książki dla dzieci oraz literatura obcojęzyczna. Każdą książkę można wziąć do ręki, obejrzeć, przeczytać jej fragment. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł.

 

Poprzednie akcje cieszyły się sporym zainteresowaniem – w pierwszej edycji wzięło udział 70 osób, w drugiej – 130, w trzeciej - 300. Na stołach, podczas obu akcji pojawiło się niemal 5000 książek! Można było wśród nich odnaleźć nowości, a także książki wydane kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu!

 

przytarg

 

Źródło informacji: https://www.facebook.com/events/350647881629573/

 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!