Starfire Tom 1 Powstanie [2007]

Opis:

Rozszerzone wydanie pierwszego tomu cyklu „Starfire”!

 

Pierwszy tom cyklu militarnej fantastyki osadzonej we wszechświecie zamieszkanym przez ludzi i trzy rasy obce. Po wojnie z Chanatem Oriona przywódcy Federacji Ziemskiej - zasiedlonych dawno planet - nie chcą oddać władzy. Mieszkańcy Pogranicza, na którym toczyła się wojna, znajdują się nagle w sytuacji kolonii z dawnej historii Ziemi. Co gorsza, by utrzymać status quo, władze Federacji gotowe są sprzymierzyć się z Chanatem. Gdy zabiegi na arenie politycznej nic nie dają, obywatelom Pogranicza pozostaje już tylko zbrojna walka o wolność i równouprawnienie. W ten sposób wybucha powstanie…

 

Podstawą tej edycji jest znacznie rozszerzone, poprawione i uzupełnione wydanie amerykańskie z 2005 roku.

 

David Weber to autor kilku powieści SF napisanych wespół ze Steve’em White’em, ale przede wszystkim słynnego już, wydawanego sukcesywnie przez REBIS cyklu, który określany jest zazwyczaj jako „Honor Harrington”. Jest jednym z trzech – obok Davida Drake’a i Stephena M. Stirlinga – najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.

 

Steve White to urodzony w 1948 roku autor kilkunastu powieści SF, m.in. serii „The Disinherited”, „Starfire” i „Prince of Sunset”.

 

David Weber, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”, podbija czytelników powieścią fantasy z domieszką przygód spod znaku płaszcza i szpady i uroczego humoru. Aż 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 7 milionów egzemplarzy.
Steve White pełnił służbę w Wietnamie jako oficer marynarki wojennej. Jest autorem kilkunastu powieści SF i fantasy, był nominowany do Nagrody Prometeusza za powieść Eagle Against the Stars. REBIS wydaje cykl „Starfire”, którego White jest współtwórcą.

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Okładka wydania:

Starfire Tom 1 Powstanie [2007]

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial