Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Znak Czarnego Orła (2023)

Opis:

Poznań, lata siedemdziesiąte XVI wieku. Na straży prawa i porządku w mieście stoi instygator starościński, młody szlachcic Rafał Kotwicz, obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych i korzystania z uroków życia. W trudnym dziele walki z przestępcami wspomaga go niedoszły złotnik, Adam Horn, tajemniczy mnich-bernardyn, ojciec Ambroży oraz Pietrek, zwany Kaletą - król poznańskich złodziei.

 

Do miasta przybywa z tajną misją habsburski szpieg Johann Döring, członek sekretnego stowarzyszenia, którego członkowie sprawnie posługują się kłamstwem, trucizną i sztyletem. Zaczyna się pasjonująca gra, której stawką jest przyszłość Rzeczypospolitej.

 

W tle renesansowy Poznań, protestanci, jezuici i złodzieje.

 

Imię i nazwisko: Maciej Brzeziński

 

Data i miejsce urodzenia: 03-05-1980 r. we Wrześni

 

Wykształcenie: absolwent historii i stosunków międzynarodowych, specjalność - wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Zainteresowania: historia Poznania i Wielkopolski, religioznawstwo, współczesny Bliski Wschód, dzieje wywiadu i kontrwywiadu, historia XIX i XX w., literatura rosyjska, angielska i polska XIX i XX w., powieści kryminalne, szpiegowskie i sensacyjne, reportaże.

 

Moja przygoda z pisaniem rozpoczęła się na dobrą sprawę w maju 2011 r., kiedy to wystartował mój blog Poznańskie Historie http://poznanskiehistorie.blogspot.com/ Prowadziłem go do grudnia 2019 r., ale już od lutego 2020 r. rozpocząłem pisanie nowego blogu Historie Wielkopolskie http://historiewielkopolskie.pl/

 

W sierpniu 2019 r. wziąłem udział w kursie pisania reportażu, który odbył się w pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Moim mentorem został znakomity pisarz i dziennikarz Piotr Bojarski, a owocem tego kursu był reportaż historyczny Trzej mocarze, opublikowany w pracy Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy, wydanej tego samego roku w Poznaniu. Moja współpraca w Piotrem Bojarskim nie skończyła się, bowiem w lipcu 2020 r. wziąłem udział w letnim kursie pisarskim Wstęp do powieści historycznej, zorganizowanym przez Maszynę do pisania, a prowadzonym właśnie przez Piotra Bojarskiego. To podczas tego kursu opracowałem szkic powieści historycznej Znak czarnego orła. Książka powinna ukazać się na rynku wydawniczym już w tym roku.

 

Moim największym osiągnięciem pisarskim do tej pory, poza napisaniem Znaku czarnego orła, był udział w konkursie literackim zorganizowanym w 2021 roku przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Międzynarodowe Targi Poznańskie Którędy na Targi Poznańskie?. Mojej konkursowej powieści pt. Kontrwywiadowca przyznano wyróżnienie. Obecnie pracuję nad trzecią powieścią, kryminałem retro, której akcja toczy się w Poznaniu w 1890 roku.

Komentarze:

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Znak Czarnego Orła (2023)

Additional Info:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial