Miasto W Ogniu [2017]

Opis:

Powieść na jaką Nowy Jork zasługiwał od dawna.

 

Nowy Jork, 1976. William Hamilton-Sweeney, dziedzic jednej z największych amerykańskich fortun, który wyrzekł się rodziny, i jego siostra Regan. Mercer i Keith, mężczyźni, którzy ich kochają. Charlie i Samantha, zbuntowani nastolatkowie z przedmieść, których uwiodła budząca się na Manhattanie scena punkowa. Ogarnięty obsesją reporter i detektyw pragnący dowiedzieć się, co każdy z nich ma wspólnego z postrzeleniem Samanthy w Central Parku w sylwestrową noc.

 

Zbrodnia kładzie się cieniem na życiu bohaterów, ich związkach i przyjaźniach. A poszukiwanie prawdy sprawia, że każdy, nawet najmroczniejszy sekret zostaje odkryty. Kiedy 13 lipca 1977 roku miasto pogrąży się w mroku, życie każdego z bohaterów nieodwracalnie się zmieni.

 

"Miasto w ogniu" to porywająca i piekielnie inteligentna powieść o miłości, zdradzie i przebaczeniu. O sztuce, prawdzie i rock and rollu. O tym, czego wymagamy od innych i czego potrzebujemy do życia.

 

"Miasto w ogniu" jest jednym z najgłośniejszych i najlepiej przyjętych debiutów ostatnich lat. Spotkało się z ogromną przychylnością krytyków na całym świecie i trafiło na listy bestsellerów między innymi w USA, we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, Holandii i we Włoszech. Powieść znalazła się na liście najlepszych książek roku m.in. "New York Timesa", "NPR", "The Washington Post", "Los Angeles Times", "San Francisco Chronicle", "Vogue’a", "The Wall Street Journal".

 

"»Miasto w ogniu« to powieść niezwykle ambitna i niebywale wzruszająca – niezbity dowód, że jej autor jest człowiekiem ogromnego talentu".

 

Michiko Kakutani, „The New York Times Book Review”

 

"Prawdziwa gratka dla czytelnika, bliższa ideału wielkiej amerykańskiej powieści niż wszystko, co napisano od początku XXI wieku".

 

Stephen King

 

"Oszałamiająca (...) Fascynująca powieść (...). »Miasto w ogniu« to wybitne osiągnięcie".

 

Ron Charles, "The Washington Post"

 

"Krok po kroku, strona po stronie fabuła się zacieśnia, styl cyzeluje, język wyostrza, a Nowy Jork pogrąża w coraz większym chaosie. Książka Hallberga to imponujący, barwny fresk społeczny".

 

"Le Figaro"

 

"Ambitny projekt literacki powieściowego debiutanta, który nie zawodzi pokładanych w nim nadziei i zachwyca nas wyrafinowanym stylem, przywodzącym na myśl pisarstwo Jonathana Franzena. (...) Wielka, zapierająca dech w piersiach powieść".

 

"Le Monde"

 

"Ciężko oderwać się od świata, który zbudował Garth Risk Hallberg: świata punka, pieniędzy i poezji".

 

"Jyllands-Posten"

 

"Błyskotliwy debiut (...). W mistrzowskiej opowieści Hallberga podziały klasowe, rasowe, geograficzne i wiekowe zostają przełamane i zastępuje je przeświadczenie, że w naturze każdego człowieka drzemią ambicja i dążenie do dobra".

 

"Vanity Fair"

 

"Wierzę, że »Miasto w ogniu« to jedna z tych powieści, które będą czytane jeszcze przez wiele lat, które przetrwają próbę czasu".

 

Federica Manzon, "La Panorama"

 

"»Miasto w ogniu« to, bez cienia wątpliwości, powieść roku – warto zanurzyć się w ten ocean stron".

 

Mattia Nesto, "CriticaLetteraria"

 

"Wybitne osiągnięcie, powieść tak bogata, oszałamiająca i niezapomniana, jak miasto, które przedstawia".

 

"Entertainment Weekly"

 

"Książka Hallberga zapiera dech w piersiach (...). Autor słowo po słowie buduje błahość życia, najdrobniejsze szczegóły codzienności (...) aż nagle czytelnik trzyma w rękach cały wszechświat".

 

"The Rumpus"

 

"Nowy Jork ma w końcu powieść godną siebie: piękną i porywającą".

 

"Transfuge"

 

"Wspaniały portret punkowego Nowego Jorku A.D. 1977. (...) Dzięki intrygującej fabule i mistrzowskiej konstrukcji autorowi udaje się stworzyć ogromną powieść, która przez cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Trzydziestosiedmioletni debiutant nakreślił wspaniałą mapę miasta, które nigdy nie śpi, i pokazał nam jego koszmary".

 

"Elle"

 

"Po lekturze »Miasta w ogniu« człowiek ma wrażenie, że wrócił z długiej, ekscytującej podróży. Od książki nie sposób się oderwać".

 

Rodrigo Fresán, "ABC Cultural"

 

"Książka Hallberga na pewno przetrwa próbę czasu".

 

Eduardo Lago, "Babelia El Pais"

Komentarze:

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania:

Miasto W Ogniu [2017]

Dodatkowe informacje:


Podziel się!


Oceń Publikację:

Współpracujemy z: