The Following Sezon 1

Zwiastun:

Opis:

"Kiedy seryjny morderca, Joe Carroll (James Purefoy), ucieka z więzienia, rozpoczyna się nowa seria zabójstw? FBI zatrudnia Ryana Hardy'ego (nagrodzony Złotym Globem? Kevin Bacon), emerytowanego funkcjonariusza, który dziewięć lat wcześniej schwytał Carrolla. Ściśle współpracując ze specjalistką FBI, Debrą Parker oraz młodym i ambitnym agentem, Mikem Westonem, Hardy szybko ustala, że Caroll stanął na czele grupy swoich zwolenników. Tajemniczy naśladowcy mogą pojawiać się w dowolnym miejscu i czasie, by realizować diaboliczny plan bezwzględnego lidera.
Sieć Carrolla zaciska się coraz bardziej wokół byłej żony, syna oraz samego Hardy'ego. Ryan robi wszystko, by ich ochronić, pokrzyżować plany mordercy oraz zakończyć serię brutalnych morderstw."

 

following 1

Odcinek

1

Pilot:

Były wykładowca literatury, Joe Carroll (James Purefoy), odsiaduje wyrok za zamordowanie kilkunastu studentek. Gdy ucieka z więzienia, śledztwo w jego sprawie przejmuje były agent FBI, Ryan Hardy (Kevin Bacon), który przed laty aresztował Carrolla. Jako ekspert i autor książki o seryjnym mordercy, Ryan odwiedza niedoszłą ofiarę Joego, Sarah Fuller (Maggie Grace). Następnie przesłuchuje byłą żonę zbiega, a zarazem swoją dawną dziewczynę - Claire (Natalie Zea). Wkrótce wychodzi na jaw, że siedząc za kratkami Carroll zdołał stworzyć sektę swoich naśladowców i fanatyków, gotowych kontynuować dzieło mistrza. Gdy znika Sarah, elementy układanki zaczynają łączyć się w całość. Dziewczyna jest bowiem metaforą niedokończonego dzieła Edgara Alana Poego, którego twórczość stała się motywem zbrodni Carrola.

2

Chapter Two:

Znika syn Claire i Joego - Joey. Chłopiec zostaje uwięziony wraz ze swoją nianią oraz mężczyznami, zamieszanymi w porwanie Sarah Fuller. Wkrótce zamordowane zostają kolejne osoby. Sprawcą zbrodni jest dość nieporadnie naśladujący swojego mentora Jordy. Carroll wzywa na rozmowę Claire. Ta przyznaje się do romansu z Hardym i błaga byłego męża, by zwrócił jej syna. Tymczasem FBI odnajduje dom niani chłopca. Śledczy odkrywają w nim, że prace Edgara Alana Poego stały się podstawą kultu. To z kolei naprowadza Ryana na kolejny trop, jest jednak za późno, by uchronić Claire przed Jordym.

3

The Poet's Fire:

Pewien krytyk oraz dziekan uniwersytetu, na którym pracował Joe zostają zamordowani. Obaj mężczyźni przyczynili się do upadku Carrolla oraz zwolnienia go z uczelni. Ich zabójcą okazuje się należący do sekty Rick Kester. Agentom FBI udaje się dotrzeć do jego żony Maggie. Kobieta wydaje się mówić prawdę, jednak po pewnym czasie Jordy wyjawia śledczym, że Maggie również jest członkiem sekty Carrolla. Kiedy Ryan i Mike docierają do domu Kesterów, zastają tam zamordowanego agenta Rileya i uciekających zbrodniarzy. Hardy rani Ricka, ale Maggie udaje się wymknąć obławie.

4

Mad Love:

Sytuacja w domu porywaczy wciąż jest napięta. Emma i Paul ostro rywalizują o względy Jacoba. Z kolei Joey, który bardzo chce zadzwonić do mamy, zaczyna zdawać sobie sprawę, że coś jest nie w porządku. Zdesperowany Paul jedzie do miasta. Tam porywa przypadkowo spotkaną dziewczynę i sprowadza ją na farmę. Emma przekonuje Jacoba, by ją zabił. Joe wyjawia Ryanowi, że Maggie jest seryjną morderczynią i zarazem najbardziej niebezpieczną z jego podopiecznych. W ramach zemsty za zabicie męża kobieta porywa siostrę Hardy'ego. Następnie kontaktuje się z detektywem oferując uwolnienie uprowadzonej w zamian za jego życie. Ryan przystaje na te warunki, lecz porywaczka nie dotrzymuje umowy.

5

The Siege:

Carroll wzywa do więzienia Olivię Warren, która broniła go w sądzie. Zmusza panią adwokat, by w jego imieniu rozmawiała z mediami. Za pośrednictwem kobiety wysyła też wiadomość do swoich wyznawców. Joe chce, by rozpoczęli oni kolejny etap realizacji jego makabrycznego planu. Tymczasem mały Joey wykrada swoim porywaczom telefon i dzwoni do matki. Dzięki temu FBI ustala miejsce jego pobytu. Chłopiec ucieka i dociera do sąsiadującej farmy. Niestety, Emma odnajduje go. Niebawem Ryan udaje się dotrzeć do kryjówki porywaczy. Na pomoc zostają wezwane wszystkie jednostki specjalne oraz lokalna policja.

6

The Fall:

Ryan jest zakładnikiem osób, które wcześniej uprowadziły małego Joeya. Uwięziony na farmie były agent próbuje skłócić ze sobą porywaczy. Hardy wie, że gospodarstwo otoczyła już policja, a Jacob, Paul i Emma są w potrzasku. Zdesperowana dziewczyna kontaktuje się z Roderickiem. Ten natychmiast rusza im z pomocą. Okazuje się, że wpływy Carrolla sięgają głębiej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Ostatecznie akcja uwolnienia Joeya nie kończy się sukcesem. Tymczasem zastraszona adwokatka Joego, Olivia Warren, donosi swojemu klientowi o wszystkim, co dzieje się na zewnątrz. Wygłasza też kolejne oświadczenie w jego imieniu.

7

Let Me Go:

Emmie i Joeyowi udało się uciec. Kobieta wraz z chłopcem idzie na spotkanie ze swoim nowym łącznikiem, Bo. Na miejscu Joey znajduje zamkniętą w klatce dziewczynę. Próbuje jej pomóc, ale jego starania kończą się porażką. Joe, który został napadnięty przez Hardy'ego, uzyskuje przeniesienie do więzienia w Georgii. Organizacją transportu ma zająć się strażnik Montero, którego córka jest przetrzymywana przez ludzi Carolla.

8

Welcome Home:

W rezydencji, będącej nową kryjówką sekty Carrolla, pojawia się tajemniczy Roderick. Szybko wychodzi na jaw, że w przeszłości pomagał on swojemu mistrzowi mordować studentki. Tymczasem całe FBI zostaje poddane ostrej krytyce po ostatnich niepowodzeniach. W związku z tym śledztwo w sprawie Joego przejmuje Nick Donovan. Wkrótce Mike Weston włamuje się do skrzynki mejlowej nowego przełożonego, za co zostaje odesłany do domu. Tam czekają już na niego ludzie Carrolla, gdyż tylko Mike wie, gdzie ukrywa się Claire.

9

Love Hurts:

Uciekający przed pościgiem Paul i Jacob ukrywają się w letnim domku rodziców tego drugiego. Następnie kontaktują się Roderickiem, który informuje ich, gdzie obecnie przebywają członkowie sekty. Paul jest ciężko ranny, prosi więc Jacoba, by poświęcił go dla dobra sprawy i uciekał dalej sam. Tymczasem Joe Carroll przesłuchuje swoich ludzi i wyznacza im nowe zadania. Okazuje się, że każdy z wyznawców ma odpowiadać za kolejne rozdziały jego książki. Amanda Porter, realizując hasło "miłość boli", morduje wszystkie dziewczyny w okolicy noszące nazwisko Claire Matthews.

10

Guilt:

Ktoś włamuje się do systemu komputerowego FBI. Agenci wiedzą już, że ludzie Carrolla planują porwanie Claire, w związku z tym organizują przewiezienie kobiety do bezpiecznej kryjówki. Akcją dowodzi Ryan. Kiedy oboje zatrzymują się na noc w hotelu, niemal natychmiast pojawiają się tam członkowie sekty. Hardy'emu i Matthews cudem udaje się uciec. Detektyw zabiera dawną kochankę do domu swojego przyjaciela. Tam jednak uciekinierzy odkrywają, że w kieszeni kurtki Claire umieszczono czip namierzający ich położenie. Konfrontacja z wysłannikami Carrolla staje się nieunikniona.

11

Whips & Regret:

Claire trafia do kryjówki członków sekty. Spotyka się z byłym mężem, który prosi ją, by znów go pokochała. Joe zaprasza ją również na kolację, jednak Claire odmawia współpracy, dopóki nie zobaczy syna. Tymczasem pracownikom FBI udaje się namierzyć główny serwer sekty, za pomocą którego współwyznawcy kontaktują się ze sobą. Wkrótce agenci docierają też do tajnej bazy ludzi Carrolla, w której trzymali broń i szkolili rekrutów. Nowym zagrożeniem okazuje się była dziewczyna Ryana, która obecnie jest członkiem sekty. Nieświadomy niczego Hardy wciąż darzy ją zaufaniem.

12

The Curse:

Agenci FBI docierają do starego arsenału, który okazuje się miejscem treningów ludzi Carrolla. W ręce federalnych wpadają także akta, które następnie doprowadzają ich do niejakiego Daniela Monroe. Mężczyzna, jako jeden z niewielu, może mieć wiarygodne informacje na temat miejsca pobytu Joego. Sam Carroll także zdaje sobie sprawę, że Monroe może wpędzić go w kłopoty i usiłuje go odszukać. Wkrótce dwie grupy pościgowe udają się do domu rodziny Follerów, który jest domniemaną kryjówką Daniela. Pierwsi docierają tam Ryan, Debra oraz przywrócony do służby Mike. Zanim jednak udaje im się przesłuchać Monroe'a, na miejsce przybywają Jacob, Vince oraz sam Carroll.

13

Havenport:

Były agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon), po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego zabójcy Joego Carrolla (James Purefoy), którego skazano na dożywocie za zamordowanie czternastu studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joe pragnie zemścić się na Hardym, który nie tylko go aresztował, ale też romansował z jego byłą żoną Claire (Natalie Zea). Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i intrygujących bohaterów, niewątpliwym atutem serii jest też doborowa obsada.

14

The End is Near:

Były agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon), po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego zabójcy Joego Carrolla (James Purefoy), którego skazano na dożywocie za zamordowanie czternastu studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joe pragnie zemścić się na Hardym, który nie tylko go aresztował, ale też romansował z jego byłą żoną Claire (Natalie Zea). Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i intrygujących bohaterów, niewątpliwym atutem serii jest też doborowa obsada.

15

The Final Chapter:

Były agent FBI Ryan Hardy (Kevin Bacon), po kilku latach spędzonych w stanie spoczynku, zostaje wezwany przez dawnych przełożonych. Ma zająć się sprawą seryjnego zabójcy Joego Carrolla (James Purefoy), którego skazano na dożywocie za zamordowanie czternastu studentek. Przebiegły i charyzmatyczny Carroll zdołał zbiec z więzienia i zbudować podziemną przestępczą siatkę wspierającą innych morderców. Joe pragnie zemścić się na Hardym, który nie tylko go aresztował, ale też romansował z jego byłą żoną Claire (Natalie Zea). Oprócz trzymającej w napięciu akcji, mistrzowsko poprowadzonej intrygi i intrygujących bohaterów, niewątpliwym atutem serii jest też doborowa obsada.

 
 

Podziel się!

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

The Following Sezon 1

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial