Sześć Opowieści O Tym, Jak Godnie Przeżyć Życie [2021]

Opis:

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie to to wybór reprezentatywnych dla autora, zróżnicowanych tematycznie tekstów, skierowanych zarówno do młodzieży, jak i dorosłego odbiorcy.

Kaczorowski sięga do rozmaitych tropów literacko-teatralnych od starożytnych, przez bajkowe, czy popkulturowe. Autor w przewrotny i błyskotliwy sposób krąży wokół dylematu, czy i jak „godnie przeżyć życie”.

Do planowanego pierwotnie „pięcioksiągu” dodany został tekst pisany w pandemicznej rzeczywistości, nagrodzonyw Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży − Achilleis 2021.


„„Sztuki Tomasza Kaczorowskiego są aktualne, interwencyjne, zabierają głos w sprawach wielkiej wagi i mają zarazem szczególny potencjał teatralny. Autor eksperymentuje zarówno z językiem, jak i dramatem jako gatunkiem literackim, bada możliwości teatru, siłę improwizacji, zasady performansu, a także użyteczność animantów, od klasycznych pacynek i marionetek, po abstrakcyjne twory wyobraźni”

– Halina Waszkiel, „Teatr Lalek”


Tomasz Kaczorowski – reżyser i autor tekstów dla teatru i koncepcji działań edukacyjnych. Jego spektakle pokazywane były na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach. Jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie (Las Villas), głównej nagrody w 32. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka (Achilleis 2021) oraz III nagrody w 28. edycji tegoż konkursu (z czuba…).

 

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Sześć Opowieści O Tym, Jak Godnie Przeżyć Życie [2021]

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial